Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

USMAC, Catapult та StrategEast запустять в Україні інвестфонд на $50 млн

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
22 грудня 2021 3 хвилин читання

Навесні 2022 року в Україні запуститься новий венчурний фонд, який буде інвестувати в українські стартапи на ранній стадії. Про це редактору SPEKA розповів засновник і президент центру StrategEast (один з ініціаторів фонду) Анатолій Моткін.  

Організацією будуть керувати американський стартап-акселератор USMAC та фонд із Кремнієвої долини Catapult. Фонд сфокусується на українських стартапах, які будують глобальні проєкти для постпандемічного світу. За 10 років у нові проєкти планують інвестувати $50 млн.

Очолять фонд співзасновник USMAC Кріс Беррі та керівний партнер Catapult Джонатан Тауер.

USMAC – американський акселератор, який запускає програми для стартапів у 37 країнах. Каліфорнійський фонд Catapult за свою історію вклав понад $670 млн у 317 компаній та зробив 95 екзитів. 22 компанії з портфеля Catapult — єдинороги.

Безпосередньо Catapult не вкладатиме гроші в український фонд, адже інвестує у стартапи на пізніших стадіях. $50 млн для фонду планують зібрати серед приватних українських інвесторів, а також міжнародних фінансових установ. USMAC буде допомагати стартапам з акселерацією.

Моткін розповідає, що місія фонду – «перетворити старі гроші на нові, навчити бізнесменів з традиційних секторів економіки інвестувати в високі технології». Організація планує залучити до інвестування відомих українських бізнесменів, які заробили свій капітал поза межами IT.

За словами засновника StrategEast, такі фонди також з'являться у Грузії та Казахстані. Обсяг фонду, який базуватиметься у Тбілісі, становитиме $30 млн. Крім грузинських проєктів, він також буде інвестувати в азербайджанські. Обсяг фонду в Казахстані — $50 млн, він буде інвестувати у стартапи всієї Середньої Азії. 

Центр StrategEast — американська організація з офісами в Україні, Грузії та Киргизстані. Його мета — сприяти розвитку нової економіки на євразійському просторі. Організація працює в усіх країнах колишнього СРСР, окрім Росії.

Інтерв'ю з Анатолієм Моткіним читайте на SPEKA найближчим часом. 

Коментарі
Інші матеріали

Велике падіння Luna. Чому прив'язка до долара не захистила стейблкоїн та що буде з ринком

Юлія Даниленко 22 години тому

Roosh Ventures інвестує в американський фінтек-стартап TheGuarantors

Наталія Миронова 17 травня 2022 15:35

Vymex залучив кредит від Amazon Web Services та надасть українцям безкоштовний доступ до своїх сервісів

Наталія Миронова 17 травня 2022 13:23

Акції Netflix втратили 74% вартості: до чого тут напад росії на Україну і чи варто інвестувати надалі?

Юлія Даниленко 16 травня 2022 13:05

Засновники IT-компанії Boosta запустили інвестиційний фонд Burner. Чек — до $1 млн

Роман Судольський 10 травня 2022 16:50