Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Intel готує численні скорочення працівників через падіння попиту на ПК

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
12 жовтня 2022 4 хвилин читання

Наприкінці жовтня компанія Intel оголосить про значне скорочення персоналу, причому деякі підрозділи втратять до 20% працівників. До такого кроку компанія змушена вдатися через скорочення попиту на персональні комп'ютери.

Як повідомляє Bloomberg, американський виробник мікросхем вдасться до значних скорочень ще до кінця року, а точну кількість працівників, яких звільнять, оголосить наприкінці жовтня. 

Для компанії Intel стане вимушеним кроком у відповідь на скорочення попиту на ринку ПК. У деяких департаментах, зокрема у відділах продажу та маркетингу, скорочення може сягнути 20% персоналу. 

Про звільнення оголосять цього місяця, напередодні публікації фінансового звіту компанії за третій квартал 27 жовтня. Станом на липень 2022 року чисельність персоналу корпорації становила 113 700 співробітників.

Скорочення штату Intel: причини

Intel зіткнулася з різким падінням попиту на процесори для ПК (що є її основним бізнесом) і щосили намагалася повернути собі частку ринку. У липні компанія оголосила, що продажі у 2022 році будуть приблизно на $11 млрд нижчими, ніж очікувалося раніше. Аналітики прогнозують падіння виторгу у третьому кварталі приблизно на 15%. Маржа зменшилася орієнтовно на 15% порівняно з історичними цифрами, що становлять 60%.

Остання велика хвиля звільнень Intel відбулася у 2016 році, коли скоротили 12 тис. праціників, або 11% від загальної кількості. Відтоді компанія зробила менші скорочення та закрила кілька підрозділів, у тому числі стільниковий модем і дрони. Як і багато компаній у технологічній індустрії, Intel також заморозила наймання на початку цього року, коли погіршилися ринкові умови та зросли побоювання рецесії.

Останні скорочення, ймовірно, мають на меті зменшити постійні витрати Intel приблизно на 10-15%. За оцінками експертів, ці витрати становлять щонайменше від $25 до $30 млрд.

Падіння попиту на ПК у світі

За даними IDC, продаж ПК у третьому кварталі упав на 15% порівняно з роком раніше. Компанії HP, Dell і Lenovo, які використовують процесори Intel у своїх ноутбуках і настільних ПК, зазнали різкого падіння.

Оскільки ціни на комп'ютери стагнують, а попит слабшає, Intel також доведеться скоротити і дивіденди. Водночас компанія перебуває під сильним тиском інвесторів, які прагнуть підтримати свої прибутки. У 2022 році акції компанії впали більш ніж на 50%, причому падіння на 20% відбулося лише за останній місяць.

Санкції США щодо Китаю

Напруженість США з Китаєм також затьмарила майбутнє індустрії чипів. Раніше адміністрація Байдена оголосила про обмеження експорту технологій для виробництва чипів до Китаю. Ця новина призвела до нового падіння акцій виробників чипів, а Intel упав того дня на 5,4%.

Intel намагається відновити свої позиції в галузі, випускаючи нові процесори для ПК і графічні напівпровідники. Ключовою частиною стратегії компанії є продаж більшої кількості чипів на ринок центрів оброблення даних, де її конкурентами є AMD та Nvidia.

Раніше ми розповідали, що Intel відмовляється від процесорів Pentium та Celeron у ноутбуках.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Переворот у світі мікроелектроніки: крихітні магнітні вири можуть збільшити продуктивність

Катерина Колонович 22 листопада 2022 09:28

Стартап від Intel допоможе виявити дипфейк у реальному часі

Руслан Сорока 17 листопада 2022 09:00

Apple буде використовувати американські чипи замість азійських

Катерина Колонович 16 листопада 2022 12:05

Чи буде ще дешевше? Що відбувається з ринком відеокарт

Олександр Тартачний 31 жовтня 2022 16:58

У США розраховують долучити союзників до обмеження експорту в КНР обладнання для чипів

Ольга Кротовська 29 жовтня 2022 15:15