Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

H2H-маркетинг: особливості та переваги з урахуванням непростих сучасних реалій

Дар'я Кушнір
Дар'я Кушнір Експерт з маркетингу та комунікацій, ментор особистого бренду
9 листопада 2022 6 хвилин читання

Сьогодні українська економіка, внутрішній ринок та бізнес переживають не найкращі часи та майже щодня стикаються з важкими випробуваннями. Війна в Україні оголила почуття абсолютно кожної людини, незалежно від того, споживач це чи підприємець. Саме зараз, коли емоції у нашій країні перебувають на межі через військову агресію сусідньої держави, важлива справжня людяність, популяризація українського суспільства у всіх їх проявах.

У наш час найкращий спосіб бути корисним Україні та її народові, ефективно виділятися на ринку — це надати людям те, що вони хочуть. Такий підхід пропонує Human-to-Human (H2H) Marketing, або маркетинг від людини до людини. У чому його переваги для бізнесу? Про це пропоную поговорити детальніше.

Н2Н-Маркетинг — що це таке і чому варте уваги?

H2H Marketing — це маркетинг, який орієнтований на людину. Мова йде не тільки про виявлення проблем та потреб клієнта. Головна концепція цього різновиду маркетингу є той факт, що абсолютно за кожним бізнесом, споживачем, державним органом та некомерційною організацією стоять живі, емоційні люди, які можуть приймати рішення та діяти імпульсивно.

У час, коли людство стикається майже на кожному кроці власного існування з ботами, штучним інтелектом, технологіями машинного навчання та іншими «неживими» інструментами, все більше виникає необхідність у використанні та впровадженні «людського фактора». Компанії, які здатні змінити власний підхід до маркетингу, можуть виділитися серед величезної «сірої» маси однотипних організацій.

Гуманізація бізнесу та маркетингу компанії дозволяє зміцнити довіру споживача. Результати величезної кількості сучасних досліджень доводять, що використання емоцій людини дозволяє привернути увагу цільової аудиторії. І сьогодні гуманізація образу організації є одним з ключових критеріїв, які впливають на рішення покупців, партнерів та замовників.

Особливості методики маркетингу від людини до людини

Яким чином бізнесу стати ближчим до свого споживача? Базового переліку маркетингових практик сьогодні не існує, адже H2H — це глобальна концепція, яка стосується різних аспектів функціонування юридичної особи. Пропоную зупинитися на ТОП-3 способів, які дозволяють орієнтувати маркетинг та діяльність компанії на людину.

Робіть, говоріть та пишіть як справжня жива людина

Брайан Крамер, експерт з маркетингу та поціновувач Н2Н, наголошує на тому, що бізнесу потрібно перестати ідеалізувати себе та хотіти «подобатися всім». Сьогодні представники різних комерційних та некомерційних організацій, державних органів мають одну «ахіллесову пʼяту» — прагнення до досконалості. Це призводить до того, що розмовна та письмова мови абсолютно відрізняються, наприклад, сайт компанії наповнений складними словами та реченнями, які частіше не використовуються в розмові з клієнтами.

Маркетинг від людини до людини базується на тому, що потрібно робити, говорити та писати максимально просто, правдоподібно. І це приверне увагу цільової аудиторії.

Прийміть власні недоліки, будьте відкритими та прозорими

Погодьтеся, цифровий світ є одностороннім та неживим, з якого боку ви б не були. У більшості випадків потенційним покупцям, замовникам хочеться живого спілкування, а не контакту з ботом на всіх етапах співпраці з бізнесом. Крім того, ще кілька років тому одним з головних завдань маркетингу було представити переваги компанії, підкреслити важливість співпраці споживача з нею.

Сьогодні чесність, збалансованість та можливість розв'язати проблему клієнта є більш важливими факторами, ніж максимальний професіоналізм та досконалість. Візьмемо для прикладу відомий бренд Burger King. Це найбільша мережа найсмачніших бургерів у світі, яка відома своїми агресивними рекламними кампаніями. Проте під час коронавірусної пандемії всі заклади швидкого харчування опинилися в скрутному становищі, а агресивна маркетингова політика бренду, яка демонструвала переваги та ідеальність мережі, вже не приносила необхідних результатів.

Компанія вдалася до принципів Н2Н маркетингу та звернулася до споживачів з делікатним проханням — підтримати всі заклади швидкого харчування, навіть власних конкурентів, та продовжувати замовляти їжу з адресною доставкою, адже тут працюють люди. Саме такий заклик дозволив мережі втриматися на ринку, не звільняючи власних робітників. Людяність, прозорість та демонстрація емоцій привернули увагу цільової аудиторії.

Використовуйте реальні історії, щоб бути ближчим до споживача

Історія клієнтів та їх вплив на популярність, успіх бізнесу — це один з вагомих критеріїв, які впливають на вибір споживача. Згідно з результатами досліджень, багато клієнтів обирають компанію, опираючись на власні відчуття. Наприклад, якщо історія бренду зацікавить людей, то 15% осіб одразу замовлять товар та 55% — зроблять це протягом найближчого часу. Досягти таких показників можна, якщо стати на місце клієнта, побачити бізнес його очима та зробити його максимально відкритим, людянішим.

Висновки

2022 рік поставив все на свої місця: кожна людина обрала власну позицію, якої дотримується попри всі негаразди, труднощі, загрози. Сьогодні бізнес також не може мати загальний образ без власної точки зору та громадянської позиції.

Принцип «бути ідеальним та подобатися всім» вже не працює, адже саме сьогодні цільова аудиторія потребує взаємодії лише з тими компаніями, які демонструють людські емоції, переконання та доводять позицію діями. Маркетинг Н2Н є найефективнішим способом бути популярним та ефективно розвиватися.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Зима близько: якою вона буде для українських B2B-компаній

Владислав Миронович 28 листопада 2022 17:30

Як креативнику не зламати мозок на шляху в IT

Anastasia Boiko 25 листопада 2022 15:30

Київ отримав мапу закладів з автономним живленням

Катерина Колонович 11 листопада 2022 15:01

Meta надасть $1,5 млн українським підприємцям на рекламу

Катерина Колонович 9 листопада 2022 09:30

Як Україна захищає свою енергосистему та нотатки з Web Summit. Добірка найкращих матеріалів за тиждень

Юлія Даниленко 7 листопада 2022 11:30