Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Illumina анонсувала машину, що зчитує геном людини удвічі швидше

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
1 жовтня 2022 3 хвилин читання

Компанія Illumina, що є гігантом на ринку геноміки, представила у Сан-Дієго серію NovaSeq X. Команда називає цю машину найшвидшою та найекономічнішою для секвенування геному людини.

Натепер Illumina контролює приблизно 80% світового ринку секвенування ДНК. Нова машина зможе секвенувати 20 тис. геномів на рік. Для порівняння: нинішні моделі можуть обробляти майже 7500 геномів. На думку розробників, нова технологія скоротить вартість лише до $200 за геном людини, забезпечуючи при цьому вдвічі більшу швидкість зчитування.

Нова машина Illumina Нова машина Illumina

«Дивлячись у наступне десятиліття, ми вважаємо, що вступаємо в еру геномної медицини, яка стає мейнстримом. Для цього потрібні секвенсори наступного покоління. Нам потрібно, щоб ціни продовжували знижуватися, щоб зробити геномну медицину та геномні тести доступнішими набагато ширшими», — каже генеральний директор Illumina Френсіс де Соуза.

Секвенатори Illumina використовують для розшифрування ДНК метод секвенування шляхом синтезу. Цей процес потребує, щоб нитки ДНК, які зазвичай мають форму подвійної спіралі, були поділені на одинарні нитки. Потім ДНК розбивається на короткі фрагменти, які розподіляються проточною кюветою — скляною поверхнею розміром зі смартфон.

Машина зчитує геном людини удвічі швидше Машина зчитує геном людини удвічі швидше

Коли проточна кювета завантажується у секвенатор, машина прикріплює до кожної основи кольорові флуоресцентні мітки: A, C, G і T. Наприклад, синій колір може відповідати літері A. Кожен фрагмент ДНК копіюється один раз. Поступово створюється або синтезується відповідний ланцюжок ДНК. Лазер сканує основи одну за одною, а камера записує колірне кодування кожної літери. Процес повторюється, доки не секвенується кожен фрагмент.

Для нових моделей Illumina винайшла щільніші проточні осередки для збільшення обсягу даних і нові хімічні реагенти, які дозволяють швидше зчитувати основи.

Секвенатори компанії повністю автоматизовані та створюють звіт, який порівнює кожен зразок з еталонним геномом. Система також зберігає дані на внутрішньому комп'ютері, тоді як у попередніх моделях ці дані потрібно було зберігати в іншому місці.

Ця технологія допомогла знайти вакцину від ковіду Ця технологія допомогла знайти вакцину від ковіду

Але є великий мінус: хоча вартість зчитування геному падає, нова система Illumina коштує дорого — приблизно $1 млн.

Нагадаємо, навіщо потрібно секвенувати геном. Цей підхід допоміг створити генетично орієнтовані ліки та аналізи крові, які можуть виявити рак на ранній стадії. Також розроблена діагностика для людей з рідкісними захворюваннями. Також варто подякувати секвенуванню за вакцини проти COVID-19. У дослідницьких лабораторіях ця технологія стала незамінною для кращого розуміння патогенів та еволюції людини.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Попри заборону китайці масово встановлюють Twitter під час Covid-протестів

Катерина Колонович 10 годин тому

Через заворушення на китайському заводі постачання iPhone впаде на 30%

Катерина Колонович 25 листопада 2022 12:56

Новий рік без подарунків: виробництво iPhone 14 Pro та iPhone Pro Max уповільнилося через COVID у Китаї

Вадим Добровольський 7 листопада 2022 19:21

Найбільший у світі завод з виробництва iPhone пішов на карантин через Covid

Катерина Колонович 2 листопада 2022 20:49

Як українські айтівці готуються до зими: займаються спортом, вживають вітаміни та обирають «здорові» хобі

Христина Коновалова 14 жовтня 2022 15:15