Ілон Маск очолив топ найнебезпечніших людей в інтернеті — Wired
Видання Wired опублікувало свій щорічний список найнебезпечніших людей та організацій в Інтернеті, які своїми діями дестабілізують світ.
Серед них — власник Tesla, SpaceX та Х Ілон Маск, гендиректор OpenAI Сем Альтман, хакерські групи Cl0p, Alphv, Sandworm, Volt Typhoon та Predatory Sparrow.
Топ 5 найнебезпечніших людей/організацій в інтернеті у 2023 році
Ілон Маск
Перше місце у топі зайняв відомий бізнесмен та мільярдер Ілон Маск, який керує компаніями Tesla, SpaceX та Х. Видання включило його до списку через його діяльність з реформування Х, а також відновлення в соцмережі акаунтів відомих прихильників теорії змови, таких як Алекс Джонс, і антисемітських заяв.
Крім того, бізнесменові пригадали випуск чат-бота Grok, який обходить цензуру, і розслідування SEC через його коментарі про те, що під час розробки нейроінтерфейсу Neuralink в експериментах загинули шимпанзе.
Wired пише, що Маск є “найбільш впливовим і непередбачуваним гравцем в Інтернеті”, який використовує свою платформу для поширення сумнівної інформації, підбурювання своїх прихильників та просування своїх амбітних проєктів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Cl0p
Друге місце у топі отримало хакерське угруповання Cl0p, яке спеціалізується на вимаганні викупу за шифрування даних своїх жертв. У 2023 році зловмисники відновили свою діяльність, і, ймовірно, він стане другим гіршим роком за всю історію з точки зору суми, яку ця індустрія одержала обманним шляхом.
У травні банда Cl0p почала експлуатувати вразливість нульового дня у програмному забезпеченні для передачі файлів MOVEit та провела атаки на більш ніж 2000 організацій. При цьому лише медична фірма Maximus втратила контроль над даними щонайменше 8 млн осіб.
Також хакери вкрали дані 1,3 млн. жителів в уряду штату Мен. Загалом від їх атак постраждали не менше 62 млн осіб, але учасники Cl0p залишаються на волі.
Alphv
Третє місце у топі зайняло інше хакерське угруповання Alphv або Black Cat, яке також займається вимаганням викупу за шифрування даних. У вересні вона атакувала MGM Resorts International, відключивши комп’ютерні системи у всій мережі готелів і казино і зрештою заробивши $100 млн.
ФБР заявляє, що Alphv скомпрометував понад тисячу організацій і отримав викуп на суму понад $300 млн.
У середині грудня угруповання оголосило, що більше не дотримуватиметься правила не націлюватися на критично важливі інфраструктурні системи.
Sandworm
Четверте місце у топі зайняло хакерське угруповання Sandworm, яке пов’язують із росією. Йому приписують кібератаки з відключенням електроенергії та шпигунство.
У 2023 році Sandworm продовжив свою кампанію проти України, використовуючи новий шкідливий код, який може знищити дані на комп’ютерах. Також група була звинувачена у втручанні у вибори в Німеччині, Франції та Італії, а також у крадіжці даних з ООН, НАТО та Європейського Союзу.
Volt Typhoon
П’яте місце у топі отримало китайське хакерське угруповання Volt Typhoon, яке спеціалізується на кібершпигунстві та кіберсаботажі.
У травні з’ясувалося, що вони встановили шкідливе програмне забезпечення в електромережі на території континентальної частини США та Гуаму, щоб контролювати потік електроенергії на військові бази.
Також повідомлялося, що хакери націлилися на нафто- та газопроводи та великі порти на Західному узбережжі та водоканал на Гаваях.