HR-бренд під час воєнного стану
В умовах війни питання формування HR-бренду набуває особливої актуальності. Українські компанії стикаються з гострим кадровим голодом, і конкуренція за таланти на ринку праці посилюється. За статистикою, одним із ключових чинників, на які звертають увагу кандидати під час вибору компанії, є її участь у соціальних проєктах. Тому соціально відповідальний бізнес сьогодні не просто тренд, а стратегічний крок, який не лише підвищує привабливість роботодавця, але й сприяє розвитку суспільства, розв'язуючи важливі соціальні проблеми.
Соціальна відповідальність бізнесу: на що вона впливає?
Світовий досвід підтверджує, що соціально відповідальний бізнес не тільки здобуває лояльність громадськості, а й закріплює свою позицію на ринку. За результатами дослідження Deloitte, 81% працівників надають перевагу компанії з етичними цінностями, а 73% інвесторів розглядають соціальні ініціативи як чинник, що знижує інвестиційні ризики, завдяки чому ця компанія отримує переваги у залученому капіталі та підтримці суспільства.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Серед основних позитивних ефектів можна виділити такі:
- сприяння сталому розвитку, підвищенню якості життя у суспільстві та добробуту суспільства;
- покращення репутації компанії підвищує лояльність кандидатів, працівників та клієнтів, допомагаючи компанії стати привабливішою на ринку праці;
- взаємодія та діалог із суспільством покращують імідж бізнесу та сприяють налагодженню довірливих відносин із громадою;
- участь у розв'язанні актуальних соціальних проблем. У такому разі бізнес закріплює за собою репутацію відповідального партнера для громади;
- інтеграція соціальної відповідальності стає частиною щоденної діяльності компанії, таким своєрідним трендом та відображається у стосунках із працівниками, клієнтами та партнерами.
Чому бізнесу важливо покращувати комунікації із захисниками?
В умовах кадрового дефіциту ми маємо дивитися на кожного військового як на потенційного члена нашої команди у майбутньому. Тому розвиток комунікації між цивільними та військовими є важливим стратегічним завданням бізнесу, яке сприятиме інтеграції ветеранів до компаній.
Сьогодні багато компаній зосереджені на програмах адаптації ветеранів. Однак ми маємо розуміти, що необхідно також підготувати цивільне середовище, яке буде готовим до прийняття у команду захисника без виділення статусу. Це не лише сприятиме покращенню атмосфери у колективі, а й допомагатиме новим співробітникам адаптуватися до робочого середовища.
HR-бренд компанії сьогодні будується не лише на вигідних умовах праці чи кар’єрних можливостях, а й на здатності компанії брати на себе соціальну відповідальність. Бізнес, який підтримує ветеранів та сприяє їхній інтеграції, збільшує шанси не лише залучити талановитих спеціалістів, але й побудувати міцну, лояльну та згуртовану команду. Така команда позитивно впливає на ефективність виробничих процесів, що сприяє зростанню прибутків компанії.
Проєкт, який покращує комунікації між цивільними та військовими
Поспілкувавшись із двома психологами бригад, я з’ясувала, що понад 350 ветеранів не готові повертатись на роботу через страх неприйняття у колективі. А також протягом майже трьох років постійного спілкування з військовими дедалі частіше отримую інформацію, що військові відчувають розділеність між ними та цивільним світом. Тому розробила проєкт «Сенси об’єднують», який спрямований на подолання цієї проблеми, адже він не лише сприяє комунікації, але й підтримує тих, хто боронить нашу країну і є своєрідним містком між ними та цивільним світом.