Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Власний чіп від Google. Що треба знати про нові смартфони на Tensor

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
19 жовтня 2021 4 хвилин читання

Щойно закінчилася осіння презентація Google, де техногігант представив Pixel 6 та свій перший флагманський смартфон — Pixel 6 Pro. Про основні технічні характеристики нових моделей ми вже розповіли тут. Всупереч прогнозам, на презентації не згадали ані Pixel Watch, ані Pixel Fold. 

Зіркою презентації стали навіть не самі смартфони, а власний чіп Tensor від Google, на якому працюватимуть обидва девайси. Ключовими елементами чіпа стали Tensor processing unit та безпековий модуль Titan M2. 

Pixel 6 та Pixel 6 Pro — перші телефони від Google на Tensor, попередні моделі працювали на чіпах Snapdragon. Їх виробник Qualcomm з офіційного акаунта в Twitter назвав рішення Google створити власну однокристальну систему для смартфонів «тривожним сигналом». Твіт отримав багато саркастичних реакцій: зі сподіваннями, що Tensor буде менше грітися, ніж Snapdragon, та порадами Qualcomm краще допомогти автомобільній індустрії, яка зараз потерпає через проблеми з поставками чіпів. 

Google назвала Tensor проривом у сфері штучного інтелекту та впровадження технології machine learning на смартфонах. Три ключових пункти презентації — персоналізація, безпека та інклюзивність. П'ять хвилин все ж присвятили дизайну нових смартфонів, бо як же тут втриматися. 

«Найбільш безпечний з усіх Pixel» 

Окремий блок присвятили безпеці — обидва смартфони оснащені модулем Titan M2, а найбільш чутливі дані будуть оброблятися безпосередньо у Tensor security core, тобто не будуть полишати вашого смартфона і не потраплятимуть у мережу чи хмару. 

Також ШІ буде виявляти спроби фішингу та шахрайства, а тим, хто дзвонить з невідомого номера, доведеться вказувати причину дзвінка. 

«Смартфон, який підлаштовується під вас, а не навпаки»

На Pixel 6 та Pixel 6 Pro встановлена операційна система Android 12, яка отримала також назву Material You. Її основний фокус — адаптивність та багатофункціональність: коли ви встановлюєте новий фон, ШІ підбирає найбільш естетичні варіанти для решти елементів на екрані, QR-коди квитків виводяться просто на екран, телефон слідкує, коли саме вам треба вийти, аби встигнути на зустріч тощо. 

Велика кількість нововведень пов'язана з функціоналом фото- та відеозйомки: це функції magic eraser, face unblur, motion mode. ШІ-функціонал Tensor дозволив суттєво покращити можливості камери Pixel.

«Фото не лише для білих» 

Окрему роботу з налаштуваннями камери у Google провели з фотографами, які є представниками етнічних меншин або вміють фотографувати шкіру не-європеоїдного типу. Тепер камери Pixel дозволятимуть без зусиль зробити гарні фото незалежно від кольору шкіри людини. 

«Мовний бар'єр стає вужчим» 

ШІ чіпів Tensor дозволив Google покращити розпізнавання голосу, а також створити на диво точний аудіопереклад — як з голосу, так і, наприклад, з відео у YouTube. Він буде доступний у більшості месенджерів. 

Одним реченням: 

  • Компанія планує продовжити життя смартфонів Pixel – оновлення будуть сумісними з попередніми моделями на Tensor, тож старі телефони теж «ставатимуть кращими» (тільки ми побачили тут натяк на протилежну політику Apple?) 
  • Для смартфонів Pixel використовується перероблений алюміній, а коли вони вийдуть з ладу, їх можна буде надіслати Google на утилізацію. 
  • Google запустить лінійку ексклюзивних функцій для Snapchat.

Прорив чи ні?

Питання, як смартфони Tensor покажуть себе проти M1 Pro та M1 Max, поки залишається відкритим. Попередні тести показали, що за основними характеристиками Tensor витримує конкуренцію з флагманськими чіпами Snapdragon 888 та Exynos 2100 від Samsung. 

Зате ми вже точно можемо говорити про те, що чіп Tensor більш екологічний, ніж Snapdragon —  адже вироблений з використанням перероблених матеріалів та розрахований на максимальне збереження енергії. 

Познайомитися з новими моделями Pixel можна тут.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google запускає Startup Academy для підтримки українських стартапів

Вадим Добровольський 14 годин тому

Text-to-image. Як нейромережі навчилися генерувати зображення завдяки NLP

Олександр Тартачний 3 жовтня 2022 19:00

Щоб відчути атмосферу місця. Google суттєво оновлює пошукові алгоритми та мапи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 14:34

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

3 млн євро на 5000 стипендій від Google для навчання українців

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 13:05