Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Попри війну, український кіберспорт має гарні перспективи»: інтерв'ю з Максимом Беднарським, CEO IKLA

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
15 лютого 2023 5 хвилин читання

Українські спортсмени попри війну продовжують виступати на міжнародних змаганнях і приносити Україні перемоги. А як щодо кіберсопрту? Від війни ця галузь дуже постраждала, адже рівень команд залежить від кількості змагань та спонсорських грошей, а їхня кількість суттєво знизилася. Про поточний стан справ у вітчизняному кіберспорті ми вирішили запитати у керівника кіберспортивного клубу IKLA (колишній Esports Club Kyiv) Максима Беднарського.

Україна та українці зараз престижний бренд у світі. Як це вплинуло на український кіберспорт? Що сталося з українським кіберспортом і командами під час війни?

Війна вплинула на кіберспорт, як і на всі інші аспекти нашого життя. Тож не дивно, що за останній рік виникло багато додаткових перешкод для розвитку команд та кіберспорту в Україні загалом. Наразі майже відсутні турніри аматорського та професійного рівня, які раніше активно проводилися і сприяли розвитку та появі нових гравців. Крім того, під час війни в Україні суттєво скоротилося фінансування та партнерство. Додалися проблеми з енергопостачанням та інтернетом через атаки російських окупантів на інфраструктуру України. 

Усе це, звісно, не сприяє розвитку кіберспорту, загалом ці чинники дуже сповільнили його зростання у нас. Але я впевнений, що після війни ми дуже швидко виправимо цю ситуацію! Для цього потрібно наближати перемогу, тому донатимо на ЗСУ і допомагаємо чим можемо для перемоги України. 

Чи можуть українські команди брати участь у міжнародних змаганнях? Чи вплинула війна на їхні результати? Наприклад, NaVi показали зовсім не той результат на останньому мейджорі по CS:GO, який від них очікували.

Так, ми постійно беремо участь у міжнародних змаганнях онлайн. Якщо це буде LAN-турнір, наших гравців без проблем випустять за кордон, адже кіберспорт — офіційний спорт в Україні. Тому, представляючи нашу країну на міжнародній арені (наприклад, на змаганнях по CS:GO), ми підвищуємо обізнаність інших країн про те, що відбувається зараз в Україні. Всі українські гравці повинні використовувати кожен шанс, коли вони опиняються перед великою міжнародною аудиторію, щоб закликати до підтримки нашої країни у цей надскладний для нас час.

Щодо результатів, то це те, про що я вже сказав: війна суттєво загальмувала розвиток кіберспорту в Україні і, звісно, це вплинуло на результати українських команд, а як інакше?

Тоді чи можна сказати, що вітчизняний кіберспорт рухає країну до перемоги? У чому це проявляється? 

Кіберспортивні діячі та організації з України допомагають ЗСУ усім, чим тільки можуть, зокрема на інформаційному просторі, розповідаючи про події у країні та підтримуючи волонтерський рух. Цей внесок до всеукраїнського руху перемоги. Наразі всі українці заряджені однією ідеєю: перемогти спільного ворога — російських окупантів.

Як ви оцінюєте ситуацію з партнерами на ринку України? Чи готові бренди у такий складний час підтримувати та розвивати кіберспорт в Україні? 

Загальна ситуація з партнерами гірша, ніж була до війни. Але зараз тривають перемовини відразу з декількома брендами, яким дуже цікаво розвивати український кіберспорт. Згодом будуть гучні анонси.

Чи є у міжнародній кіберспортивній спільноті розуміння ситуації в Україні? Як до війни ставляться провідні кіберспортивні організації? 

На жаль, російським кіберспортсменам дозволяють виступати під прапором держави агресора, публічно не засуджують дії агресора. З цього можна зробити висновок, що повного розуміння зараз немає. 

Справжнє розуміння війни приходить тільки тоді, коли війна поруч із тобою та впливає на тебе чи тих, кого ти знаєш. 

Які перспективи українського кіберспорту після закінчення війни?

Війна посприяла пришвидшенню становлення самоідентичності, яка відокремлює український кіберспорт від так званого СНД-регіону та російськомовного сегменту. Це даватиме довгостроковий кумулятивний ефект, що призведе до справжнього буму всередині країни та створення власної життєздатної бізнесової екосистеми у кіберспорті. Попри війну, я бачу великі перспективи розвитку галузі. 

В Україні є все необхідне, щоб стати одним із найбільших хабів кіберспорту в Європі! Тому можемо розраховувати, що після закінчення війни український кіберспорт буде розвиватися дуже швидкими темпами.

У 2022 році ваш клуб провів ребрендинг та перетворився на IKLA. Які причини були для цього і який результат отримала команда?

Це частина стратегії зростання нашого клубу. Спочатку у нас був локальний бренд із гравцями напівпрофесійного рівня, які дійшли до топ-50 світу. Показавши такий результат, ми готові реалізовувати наступний етап розвитку команди — вихід на міжнародний рівень. Ребрендинг — це маркетинговий інструмент, заточений на конкретні цілі — залучення нової аудиторії, більш привабливий дизайн та філософію для залучення партнерів. 

Які спортивні виклики стоять перед IKLA найближчим часом? 

Натепер ми активно готуємося до кваліфікацій на Blast Paris Major 2023 — це одна з головних кіберспортивних подій року, що відбудеться у травні. Пройти на цей чемпіонат світу з CS:GO та представляти там Україну зараз головна мета нашої команди. Також цього року є ціль потрапити до топ-30 світового рейтингу та закріпитися там. Ми намагаємося вигравати кожен турнір, щоб підвищитися у світовому рейтингу.

Ви позиціонуєтесь як суто українська команда. Як розв'язуєте питання з пошуком талановитих гравців? 

В Україні багато молодих перспективних гравців. Чимало тих, які грають у командах із топ-100. Ми застосовуємо механізми відбору за допомогою психолога та тренерів. Також ми створили академію, куди увійшли п'ять перспективних гравців, таким чином сприяємо розвитку українських кіберспортсменів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00