Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Greenpeace дав прогноз ситуації на ЗАЕС — відео

Артем Житкевич
Артем Житкевич
9 червня 2023 2 хвилин читання

Greenpeace повідомляє, що Україна стикається зі збільшеними ризиками для ядерної безпеки після руйнування росією Каховської дамби 6 червня. Цей акт викликав серйозні загрози для Запорізької атомної електростанції, оскільки різке зниження рівня води в Каховському водосховищі може спричинити обвал дамби, що утримує воду, необхідну для охолодження ядерного палива всередині станції.

Довготривала окупація Запорізької АЕС росією ставить під загрозу ядерну безпеку та унеможливлює будь-яке екстрене втручання у разі кризової ситуації, спричиненої пошкодженням дамби. Таке пошкодження може бути випадковим, внаслідок підвищення тиску води, або наслідком злочинного акту саботажу з боку російських військ.

У зв'язку з цим, Greenpeace вимагає негайного припинення російської окупації та відновлення українського контролю над станцією.

Українські атомні енергетики та «Енергоатом» розробляють плани щодо забезпечення альтернативного водопостачання, проте умови російської окупації ускладнюють реалізацію цих заходів. Руйнування водосховища-охолоджувача значно ускладнює постачання необхідної охолоджувальної води для шести реакторів та відпрацьованого ядерного палива на майданчику.

На думку Greenpeace, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) має підсилити тиск на росію, щоб забезпечити безпеку та запобігти руйнуванню будь-якої частини майданчика Запорізької АЕС.

Російські військові та «Росатом» повинні негайно покинути територію Запорізької АЕС. МАГАТЕ для цього має посилити тиск на російський уряд!
зазначає Ян Ванде Путте, ядерний експерт Greenpeace

Події, які розгортаються навколо Запорізької АЕС, стають все більшим загрозою для народу України та міжнародної ядерної безпеки. Настала нагальна необхідність в міжнародних зусиллях для запобігання потенційній кризі та забезпечення безпеки ядерного комплексу країни.

Greenpeace дав прогноз ситуації на Запорізькій АЕС — відео 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бойові втрати рф на 26 листопада 2023 року — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 26 листопада 2023 11:00

Наслідки наймасованішої атаки шахедів на Україну 25 листопада — що відомо

Кіра Іванова 25 листопада 2023 12:21

Латвія передає Україні обладнання в рамках ІТ-коаліції

Артем Житкевич 24 листопада 2023 19:26

Велика війна стала поштовхом для криптовалюти в Україні — Кирило Хом’яков з Binance

Богдан Камінський 24 листопада 2023 18:31

346 розробок, які подавалися на програму оборонного кластера Brave1, пройшли військову експертизу

Олександр Тартачний 24 листопада 2023 15:35