Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Росія може відвернути дефолт, але не економічну катастрофу. Прогнози від Євгена Дубогриза, Івана Компана та Олександра Паращія

Тетяна Новак
Тетяна Новак
18 березня 2022 3 хвилин читання

16 березня Мінфін РФ оголосив про погашення $117 млн держборгу за купонами єврооблігацій — і навіть не в рублях, а в доларах, як того вимагали зобов'язання. Reuters повідомляє, що банк-кореспондент JPMorgan отримав кошти і вже переказав їх платіжному агенту Citi (CN). Тож натепер Росії вдалося уникнути технічного дефолту. 

Чому ця новина не має засмучувати українців, читайте у матеріалі SPEKA.

Валютні резерви Росії заморожені, а спроба розрахуватися знеціненими рублями була б рівнозначна оголошенню дефолту. Як Кремль вийде з цієї пастки, донедавна залишалося інтригою, розповідає засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан. Як виявилося, попри жорсткі санкції Казначейство США вирішило дозволити російському Мінфіну, Центробанку та Фонду національного добробуту користуватися заблокованими рахунками для обслуговування євробондів, випущених до 1 березня 2022 року. 

Bloomberg із посиланням на власне джерело у Казначействі повідомляє, що така система діятиме до 25 травня 2022 року. Чим зумовлений дедлайн і що буде далі, натепер невідомо. Та навіть до цієї загадкової дати у Росії буде як мінімум три нагоди оголосити дефолт. Експерт із банківського нагляду в CASE Ukraine Євген Дубогриз нагадує, що 21 березня РФ має сплатити за євробондами $66 млн, 31 березня — $359 млн, а також $2 млрд на початку квітня.

Втім, навіть якщо Росія розрахується вчасно, її інвестиційний клімат це аж ніяк не покращить. За словами Євгена, жодна країна, крім хіба що Китаю, вже не дасть державі-агресору ані копійки, навіть під космічні відсотки. А приватні хеджфонди просто не матимуть такої можливості через санкції. З практичної точки зору було б навіть вигідніше змиритися з дефолтом, але це неминуче посіє паніку серед населення, тому влада РФ, ймовірно, уникатиме цього у будь-який спосіб. Керівник з досліджень у Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що українцям через це хвилюватися не треба: з кожною виплатою наш ворог лише біднішатиме і наближатиметься до повного економічного дна.

Іван Компан додає, що оголошення/не оголошення дефолту у випадку Росії лише  формальність. «Що означає дефолт? Якщо коротко, екстремально низьку довіру від інвесторів, девальвацію національної валюти, втечу торгових партнерів. Як бачимо, все це з Росією вже відбулося», — підсумовує експерт.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 27 вересня 2022 15:41

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 15:05