Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від новин до шопінгу та освіти: як змінювалися digital-уподобання українців під час війни

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
21 липня 2022 2 хвилин читання

Війна вплинула на усі без винятку сфери життя українців. Змінилася і поведінка людей у цифровому світі. Що саме змінилося та як, дослідили фахівці агенції newage.

У свіжому аналізі вони зазначили, що якщо у березні, на початку вторгнення рф, українці активно занурювалися у читання новин, то вже у травні їхній фокус змістився на шопінг (ecommerce-сайти). Це пов'язано з відходом російських військ з Київщини та Сумщини, а також потребою відбудови людьми свого життя. У топ піднялись і освітні ресурси, зокрема «На урок» та Brainly (Znanija.com).

Дещо посунула новинний трафік і статистика переглядів Megogo. У порівнянні із березневим показником у квітні новини стали читати на 10% менше, а от дивитися фільми, серіали та мультфільми на 5% більше. Спортивний контент у квітні зміг повернутися на довоєнний показник.

 Поступово від кінця лютого почав оживати і рекламний ринок. У квітні експерти зафіксували зростання комерційної завантаженості у рекламних агенцій та платформ, тоді як у березні їхня навантаженість не перевищувала 10%.

 Зміни відбулись і у способах виходу в мережу. У довоєнний час на мобільні пристрої припадало 68% трафіку та 28% на ПК. У березні частка українців, які виходи в інтернет з мобільних телефонів, сягнула 83%, тоді як на ПК припало 13%, на планшети 4%.

Застосункові уподобання українців також змінювалися з плином війни. Найбільш популярними станом на березень були застосунки «Дія», Monobank та Google Pay. З 2021 року до топ-20 увійшли троє новин народних улюбленців: VpnDialogs, Google Pay, YT Music та TikTok. З найпопулярніших випали  Shazam, AliExpress, My Vodafone та Rozetka.

 Нагадаємо, експерти підрахували, що в Україні відеоконтент через інтернет споживає 71% населення, у світі — 83%.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Monobank дозволив купувати більше валюти через застосунок

Христина Коновалова 1 жовтня 2022 18:48

У «Дії» відновили сплату штрафів автофіксації порушень ПДР

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 14:54

Intellias купила британську IT-компанію Digitally Inspired

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 11:20

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Щоб відчути атмосферу місця. Google суттєво оновлює пошукові алгоритми та мапи

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 14:34