Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Ми живемо у його світі, подобається це нам чи ні». Чому Time обрав Ілона Маска людиною року

SPEKA Media
14 грудня 2021 3 хвилин читання

Американський тижневик Time оголосив Ілона Маска людиною року. Власник компаній Tesla та SpaceX отримав це звання «за створення рішень для виходу з екзистенційної кризи, за втілення можливостей та загроз епохи технотитанів, за лідерство у найамбітніших трансформаціях суспільства».

Головний редактор Time Едвард Фельсенталь пояснив, що саме вплинуло на вибір редакції. SPEKA публікує переказ його колонки.

Вплив на Землі

Майже століття Time визначає людину року, яка за останні 12 місяців найбільше змінила світ. Це звання — маркер впливу, і дуже мало хто 2021-го так потужно вплинув на життя на Землі та потенційно поза нею, ніж Ілон Маск.

Найбільший «земний» вплив був через компанію Tesla. 2021-й — це рік, коли електрокари остаточно стали мейнстримом, а Tesla перетворилася на одну з небагатьох світових компаній з капіталізацією понад трильйон доларів. Цей ринок Маск створив майже самотужки, побачивши задовго до інших попит на екологічно чистий транспорт, який тільки збільшується через кліматичну кризу.

Вплив у космосі

А якщо ж Землі нам не вистачить, відповідь Маска — у космосі, де він бачить такий собі «футуристичний ковчег Ноя». Його компанія SpaceX — лідер ринку будівництва та запуску ракет. NASA обрало її, щоби побудувати корабель, який знову відправить астронавтів на Місяць, уперше за останні 50 років. 

На це у Маска дуже жорсткий дедлайн — три роки. А ще через два — висадка на Марсі. Ключ до цього — зробити ракети багаторазовими, як літаки.

Технології та гроші

Він бачить свою місію у тому, щоби вирішувати найскладніші проблеми людства і водночас докорінно змінювати ключові індустрії. 

Наприклад, ту, що була колись провідною для Америки — індустрію автівок на двигунах внутрішнього згоряння. Чи ту, що була колись головним американським прагненням — космічну. Та ще цілу низку галузей — штучний інтелект, нейротехнології, платіжні системи. 

Він навіть змінює гроші як такі:  згадаймо його загравання з криптовалютами.

Нагорода за майбутнє

Вирішуючи щогрудня, хто отримає титул «Людина року», ми озираємося назад, але також і намагаємося дивитися у майбутнє. 

Наприклад, Джефф Безос став людиною року Time в 1999-му, коли електронна комерція щойно зароджувалася. Марк Цукерберг — у 2010-му, задовго до того, як усі зрозуміли, як Facebook буде впливати на суспільство та демократію. 

Ми ще не знаємо достеменно, як Tesla, SpaceХ та інші компанії, якими керує Маск, змінять наші життя. У свої 50 він іще має достатньо часу написати майбутнє — власне та наше. 

Подобається це нам чи ні, але ми сьогодні живемо у світі Ілона Маска.

Коментарі
Інші матеріали

Ілон Маск призупиняє купівлю Twitter

Юлія Даниленко 13 травня 2022 13:09

Ілон Маск продав акції Tesla на $8,5 млрд

Дарина Куденко 2 травня 2022 16:03

Капіталізація Tesla за день упала на $126 млрд. Головна причина в тому, що Ілон Маск купує Twitter

Дарина Куденко 27 квітня 2022 18:55

Яким буде Twitter Ілона Маска

Юлія Даниленко 26 квітня 2022 16:51

Ілон Маск купує Twitter за $44 млрд

Юлія Даниленко 25 квітня 2022 22:25