Інтерактивна мапа руху ворожих ракет Sky Watch перестала працювати. Що сталося і чи можна вірити цьому ресурсу
Хто і навіщо створив мапу Sky Watch
Про створення мапи Sky Watch оголосили розробники української компанії SCAT.in.ua. Раніше ця компанія виготовляла павербанки для електромобілів, але останнім часом виробляє генератори та павербанки для військових.
Основне завдання мапи Sky Watch — надати можливість людям бачити напрямок польоту ракети.

Як працювала мапа трекінгу ворожих ракет Sky Watch
Принцип дії сервісу полягає у тому, що кожен користувач мобільного з увімкненою геолокацією може натиснути кнопку на мапі, якщо побачив або почув ракету. На мапі з'явиться позначка про місце розташування ракети, яка буде змінювати колір залежно від того, скільки часу минуло після натиску: 2, 5, 10, хвилин або година чи дві.

Чому Sky Watch більше не працює?
Зараз сервіс недоступний. Як свідчить сайт web.archive.org, більшість часу вебресурс мав проблеми із відображенням даних. Ми звернулися до компанії scat.in.ua та її засновника Євгена Алексєєва по коментарі щодо причин зупинення сервісу, але наразі не отримали відповіді.
Чи безпечним є сервіс Sky Watch?
На відміну від застосунків «єППО» чи «єВорог», у яких авторизація відбувається через «Дію» або телеграм-канал, що обмежує потенційну дію росіян або їх агентів, у сервісу Sky Watch немає авторизації. Окрім того, «єППО» схвалений Головним управлінням розвідки України, натомість щодо сервісу Sky Watch інформація про будь-яку співпрацю з військовими відсутня.

Насправді відображати траєкторії польоту ракет є небезпечним і теоретично може призвести до кримінальної відповідальності. Так, речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат заявляв, що повідомляти у реальному часі про рух ворожих повітряних об’єктів не можна. Цю інформацію росія враховує за плануванні наступних ракетних атак.