Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хакерська атака на «Суспільне»: які ще українські компанії постраждали

Артем Житкевич
Артем Житкевич
14 червня 2023 4 хвилин читання

«Суспільне», українська  суспільна телерадіокомпанія, стала жертвою хакерської атаки, яка призвела до тимчасових труднощів у функціонуванні деяких їхніх вебсайтів.

У повідомленні команди компанії зазначається, що вони вирішують цю проблему, але платформи «Суспільне Новини», зокрема сайт suspilne.media, продовжують безперебійно працювати. Відповідальність за цю кібератаку взяла на себе російська хакерська група, відома як «солнцепёк».

Ця ж група нещодавно атакувала локальну мережу Міністерства розвитку громад та територій України. Тоді їм вдалося отримати доступ до локальної мережі та пошкодити інфраструктуру міністерства.

Варто наголосити, що це єдині українські компанії, що зазнали хакерських атак від початку повномасштабного вторгнення рф. Як раніше вже повідомляли фахівці CERT-UA, дедалі частіше жертвами російських хакерів стають компанії, що працюють із державним сектором та критичною інфраструктурою. 

Найпотужніші хакерські атаки 2022 року

У перші місяці повномасштабного вторгнення Україна опинилася в центрі серії цілеспрямованих DDoS-атак на Збройні сили, сайти міністерств, громадського радіо та банків. Уряд США тоді офіційно приписав напади головному управлінню генштабу росії.

13 травня 2022 року російські хакери атакували інтернет-мережі та сервіси Львівської міської ради. Частину робочих файлів міста, попри всі системи захисту, викрали та опублікували на ворожих телеграм-каналах. У червні атаку пережив сайт корпорації ДТЕК, а у липні DDoS-атака поклала сайт Державної архівної служби України.

Динаміка DDoS-атак на Україну у першій половині 2022 року / NetScout Динаміка DDoS-атак на Україну у першій половині 2022 року / NetScout

Також однією з найпотужніших атак російських хакерів була атака на «Енергоатом» у серпні минулого року. Цю атаку вчинила російська група «народна кіберармія», використовуючи 7,25 млн бот-юзерів. Хакери упродовж трьох годин симулювали сотні мільйонів переглядів основної сторінки цієї державної компанії.

У жовтні хакери, пов'язані з російськими військовими, здійснили кілька атак на українські та польські транспортні й логістичні організації, використовуючи програми-вимагачі.

Хакерські атаки 2023 року

На початку 2023 року хакери атакували низку державних ресурсів України. Через великий обсяг трафіку під час DDoS-атаки, користувачі ресурсів спостерігали проблеми з отриманням доступу до них. Зокрема, тимчасово неможливо було зайти на сайт Мін'юсту та виведений з ладу сайт Міністерства довкілля.

У січні цього року російські хакери здійснили атаку на кількох інтернет-провайдерів, зокрема львівські Копійку і Комітех, Імперіал, Skyline, G-net. 

Однією з останніх потужних атак була атака на сайт 24 Каналу. Росіяни почали оперативно публікувати на сайті фейкові новини з погрозами Зеленському та українцям. Що показово, атака відбулася напередодні публікації великого розслідування сайту про російського агента ГРУ.

«24 канал» не вперше цього року вражають атаки окупантів. Раніше 23 лютого російські хакери вкотре намагалися зламати телевізійний сигнал каналу і підключити трансляцію ворожої пропаганди. Зокрема, тоді їм вдалося запустити фейкове звернення Володимира Зеленського.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Черговий фейк про французьких найманців в Україні розганяє російська пропаганда

Владислав Паливода 10 годин тому

В Україні просять фіксувати російські гвинтокрили через «єВорог»

Владислав Паливода 18 червня 2024 13:53

Зміни до постанови про бронювання: заява IT-спільноти України

Владислав Паливода 18 червня 2024 12:42

Україна отримає новий німецький танк Frankenstein

Владислав Паливода 18 червня 2024 10:23

Яке озброєння США передали Україні за час війни

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 13:05