Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як впроваджувати інновації в Україні та допомагати вітчизняним стартапам: кейс KSE

Valentyna Sakhno
Valentyna Sakhno Очільниця KSE Graduate Business School
21 лютого 2023 5 хвилин читання

На початку року Київська школа економіки (KSE) та Martin Trust Center  при Массачусетському технологічному інституті (MIT) об'єднали зусилля для створення буткемпу для українських стартапів. Мета — допомогти українським підприємцям отримати доступ до новітніх технологій, бізнес-стратегій та менторства від досвідчених підприємців та експертів з MIT.

Як MIT працює зі стартапами

Массачусетський технологічний інститут має довгу історію створення успішних стартапів та підприємців. Серед найяскравіших прикладів — Dropbox, Reddit та Hubspot, які були засновані випускниками МІТ.

Martin Trust Center (МТС) слугує мостом між студентами, випускниками та ширшою підприємницькою спільнотою. Він забезпечує сприятливе середовище для студентів і випускників для втілення їхніх ідей у життя та допомагає їм отримати доступ до ресурсів, необхідних для досягнення успіху.

Однією із сильних сторін МІТ, а отже і МТС є його орієнтація на міждисциплінарну співпрацю та експерименти. Він об'єднує експертів з широкого спектра галузей, зокрема інженерію, науку, бізнес та дизайн, для роботи над реальними проблемами та створення інноваційних рішень. Крім того, МТС надає студентам і випускникам доступ до безлічі ресурсів, серед яких менторство та можливості для налагодження контактів. 

Згідно з філософією центру, інновація — це винахід, помножений на комерціалізацію. Без комерціалізації навіть найбільш інноваційні ідеї ніколи не стануть успішним бізнесом.

Саме тому центр працює над тим, щоб навчити підприємців не лише створювати цікаві ідеї, але й розробляти правильні бізнес-моделі, які зроблять їх прибутковими. Успіх центру в розвитку підприємництва та сприянні інноваціям зробив його взірцем для інших університетів та організацій по всьому світу.

Буткемп для українських стартапів

Цей досвід надихнув і нас зробити крок — запропонувати провести спільний буткемп для українських стартапів. Зараз, коли для українців відкрилося багато можливостей, ми часто не вміємо ними користуватись. Тому основною метою для нас і, сподіваюсь, для учасників стане перейняти успішний досвід, щоб удосконалити власну роботу. 

Концепт буткемпу побудований на книзі Білла Олета (Bill Aulet), керівного директора МТС, «Дисципліноване підприємництво: 24 кроки до успішного стартапу» — покрокового посібника для започаткування успішного бізнесу. Загалом це волонтерський проєкт для МТС та KSE, тобто всі експерти приєднуються та інвестують свій час, знання та досвід заради допомоги українським стартапам стати сильнішими. Це наш спільний внесок у перемогу світла над темрявою, працюючи над побудовою кращого майбутнього для України через підприємництво та інновації.

KSE & MTC bootcamp сфокусується на практичному менторстві та прямому доступі до експертизи та ресурсів спільноти MIT. Ми ще готуємо програму, адже позиція наших колег така, що необхідно підбирати експертів під запити учасників, а не навпаки. 

Буткемп відбудеться на початку березня, це буде інтенсивна навчальна програма, розрахована на пʼять днів. Програма поєднає лекції та менторські сесії з досвідченими підприємцями та експертами MTС, випускниками МІТ та викладачами KSE Graduate Business School.

Завершиться буткемп загальним пітчингом проєктів. Троє учасників, які покажуть найкращий результат за час буткемпу, отримають гранти у розмірі $5 тис. Та більш важливим будуть саме цей конект та налагодження звʼязків між українськими та іноземними стартапами, які допоможуть вдосконалити бізнес та масштабувати роботу. 

Ми віримо, що цей буткемп може слугувати моделлю для майбутньої співпраці між українськими стартапами та провідними університетами й підприємницькими спільнотами. Об'єднуючи досвід та ресурси одного з провідних університетів світу та підприємницьку енергію України, цей буткемп має потенціал для значного впливу як на успішне просування бренду України як країни відкритих можливостей, так і на інноваційний ландшафт всередині країни.

Це не лише допоможе українським стартапам подолати виклики, з якими вони стикаються, та повністю розкрити свій потенціал, а й пришвидшить післявоєнну відбудову країни та створить нові можливості для її зростання.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 12 квітня 2024 16:00

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 12 квітня 2024 15:00

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30

Чому алгоритм Google бореться з ШІ-контентом та як йому сподобатись

Ігор Воловий 11 квітня 2024 13:30