Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

USMAC, Catapult та StrategEast запустять в Україні інвестфонд на $50 млн

Роман Судольський
Роман Судольський Журналіст
22 грудня 2021 3 хвилин читання

Навесні 2022 року в Україні запуститься новий венчурний фонд, який буде інвестувати в українські стартапи на ранній стадії. Про це редактору SPEKA розповів засновник і президент центру StrategEast (один з ініціаторів фонду) Анатолій Моткін.  

Організацією будуть керувати американський стартап-акселератор USMAC та фонд із Кремнієвої долини Catapult. Фонд сфокусується на українських стартапах, які будують глобальні проєкти для постпандемічного світу. За 10 років у нові проєкти планують інвестувати $50 млн.

Очолять фонд співзасновник USMAC Кріс Беррі та керівний партнер Catapult Джонатан Тауер.

USMAC – американський акселератор, який запускає програми для стартапів у 37 країнах. Каліфорнійський фонд Catapult за свою історію вклав понад $670 млн у 317 компаній та зробив 95 екзитів. 22 компанії з портфеля Catapult — єдинороги.

Безпосередньо Catapult не вкладатиме гроші в український фонд, адже інвестує у стартапи на пізніших стадіях. $50 млн для фонду планують зібрати серед приватних українських інвесторів, а також міжнародних фінансових установ. USMAC буде допомагати стартапам з акселерацією.

Моткін розповідає, що місія фонду – «перетворити старі гроші на нові, навчити бізнесменів з традиційних секторів економіки інвестувати в високі технології». Організація планує залучити до інвестування відомих українських бізнесменів, які заробили свій капітал поза межами IT.

За словами засновника StrategEast, такі фонди також з'являться у Грузії та Казахстані. Обсяг фонду, який базуватиметься у Тбілісі, становитиме $30 млн. Крім грузинських проєктів, він також буде інвестувати в азербайджанські. Обсяг фонду в Казахстані — $50 млн, він буде інвестувати у стартапи всієї Середньої Азії. 

Центр StrategEast — американська організація з офісами в Україні, Грузії та Киргизстані. Його мета — сприяти розвитку нової економіки на євразійському просторі. Організація працює в усіх країнах колишнього СРСР, окрім Росії.

Інтерв'ю з Анатолієм Моткіним читайте на SPEKA найближчим часом. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Навіщо IT-підприємцю форум у Давосі

Владислав Миронович 16 годин тому

Tesla втратила $140 млн через інвестиції у біткоїн

Руслан Сорока 1 лютого 2023 16:24

Ексглава «Нафтогазу» планує інвестувати у проєкти декарбонізованої енергетики

Руслан Сорока 31 січня 2023 19:39

У США планують заборонити інвестиції у китайські технології

Катерина Колонович 30 січня 2023 08:40

Екскерівник українського офісу Microsoft Шимків купив 50% виробника дронів AeroDrone

Руслан Сорока 27 січня 2023 15:14