Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ілон Маск хотів об’єднати Tesla з OpenAI

Богдан Камінський
Богдан Камінський
6 березня 2024 3 хвилин читання

Засновники OpenAI опублікували різку відповідь на позов Ілона Маска. Вони стверджують, що у 2017 році мільярдер намагався отримати «абсолютний контроль» над стартапом.

Про це пише Gizmodo.

Як відомо, Маск був одним із співзасновників OpenAI. Згідно із опублікованими електроними листами, він з самого початку хотів зробити стартап менш відкритим і більш прибутковим.

Ілон хотів мажоритарного капіталу, початкового контролю над радою директорів і бути генеральним директором. У середині цих дискусій він припинив фінансування
OpenAI

У 2016 році Маск знав про наміри OpenAI залучити капітал і стати менш відкритим у міру розвитку. Ба більше, він намагався об’єднати стартап з Tesla, зазначивши, що йому знадобляться мільярди доларів фінансування для протистояння Google. 

Коли рада директорів відхилила пропозицію, Маск пішов. Він сказав, що OpenAI взагалі не має шансів на успіх та пообіцяв створити власну ШІ-компанію в Tesla.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Моя оцінка ймовірності відповідності OpenAI DeepMind/Google без різких змін у виконанні та ресурсах становить 0%. Не 1%. Я б хотів, щоб було інакше
Ілон Маск в електронному листі до засновників OpenAI

OpenAI ніколи не обіцяла відкритість коду ШІ

Один внутрішній електронний лист показує, що слово «відкритий» у назві OpenAI взагалі ніколи не означало відкритий код. Маск відповів «так» на електронний лист від головного наукового співробітника OpenAI Іллі Суцкевера в 2016 році, який описав справжнє значення назви.

«Відкритий» у OpenAI означає, що всі мають скористатися плодами штучного інтелекту після його створення, але цілком нормально не ділитися наукою
Ілля Суцкевер

Маск також зазначив у листі, що відкриті моделі штучного інтелекту на початку були лише тактикою вербування.

Ілля Суцкевер також підписав відповідь Ілону Маску

Відповідь написали засновники OpenAI Сем Альтман, Ґреґ Брокман, Джон Шульман, Войцех Заремба та, несподівано, Ілля Суцкевер. Статус головного наукового співробітника в компанії завис відтоді, як він очолив рух за звільнення Альтмана в листопаді 2023 року.

Це перша згадка компанії про Суцкевера з тих подій. Раніше Альтман відмовлявся відповідати, чи він все ще працює в компанії.

ChatGPT має 100 млн щоденних активних користувачів

У відповіді Маску також зазначається, що ChatGPT досяг понад 100 млн щоденних активних користувачів. Насамперед йдеться про безплатну версію чатботу.

Ще у листопаді 2023 року OpenAI говорила про 100 млн активних користувачів щотижня.

Допис у блозі свідчить, що принаймні вісім років OpenAI мав внутрішні плани стати прибутковими та закрити від громадскості свої найкращі моделі ШІ. Ймовірно, Маск знав про них весь цей час.

Представники стартапу ніколи не говорили про ці плани публічно. Експерти та оглядачі припускають, що Маск своїм позовом мав на меті викрити справжні наміри OpenAI.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

OpenAI розробляє новий підхід до ШІ з кодовою назвою Strawberry

Олеся Дерзська 2 години тому

Intel очікує $1 млрд доходу від програмного забезпечення до 2027 року

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 22:04

ЄС звинувачує Х Ілона Маска у порушенні правил онлайн-контенту

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 20:35

Microsoft готується до запуску Copilot в OneNote для аналізу рукописних нотаток

Вікторія Рудзінська 12 липня 2024 19:38

Другий пацієнт отримає Neuralink в цьому місяці

Владислав Паливода 11 липня 2024 20:57