Громадська журналістка з Криму Ірина Данилович отримала 7 років колонії та штраф від окупаційного «суду»
Сьогодні, 28 грудня, суддя окупаційного Феодосійського міського суду в Криму Наталія Кулинська засудила медсестру та громадську журналістку Ірину Данилович до 7 років ув'язнення у колонії загального режиму та штрафу в 50 тис. рублів, передає видання «Ґрати» з зали суду.
Данилович звинувачували у незаконному придбанні та зберіганні вибухівки у футлярі для окулярів.
Вона стверджує, що вибухівку їй підкинули під час обшуку співробітники ФСБ, коли не змогли досягти зізнань у держзраді та співпраці з СБУ.
«Провина об'єктивно доведена свідченнями свідків та доказами у справі», — зачитала суддя. Вона лаконічно переповіла версію слідства, зачитала результати експертиз, які доводять наявність епітелію Данилович на вибухівці.
«Ставлення до російської федерації, образи та погрози на адресу низки громадян рф, підтримка України», що містяться у листуванні, на думку судді, не лише доводять мотив Данилович, а й виправдовують до неї інтерес ФСБ, яка проводила слідство у справі про можливу держзраду медсестри.
Слідство у справі про держзраду триває, а інформація про це є таємницею. За словами судді, цим займаються співробітники російської контррозвідки.
При цьому слідство так і не встановило, де та коли Данилович «придбала» вибухівку. Тому придбання суддя із звинувачення видалила, залишивши лише носіння вибухівки.
Раніше на суді Ірина Данилович заявила про застосування до неї після викрадення російськими силовиками методів катування — НСЖУ.
Нагадаємо, загалом у Криму за ґратами за хибними звинуваченнями сьогодні перебувають 15 журналістів — двоє професійних, один громадський діяч і 12 громадських журналістів. Це Амет Сулейманов, Марлен Асанов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Асан Ахметов, Ірина Данилович, Вілен Темер'янов, Владислав Єсипенко, Олексій Бессарабов, Наріман Джелял.
Автономна Республіка Крим була окупована російськими військами наприкінці лютого 2014 року та анексована росією після так званого «референдуму» 18 березня того самого року. Більшість країн-учасниць ООН не визнають окупації.