Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Два суди Google: перемога у Великій Британії та поразка в ЄС

SPEKA Media
11 листопада 2021 3 хвилин читання

10 листопада завершилися одразу дві резонансні судові справи за участі Google. Верховний суд Великої Британії відхилив колективний позов 4 млн користувачів, які вимагали від Google €3,5 млрд компенсації за порушення приватності.

Водночас Європейський суд у Люксембурзі зобов'язав компанію сплатити €2,4 млрд штрафу за антиконкуретні алгоритми пошукової системи.

SPEКА розповідає деталі.

Справа про приватність

У 2017 році юрист Ричард Ллойд ініціював проти Google колективний позов від імені чотирьох мільйонів британців. Він заявив, що з 2011 до 2012 року компанія таємно збирала дані браузерні дані власників iPhone, користуючись вразливістю у налаштуваннях конфіденційності. Юрист вимагав €3,5 млрд компенсації.

Високий суд Лондона у 2018 році відхилив позов за браком доказів. Рік потому, після апеляції, його розгляд поновили.

10 листопада 2021 року Верховний суд Великої Британії остаточно закрив справу. У рішенні зазначається, що позивачі не надали інформацію про те, як саме кожному з них нашкодили шпигунські витівки Google. Згідно з британським законодавством, без цього призначити грошову компенсацію неможливо.

Справа про зловживання монопольним становищем

Європейська комісія зацікавилася діяльністю Google десять років тому, коли на неї почали скаржитися Microsoft, Tripadvisor, StreetMap та інші компанії. Вони стверджували, що пошукова система Google працює нечесно: завжди просуває в топ власні продукти, ігноруючи конкурентів. Зокрема йшлося про сервіс Google Shopping, що майже не залишив місця для альтернативних агрегаторів цін.

Розслідування тривало сім років. У червні 2017 року Єврокомісія звинуватила Google у монополістських діях, призначила €2,4 млрд штрафу і зобов'язала змінити роботу пошукових алгоритмів. Компанія погодилася переробити пошуковик, але подала апеляцію щодо штрафу.

10 листопада 2021 року Европейский суд загальної юрисдикції переглянув справу і залишив у силі попереднє рішення. Теоретично Google може оскаржити вирок у вищій інстанції, та поки що компанія про такі наміри не повідомляє.

Як пише Politico, у будь-якому разі цей судовий кейс пришвидшить розгляд інших антимонопольних справ у ЄС — що проти Google, що проти інших технологічних компаній.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google присвятив дудл ювілею щоденника Анни Франк

Роман Судольський 39 хвилин тому

Українці втомилися від новин і повернулись до онлайн-купівлі: топ-10 найпопулярніших сайтів у травні

Наталія Миронова 24 червня 2022 11:04

Єдиний реєстр судових рішень запрацював в тестовому режимі

Олександр Кульбачний 20 червня 2022 17:27

Російська «дочка» Google подала до суду позов про самобанкрутство

Ольга Кротовська 17 червня 2022 09:42

Посилений фактчек: техногіганти підписали жорсткий кодекс поведінки у боротьбі з дезінформацією

Наталія Миронова 16 червня 2022 18:39