Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ідеальне житло для айтівця: яке воно і де його шукати

Спекотне промо
Спекотне промо
7 листопада 2024 8 хвилин читання

Місце, куди хочеться повертатись, можна назвати домом. Однак яким має бути житло, щоб виконувати цю умову? Кілька досліджень кажуть, що, хоча люди звертають увагу на конкретні атрибути, на кшталт стилю будинків, локації чи площі, на рішення також впливають цінності людини та її уявлення про бажаний стиль життя. Ваша професія також диктуватиме певні вимоги, які будуть першочерговими або ж додатковими за вибору житла. 

У спецпроєкті Speka.media спробуємо дослідити уподобання у середовищі людей, які працюють у технологічній сфері. 

Де живуть українські айтівці

Попри те що IT-галузь дозволяє працювати віддалено (а навіть у найвіддаленіших селах вже є стабільний інтернет), левова частка фахівців обирають для життя великі міста. 

Наприклад, до 24 лютого 2022 року понад 70% айтівців жили у Києві, Львові та Харкові, при цьому у Києві мешкала майже половина таких фахівців. Це пов’язано насамперед із кращими кар’єрними перспективами, розвинутою спільнотою та зручністю життя. 

Повномасштабне вторгнення росії суттєво змінило ситуацію. Наприклад, більшість харківських айтівців виїхали з міста, а Київ і Львів стали основними центрами індустрії в Україні. Хоча багато фахівців у 2022 році покинули Київ, проте їхня кількість поступово майже повернулась до показника кінця 2021-го. 

Райони для «своїх»: чи виправдані ЖК лише для IT-спільноти

Хороші сусіди — рідкісна удача й точно суттєво впливає на рівень задоволення житлом. Зараз у процесі одразу кілька спроб створити житло виключно для представників IT-спільноти. Однак на практиці це не завжди хороша ідея. 

Наприклад, Google продовжує розбудовувати власне містечко у Маунтін-В'ю поблизу свого головного офісу. План розрахований на 30 років, за цей період компанія побудує 7 тис. житлових приміщень. Будівництво житла тут радше вимушений захід, оскільки Google продовжує наполягати на політиці відвідування офісу попри величезну житлову кризу у районі. До того ж аналогічний проєкт компанії у Дубліні суттєво відстає від термінів. 

Не бракує подібних ініціатив і в Україні: є випадки, коли люди живуть у спеціальних колівінгах, що, погодьтесь, теж не для всіх. 

Українські IT-компанії поки що не будують житло для співробітників, а більшість проєктів, які позиціюються як «IT ЖК», насправді не мають обмежень для потенційних жителів, що насправді добре, адже різноманітне середовище дозволяє обмінюватись думками та робить життя цікавішим. 

Яке житло обирають представники IT-галузі

Звісно, у кожного існують свої уподобання, незалежні від професії, але тут можна простежити певні патерни.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Дім — другий (а той і перший) офіс. 

Технологічна галузь є індустрією з найбільшою у світі часткою працівників, що працюють віддалено — 67% з них принаймні більшість часу працюють поза офісом. 

Тому помітною зміною став дедалі більший акцент на універсальності простору. Як покупці житла, так і орендарі дедалі частіше віддають перевагу об’єктам, які пропонують спеціально відведені робочі місця, наприклад, домашні офіси або додаткові приміщення, які можна адаптувати до віддаленої роботи. 

Не лише центр та діловий район 

Через тренд на віддалену роботу географічні обмеження, які колись суттєво впливали на рішення, тепер не настільки суттєві. Натомість потенційні домовласники тепер шукають місця, які забезпечують комфортне середовище для життя, наприклад, розташовані близько до парків, лісів чи водойм.

 Житловий комплекс  Krona Park II  Житловий комплекс Krona Park II

Усе в пішій доступності 

Зараз поблизу житла недостатньо базової інфраструктури на кшталт магазину, аптеки та зупинки громадського транспорту. Дедалі більше людей обирають житлові комплекси з інфраструктурою, побудованою за принципом нульового кілометра, тобто усе необхідне на відстані пішої прогулянки. Комерційні приміщення всередині та зовні будинку — це зазвичай супермаркети, дитячі майданчики, спортзали і басейни, кафе, барбершопи та зони для спільного відпочинку. 

Ком’юніті

Попри те що жити в абсолютно однорідному суспільстві складно, знайти однодумців вкрай важливо. Спільнота людей, обʼєднаних схожими поглядами на життя, — один із чинників, які впливають на рішення оселитись у конкретному місці. 

Yoga Day для мешканців житлових комплексів Alliance Novobud Yoga Day для мешканців житлових комплексів Alliance Novobud

Системи розумного будинку

Люди, що працюють у технологічній сфері, люблять адаптовувати та кастомізовувати усі рішення до своїх потреб. Тому системи smart home у будинку є суттєвою перевагою. Як базові речі на кшталт дистанційного керування освітлення, температури та голосові помічники, так і нетипові елементи, як-от розумні розетки, контролери жалюзі, пристрої для програмування побутової техніки тощо. 

Мережа та електропостачання 

Потреба у швидкісному зв’язку та резервному живленні під час блекаутів є ще одним важливим чинником, що впливає на переваги житла. Надійний доступ до інтернету та передбачувана робота електроніки —  обов’язкова вимога працівників IT-індустрії. 

Чому не варто питати порад щодо житла у знайомих 

Тож як обрати ідеальне житло у місті. Можливо, варто порадитися з колегами чи знайомими? Насправді це не дуже хороша ідея, оскільки їхні рекомендації не дадуть вам багато користі. 

За результатами опитування Citizens Budget Commission, проведеного у Нью-Йорку у 2023 році, жителі міста оцінювали якість життя та міські послуги. Респонденти зазвичай краще оцінюють свої райони, ніж місто загалом. Тобто ми схильні акцентувати на перевагах свого рішення, ніж на недоліках — кожна жаба своє болото хвалить.

Радимо довірити ці послуги професіоналам. Наприклад, про нюанси, на які варто звернути увагу, розпитуємо у девелопера «Альянс Новобуд». 

Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud
Будувати житлові комплекси сьогодні — це  не просто проєктувати квадратні метри, а створити проєкт, в якому буде добре всім. Сьогодні ви айтівець, який працює на компанію віддалено, а завтра — власник IT-бізнесу, якому важливо встигати усюди, а тому локація стає пріоритетом. Сьогодні переконаний холостяк, завтра —  чоловік й тато. Життя мінливе, а тому майстерно продумана концепція житлового комплексу повинна закривати потреби його мешканців за будь-яких обставин. Ось над цим ми й працюємо останні 15 років.
Ірина Міхальова, CMO Alliance Novobud

Серед актуальних проєктів ANB — три житлові комплекси комфорт-класу у Броварах — Krona Park II, Madison Gardens та «Лавандовий» — та два бізнес-класу у столиці — Illinsky House та Montreal House. 

«У Броварах  ми створили цілий житловий квартал з шести комплексів, який задовольнить різні запити», — додає Ірина Міхальова. ЖК розташовані  поряд з облаштованим парком «Сосновий». Також поруч кілька ТРЦ, а дорога на власному авто до Києва займе 15 хвилин. 

При цьому для поціновувачів безмежних краєвидів є апартаменти на поверхах 20+ у Krona Park II та Madison Gardens, а для любителів власного «заземленого» простору підійдуть квартири з двориками у низькоповерховому «Лавандовому»

Краєвид на нещодавно введений в експлуатацію житловий комплекс «Лавандовий» Краєвид на нещодавно введений в експлуатацію житловий комплекс «Лавандовий»

Для тих, хто обирає центр столиці, підійде клубний будинок Illinsky House — два будинки у стилі неокласики на набережній Дніпра. Концепція проєкту — від місця розташування, архітектури й до оформлення прибудинкових територій — сповнена поваги до Подолу та комфортом для жителів. Illinsky House — це просторі квартири, підземний дворівневий паркінг, безпрецедентні заходи безпеки та сервісу. 

Натомість житловий проєкт Montreal House розташований поряд із найцікавішими діловими, культурними та освітніми локаціями столиці. Споруджується він поряд із Костелом св. Миколая та двома станціями метро. Будинок на п'ять секцій з каскадною поверховістю матиме якісну інфраструктуру та широкі можливості — від дворівневого підземного паркінгу й до публічного простору з бібліотекою та конференц-залою, а експлуатовані тераси на даху, з панорамою на столицю, стануть новим центром спільноти резидентів.

.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

8 років — 8 уроків бізнесу

Олександра Богуславська 19 годин тому

Ринок праці в ІТ: зрілі фахівці проти упереджень

Сергій Коноплицький 29 листопада 2024 12:30

Чому компанії сегменту SMB все частіше обирають IT-аутсорсинг замість штатних фахівців?

Ihor Horb 29 листопада 2024 09:56

Власники великих бізнесів вірять у нерухомість більше, аніж в крипту — інфографіка

Павло Бартос 28 листопада 2024 14:00

IT Research Ukraine 2024: як розвивається техіндустрія України під час війни

Сергій Коноплицький 28 листопада 2024 09:52