Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Індія на Новий рік запустила перший супутник для вивчення чорних дір

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
1 січня 2024 2 хвилин читання

У понеділок, 1 січня 2024 року, Індія запустила свій перший супутник для вивчення чорних дір. Це стане частиною великої місії з екіпажем з дослідження космосу, що запланована на 2025 рік, повідомляє Bloomberg.

Космічний корабель X-ray Polarimeter Satellite вивели на орбіту висотою 350 км з острова поблизу головного індійського космодрому Шріхарікота неподалік узбережжя штату Андхра-Прадеш на півдні Індії. Про це розповів С. Соманат, голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO). 

Супутник вагою приблизно 470 кг досліджуватиме рентгенівське випромінювання від пів сотні небесних об’єктів. Обладнання для місії створили ISRO та дослідницький інститут у Бенгалуру.

Як працюватиме корабель X-ray Polarimeter Satellite для вивчення чорних дір, який Індія 1 січня 2024 вивела на орбіту висотою 350 км Як працюватиме корабель X-ray Polarimeter Satellite для вивчення чорних дір, який Індія 1 січня 2024 вивела на орбіту висотою 350 км

Як чорні діри досліджують NASA та Китай

У 2021 році NASA запустила аналогічну місію Imaging X-ray Polarimetry Explorer. Її завдання — знайти відповіді на запитання, чому чорні діри обертаються. Місія NASA базується на дослідженнях флагманського телескопа Chandra X-ray Observatory, який вибухнув понад 20 років тому. 

Національне космічне управління Китаю 2017-го запустило перший власний рентгенівський космічний телескоп для спостереження за чорними дірами, пульсарами та гамма-спалахами.

Що відомо про космічні місії Індії

Раніше SPEKA розповідала, що найближчі проєкти Індії — це перший запуск астронавтів у місії Gaganyaan 2025 року. 

Після того як у 2023-му Індія успішно посадила космічний корабель поблизу південного полюса Місяця, вона планує розробити ракету-носій наступного покоління та новий стартовий майданчик, щоб висаджувати людей на Місяць до 2040 року.

Індія також прагне партнерства з іншими космічними компаніями. Так, адміністратор NASA Білл Нельсон відвідав Індію у листопаді 2023 року напередодні спільної американсько-індійської місії зі спостереження за Землею, запуск якої запланований на 2024 рік.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA відправить гігантський безпілотник на найбільший супутник Сатурну

Богдан Камінський 4 години тому

Boeing готує космічний корабель Starliner до історичного польоту на МКС

Владислав Паливода 17 квітня 2024 09:12

Космічне сміття з МКС впало на будинок у Флориді — NASA

Богдан Камінський 16 квітня 2024 14:56

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36

США можуть заборонити TikTok через загрозу нацбезпеці

Владислав Паливода 15 квітня 2024 09:42