Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Інтерактивна мапа руху ворожих ракет Sky Watch перестала працювати. Що сталося і чи можна вірити цьому ресурсу

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 травня 2023 3 хвилин читання

Хто і навіщо створив мапу Sky Watch 

Про створення мапи Sky Watch оголосили розробники української компанії SCAT.in.ua. Раніше ця компанія виготовляла павербанки для електромобілів, але останнім часом виробляє генератори та павербанки для військових. 

Основне завдання мапи Sky Watch — надати можливість людям бачити напрямок польоту ракети.

Мапа руху ворожих ракет Sky Watch: чому не працює Мапа руху ворожих ракет Sky Watch: чому не працює

Як працювала мапа трекінгу ворожих ракет Sky Watch

Принцип дії сервісу полягає у тому, що кожен користувач мобільного з увімкненою геолокацією може натиснути кнопку на мапі, якщо побачив або почув ракету. На мапі з'явиться позначка про місце розташування ракети, яка буде змінювати колір залежно від того, скільки часу минуло після натиску: 2, 5, 10, хвилин або година чи дві.

Так виглядала інтерактивна мапа руху ворожих ракет Sky Watch (скриншот) Так виглядала інтерактивна мапа руху ворожих ракет Sky Watch (скриншот)

Чому Sky Watch більше не працює?

Зараз сервіс недоступний. Як свідчить сайт web.archive.org, більшість часу вебресурс мав проблеми із відображенням даних. Ми звернулися до компанії scat.in.ua та її засновника Євгена Алексєєва по коментарі щодо причин зупинення сервісу, але наразі не отримали відповіді. 

Чи безпечним є сервіс Sky Watch?

Нам не вдалося знайти жодного дослідження, яке б підтверджувало, що трекінг ракет за допомогою геолокації цивільних, які її помітили, може бути ефективним. Крім того, у Sky Watch немає інформації про запобіжники, які можуть убезпечити від випадкових фальшивих сигналів у сервісі або планомірних дій російських агентів. 

На відміну від застосунків «єППО» чи «єВорог», у яких авторизація відбувається через «Дію» або телеграм-канал, що обмежує потенційну дію росіян або їх агентів, у сервісу Sky Watch немає авторизації. Окрім того, «єППО» схвалений Головним управлінням розвідки України, натомість щодо сервісу Sky Watch інформація про будь-яку співпрацю з військовими відсутня. 

Застереження на сайті щодо відповідальності за дані, залишені користувачами Застереження на сайті щодо відповідальності за дані, залишені користувачами

Насправді відображати траєкторії польоту ракет є небезпечним і теоретично може призвести до кримінальної відповідальності. Так, речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат заявляв, що повідомляти у реальному часі про рух ворожих повітряних об’єктів не можна. Цю інформацію росія враховує за плануванні наступних ракетних атак.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Поступ» розміновує Харківщину за допомогою агродронів — відео

Богдан Камінський 2 жовтня 2023 19:39

рф збільшить воєнний бюджет до $112 млрд в 2024

Кіра Іванова 1 жовтня 2023 14:16

В День захисників та захисниць зупиниться на хвилину

Кіра Іванова 1 жовтня 2023 08:51

Зеленський анонсував створення Альянсу оборонних індустрій — відео

Богдан Камінський 30 вересня 2023 11:45

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи щодо вторгнення росії в Україну. Що це означає та якими будуть наслідки

Олександр Тартачний 28 вересня 2023 15:36