Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Акції Netflix втратили 74% вартості: до чого тут напад росії на Україну і чи варто інвестувати надалі?

Володимир Носов
Володимир Носов CEO криптовалютної біржі WhiteBIT
16 травня 2022 5 хвилин читання

Зараз токенізовані акції від компанії Netflix коштують на 74% менше, ніж на початку року: ціна за акцію впала від $600 до менш ніж $180. CEO криптовалютної біржі WhiteBIT Володимир Носов розбирався, чи мають NFLX шанс відновитися та чи варто українським інвесторам вкладати у них гроші. 

Хто керує продажами NFLX

Акції Netflix вийшли на ринок криптовалютних деривативів через біржу FTX і підтримуються CM-Equity. Натепер, за даними CoinMarketCap, лише ця біржа проводить торгівлю NFLX. 

Те, що токенізовані акції NFLX торгуються тільки на FTX, може відбитися на діях інвесторів-трейдерів через низьку ліквідність. Об'єми торгів NFLX, за даними CoinMarketCap, становили $20,3 тис. станом на 9 травня, причому об'єми за 8 травня були удвічі меншими.  

При цьому Netflix — розвинута прогресивна компанія, якій довіряють клієнти. Це підтверджує зростання об'ємів торгів на падінні вартості активу. Станом на 9 травня вони становили лише $3 тис., а 5 травня сягнули $520 тис. на добу, що свідчить про зацікавленість від ринку. 

Чому падає NFLX

Підписуйтеся на наші соцмережі

Від початку року токенізовані акції Netflix втратили понад 70% від своєї вартості. Натепер ціна активу досягла антирекорду: $178 за акцію.

Чому акції так стрімко пішли вниз? Сама компанія зазначила у квітневому звіті, що зростання доходів суттєво уповільнилося. Це могло налякати інвесторів, зокрема у токенізованї акції: після виходу звіту NFLX упав за добу з $349 до $220 за одиницю. 

Крім того, знизилася кількість платних підписників стримінгового сервісу. На тлі COVID-19 вона зростала з 207 млн до 221 млн користувачів, а лише за перший квартал 2022-го втрати сягнули 200 тис. платних підписників, а річне падіння — 1,7%. Це позначилося і на зниженні ринкової капіталізації компанії майже на $186 млрд. 

Експерти наголошують, що падіння NFLX буде некоректно пов'язувати тільки зі звітом, оскільки негативний боковик, тобто поступове падіння вартості активу, розпочався ще у листопаді 2021 року, коли він коштував $699. Та коливання курсу токенізованого активу напряму залежить від вартості акцій Netflix. Тому ціноутворення на токен так чи інакше залежить від успіхів чи провалів компанії. 

«Наприклад, вихід серіалу „Гра в кальмара“ на ринок у жовтні минулого року призвів до поступового руху токена до найвищої вартості за весь час. Попри падіння, назвати проєкт низькокапіталізованим не можна, бо тут ми говоримо про наявні сьогодні $80,4 млрд, кількість користувачів компанії налічує приблизно 219 млн, та планується розширення клієнтської бази Netflix завдяки виходу на більш локальні ринки», — зазначив CEO WhiteBIT Володимир Носов. 

Що далі

Думки експертів з цього приводу розходяться. У Entrepreneur вважають, що не варто сподіватися на зростання кількості підписників та покращення результатів компанії. Вони пов'язують це із великими витратами на зйомки та неочікувано невисокою кількістю продажів. Як приклад видання наводить дані за 2021 рік: тоді на знімальний процес витратили понад $17 млрд, а виручили менше $30 млрд.

У самому Netflix прогнозують, що падіння кількості підписників триватиме: цьому сприятимуть санкції проти росіян (а це вже мінус 700 тис. підписників для сервісу) через напад на Україну та посилення конкуренції з боку стримінгів Amazon та Apple. Це загрожує втратити ще 2 млн користувачів.

Аналітики видання The Motley Fool також не згадали Netflix серед перспективних компаній для інвестування у короткостроковій перспективі. 

Проте низька вартість активу може бути сигналом для входу на ринок. У такому разі неодмінно слід враховувати рівень інфляції у країнах, які є найбільшими замовниками стримінгового сервісу. США є лише однією з таких країн (натепер їх понад 50). Позитивним моментом є також те, що компанія планує орієнтуватися на міжнародний ринок, розширюючи кількість авторів контенту по всьому світу, урізноманітнюючи різновиди контенту та локалізуючи його за смаками у різних країнах. Що може стати непоганим рішенням для конкурування з Disney, Paramount Global та іншими медіаконгломератами.

 

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

X втрачає довіру рекламодавців – дослідження Kantar

Кіра Іванова 7 вересня 2024 14:37

Нові серіали на стримінгових платформах у вересні 2024 року

Вікторія Рудзінська 5 вересня 2024 20:56

Б’юті-тек стартапи можуть взяти учать у L`Oreal Startup Hub

Вікторія Рудзінська 3 вересня 2024 18:49

Нові серіали серпня: що подивитися найближчим часом

Вікторія Рудзінська 22 серпня 2024 18:22

Netflix збільшив доходи від реклами на 150%

Вікторія Рудзінська 21 серпня 2024 20:41