Google випустив колекцію цифрового одягу спільно зі стартапом DressX, заснованим українками
Корпорація Google представила свою першу колекцію віртуального одягу – Pixel 6 Material. Колекцію розробили спільно зі стартапом цифрової моди DressX, який створили українки Дар'я Шаповалова та Наталія Моденова. В колаборації також взяла участь українська студія О0 Design.
SPEKA розповідає деталі.
У колекції, яку Google представив разом із DressX, 12 гендерно нейтральних металуків, створених за ідеями відомих фешн-інфлюенсерів, таких як реп-виконавець Тіні Темпа, стилістка Бетіна Луні та письменник Джек Гіннес. Моделі одягу існують лише віртуально і не мають фізичних аналогів. Користувачі можуть безкоштовно замовити цифрове вбрання і використовувати його для власних фотографій у соцмережах.
Для створення ескізів дизайнери використовували новий флагманський смартфон Google Pixel 6, зокрема його функцію редагування фото Magic Eraser, а також палітру кольорів Material You. Адаптацією зображень для різних екранів займалась українська студія O0 Design.
Генеральний менеджер O0 Design Ілля Крупеніков в коментарі для SPEKA розповів, що студія вже співпрацювала із DressX раніше – створювала дизайн маркетплейсу, першу версію застосунку і декілька відеоексплейнерів. За його словами, на цей раз колаборація була непростою – вхідні дані постійно змінювались, терміни були дуже стислими, а процес узгодження – складним.
Щоб отримати цифрове вбрання, користувач має завантажити на сайт проєкту якісне фото у повний зріст. Компанія обіцяє надіслати оброблене зображення протягом одного бізнес-дня.
Дар'я Шаповалова та Наталія Моденова запустили магазин диджитал-моди DressX у 2020 році. Окрім безкоштовного вбрання від Google на платформі розміщено декілька тисяч платних моделей одягу як суто віртуальних, так і створених за прототипами реальних речей із дизайнерських колекцій. SPEKA звернулася до засновниць DressX за коментарями, але на момент публікації не отримала відповіді.
У липні 2021 року DressX залучив $2 млн інвестицій, а у вересні ще $1,5 млн від низки ангельських інвесторів з індустрії моди, а також від фондів Unlock Venture Partners та Startup Mavericks.
Нагадаємо, 4 листопада 2021 року відбувся глобальний реліз українського фешн-симулятора SUITSME, де віртуальних моделей можна вбирати в одяг від світових брендів. За перший тиждень після запуску застосунок завантажили понад 100 тисяч людей. Подробиці — у матеріалі SРЕКА.