Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google запровадив вхід без пароля в Android та Chrome

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
14 жовтня 2022 3 хвилин читання

Google від 12 жовтня надає підтримку ключів доступу для Android та Chrome. Користувачі Android тепер можуть входити до служб на комп'ютерах macOS або Windows без паролів.

У травні 2022 року Microsoft, Google та Apple пообіцяли співпрацювати з FIDO Alliance над новими методами входу, які обходять недоліки паролів і працюють на різних платформах. Як результат — поява ключів доступу.

Як працюють ключі доступу Google

Після створення ключа доступу користувач може розблокувати смартфон або планшет за допомогою біометрії та використовувати його для входу на сумісні вебсайти та програми на комп'ютерах. Сервери не зберігають ключі доступу, вони залишаються лише на пристроях користувачів і синхронізуються між пристроями через хмару. Вимога локальної автентифікації також зменшує ризик фішингу.

Apple зробив свій внесок у ініціативу в червні. iPhone під керуванням iOS 16 може використовувати Touch ID або Face ID для входу користувачів на вебсайти у Safari або програми на macOS Ventura. Ключі доступу можуть синхронізуватися між пристроями за допомогою iCloud Keychain із наскрізним шифруванням. iPhone також може входити у служби Windows, скануючи QR-коди.

Технічні компанії деякий час шукали альтернативу паролям. Google, Microsoft та Apple співпрацюють над уніфікованими стандартами, щоб дозволити користувачам перетворювати пристрої на ключі автентифікації для вебсайтів і програм у macOS, iOS, Android, Windows та різних веббраузерах.

Користувачі можуть створювати ключі доступу з біометричними даними на пристроях Android для входу в служби Chrome, Windows, macOS, iOS і ChromeOS. Подібно до того, як Apple зберігає ключі доступу в iCloud Keychain, Google зберігає їх у Google Password Manager.

Нові можливості для розробників

Веброзробники тепер можуть налаштувати підтримку ключів доступу через Chrome за допомогою WebAuthn API. Ця функція пройшла бета-тестування на Google Play та Chrome Canary, а у стабільних каналах з'явиться пізніше цього року. Також протягом року Google хоче додати власні програми для Android в екосистему ключів доступу.

Нагадаємо, Google почне приймати криптовалюту через криптобіржу Coinbase.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google почав тестувати наскрізне шифрування у групових чатах

Катерина Колонович 3 грудня 2022 13:20

Semi від Tesla, суд над Google, криптобіржа у Telegram. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 3 грудня 2022 09:30

Понад 100 тис. бізнесменів подали в суд на Google через рекламну політику

Руслан Сорока 2 грудня 2022 17:13

В Автралії Google та Facebook вже рік платять виданням за контент

Катерина Колонович 2 грудня 2022 10:58

Amazon надасть Україні послуги на $75 млн, ухвалений законопроєкт про е-довірчі послуги та NASAMS від США. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 2 грудня 2022 08:30