Як впроваджувати інновації в Україні та допомагати вітчизняним стартапам: кейс KSE
На початку року Київська школа економіки (KSE) та Martin Trust Center при Массачусетському технологічному інституті (MIT) об'єднали зусилля для створення буткемпу для українських стартапів. Мета — допомогти українським підприємцям отримати доступ до новітніх технологій, бізнес-стратегій та менторства від досвідчених підприємців та експертів з MIT.
Як MIT працює зі стартапами
Массачусетський технологічний інститут має довгу історію створення успішних стартапів та підприємців. Серед найяскравіших прикладів — Dropbox, Reddit та Hubspot, які були засновані випускниками МІТ.
Martin Trust Center (МТС) слугує мостом між студентами, випускниками та ширшою підприємницькою спільнотою. Він забезпечує сприятливе середовище для студентів і випускників для втілення їхніх ідей у життя та допомагає їм отримати доступ до ресурсів, необхідних для досягнення успіху.
Однією із сильних сторін МІТ, а отже і МТС є його орієнтація на міждисциплінарну співпрацю та експерименти. Він об'єднує експертів з широкого спектра галузей, зокрема інженерію, науку, бізнес та дизайн, для роботи над реальними проблемами та створення інноваційних рішень. Крім того, МТС надає студентам і випускникам доступ до безлічі ресурсів, серед яких менторство та можливості для налагодження контактів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Саме тому центр працює над тим, щоб навчити підприємців не лише створювати цікаві ідеї, але й розробляти правильні бізнес-моделі, які зроблять їх прибутковими. Успіх центру в розвитку підприємництва та сприянні інноваціям зробив його взірцем для інших університетів та організацій по всьому світу.
Буткемп для українських стартапів
Цей досвід надихнув і нас зробити крок — запропонувати провести спільний буткемп для українських стартапів. Зараз, коли для українців відкрилося багато можливостей, ми часто не вміємо ними користуватись. Тому основною метою для нас і, сподіваюсь, для учасників стане перейняти успішний досвід, щоб удосконалити власну роботу.
Концепт буткемпу побудований на книзі Білла Олета (Bill Aulet), керівного директора МТС, «Дисципліноване підприємництво: 24 кроки до успішного стартапу» — покрокового посібника для започаткування успішного бізнесу. Загалом це волонтерський проєкт для МТС та KSE, тобто всі експерти приєднуються та інвестують свій час, знання та досвід заради допомоги українським стартапам стати сильнішими. Це наш спільний внесок у перемогу світла над темрявою, працюючи над побудовою кращого майбутнього для України через підприємництво та інновації.
KSE & MTC bootcamp сфокусується на практичному менторстві та прямому доступі до експертизи та ресурсів спільноти MIT. Ми ще готуємо програму, адже позиція наших колег така, що необхідно підбирати експертів під запити учасників, а не навпаки.
Завершиться буткемп загальним пітчингом проєктів. Троє учасників, які покажуть найкращий результат за час буткемпу, отримають гранти у розмірі $5 тис. Та більш важливим будуть саме цей конект та налагодження звʼязків між українськими та іноземними стартапами, які допоможуть вдосконалити бізнес та масштабувати роботу.
Ми віримо, що цей буткемп може слугувати моделлю для майбутньої співпраці між українськими стартапами та провідними університетами й підприємницькими спільнотами. Об'єднуючи досвід та ресурси одного з провідних університетів світу та підприємницьку енергію України, цей буткемп має потенціал для значного впливу як на успішне просування бренду України як країни відкритих можливостей, так і на інноваційний ландшафт всередині країни.
Це не лише допоможе українським стартапам подолати виклики, з якими вони стикаються, та повністю розкрити свій потенціал, а й пришвидшить післявоєнну відбудову країни та створить нові можливості для її зростання.