71% стартапів залишився в Україні, 28% частково за кордоном і лише 1% повністю виїхав із країни. Про це йдеться у дослідженні екосистеми Українського фонду стартапів, у якому взяли участь приблизно 150 засновників українських стартапів.
Компанія SID Venture Partners підтримує стартап-екосистему України навіть у період війни. 14 березня фонд оголосив про інвестиції у чотири стартапи. Сума не розголошується. SPEKA розповідає, які проєкти отримали гроші.
Продовжуємо спостегрігати за карколомним падінням російської економіки. Чим сьогодні нас потішили США, ЄС та G7, читайте в матеріалі SPEKA.
SPEKA продовжує слідкувати за процесом ізоляції РФ від світовою економіки, культури і спорту.
SPEKA розповідає, як союзники України допомогають нам нищити ворога на військовому, дипломатичному та економічному рівнях.
Міністерство фінансів запустило продаж військових облігацій.
Фінтех-проєкт Wirex зі штаб-квартирою у Лондоні та офісом розробки в Україні залучив $15 млн від неназваних стратегічних інвесторів. Wirex повідомляє, що це проміжний етап перед залученням раунду B на $60-80 млн, який компанія планує закрити до кінця 2022 року.
Українські фонди Roosh Ventures та GR Capital взяли участь в раунді C, який залучив французький фінтех-сервіс Alma. Під час раунду стартап отримав $130 млн. Серед інших інвесторів — китайський гігант Tencent, Cathay Innovation, Eurazeo та інші.
Фінтех-компанія Treeum (володіє проєктами «Мінфін» та finance.ua) запустила ранню бетаверсію застосунку Multi Invest. У беті будуть доступні інвестиції у криптовалюти. Акції, фонди та ОВДП працюють у деморежимі, придбати їх можна буде пізніше.
Стартап Aegiq, що розробляє фотонні технології, залучив $4,8 млн інвестицій. Раунд очолила компанія High-Tech Gründerfonds, також у ньому взяли участь фонд Deepbridge Capital та декілька бізнес-ангелів.
2021 рік у tech-сфері запам'ятався гучними виходами стартапів на ІРО та рекордними угодами. Проте скоро потік інвестицій може вичерпатися, вважають представники венчурних фондів, яких опитав Insider.
Альфа-Банк Україна підбив підсумки перших трьох тижнів роботи власного застосунку з торгівлі акціями Sense SuperApp. Обсяг купівлі та продажу цінних паперів від 28 грудня 2021-го до 21 січня 2022-го становив понад 43 млн грн.
19 січня молодий стартап із харчових технологій Plantish представив перше у світі філе лосося на рослинній основі без кісточок. Філе імітує не тільки зовнішній вигляд справжнього лосося, але і його смак.
У 2021-му українська IT-індустрія зросла на 36%, а за останні три роки більш ніж удвічі. Такі дані містить дослідження Ukraine IT Report 2021, яке підготувала асоціація IT Ukraine. SPEKA відвідала презентацію дослідження і розповідає найцікавіше.
Український стартап – метелик уже зовсім не рідкісний, але незмінно цінний. На міжнародній арені українські айтішники числяться серед найкращих, внаслідок чого маємо другий за розміром ринок IT-аутсорсингу в Східній Європі. І щороку все більше українських IT-спеціалістів переходять із інженерів у підприємці з метою «створити та продати».