Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Ми живемо у його світі, подобається це нам чи ні». Чому Time обрав Ілона Маска людиною року

SPEKA Media
14 грудня 2021 3 хвилин читання

Американський тижневик Time оголосив Ілона Маска людиною року. Власник компаній Tesla та SpaceX отримав це звання «за створення рішень для виходу з екзистенційної кризи, за втілення можливостей та загроз епохи технотитанів, за лідерство у найамбітніших трансформаціях суспільства».

Головний редактор Time Едвард Фельсенталь пояснив, що саме вплинуло на вибір редакції. SPEKA публікує переказ його колонки.

Вплив на Землі

Майже століття Time визначає людину року, яка за останні 12 місяців найбільше змінила світ. Це звання — маркер впливу, і дуже мало хто 2021-го так потужно вплинув на життя на Землі та потенційно поза нею, ніж Ілон Маск.

Найбільший «земний» вплив був через компанію Tesla. 2021-й — це рік, коли електрокари остаточно стали мейнстримом, а Tesla перетворилася на одну з небагатьох світових компаній з капіталізацією понад трильйон доларів. Цей ринок Маск створив майже самотужки, побачивши задовго до інших попит на екологічно чистий транспорт, який тільки збільшується через кліматичну кризу.

Вплив у космосі

А якщо ж Землі нам не вистачить, відповідь Маска — у космосі, де він бачить такий собі «футуристичний ковчег Ноя». Його компанія SpaceX — лідер ринку будівництва та запуску ракет. NASA обрало її, щоби побудувати корабель, який знову відправить астронавтів на Місяць, уперше за останні 50 років. 

На це у Маска дуже жорсткий дедлайн — три роки. А ще через два — висадка на Марсі. Ключ до цього — зробити ракети багаторазовими, як літаки.

Технології та гроші

Він бачить свою місію у тому, щоби вирішувати найскладніші проблеми людства і водночас докорінно змінювати ключові індустрії. 

Наприклад, ту, що була колись провідною для Америки — індустрію автівок на двигунах внутрішнього згоряння. Чи ту, що була колись головним американським прагненням — космічну. Та ще цілу низку галузей — штучний інтелект, нейротехнології, платіжні системи. 

Він навіть змінює гроші як такі:  згадаймо його загравання з криптовалютами.

Нагорода за майбутнє

Вирішуючи щогрудня, хто отримає титул «Людина року», ми озираємося назад, але також і намагаємося дивитися у майбутнє. 

Наприклад, Джефф Безос став людиною року Time в 1999-му, коли електронна комерція щойно зароджувалася. Марк Цукерберг — у 2010-му, задовго до того, як усі зрозуміли, як Facebook буде впливати на суспільство та демократію. 

Ми ще не знаємо достеменно, як Tesla, SpaceХ та інші компанії, якими керує Маск, змінять наші життя. У свої 50 він іще має достатньо часу написати майбутнє — власне та наше. 

Подобається це нам чи ні, але ми сьогодні живемо у світі Ілона Маска.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Tesla встановила рекорд постачання електромобілів

Вадим Добровольський 4 години тому

Ілон Маск показав робота-гуманоїда Tesla за доступною ціною

Леся Соловчук 1 жовтня 2022 10:39

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:05

Ілон Маск хоче активувати інтернет Starlink в Ірані через протести у країні

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 10:26

SpaceX провела випробування Starship з одночасним запуском семи двигунів Raptor

Вадим Добровольський 20 вересня 2022 10:00