Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google AI радить їсти каміння: як компанія бореться з дивними відповідями ШІ

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
27 травня 2024 2 хвилин читання

Google уже рік тестує AI Overviews — функцію, запущену в бета-версії у травні 2023 року під назвою Search Generative Experience. Новий продукт викликає занепокоєння через незвичні відповіді на запити користувачів, зокрема абсурдні поради на кшталт споживання каміння.

Про це повідомляє The Verge.

Через це Google намагається вручну вимкнути AI Overviews для певних пошукових запитів, і багато мемів з цими курйозними відповідями зникають незабаром після публікації у соцмережах.

Ця ситуація дивна, враховуючи, що Google уже рік тестує AI Overviews. Генеральний директор Сундар Пічаї заявив, що за цей час компанія обслужила понад мільярд запитів користувачів.

Він також зазначив, що Google знизив витрати на надання відповідей штучного інтелекту на 80% завдяки апаратним, інженерним і технічним проривам. Схоже, така оптимізація могла відбутися занадто рано до того, як технологія була готова.

Компанія, колись відома тим, що була на передових позиціях та постачала високоякісні продукти, тепер пропонує низькоякісні продукти, які стають мемами.
один із засновників штучного інтелекту на умовах анонімності 

Проте Google продовжує стверджувати, що AI Overview переважно видає користувачам «високоякісну інформацію». І наголосила, що «вживає оперативних заходів» для видалення AI Overviews за певними запитами відповідно до політики щодо вмісту, використовуючи ці випадки для удосконалення систем.

Гері Маркус, експерт із штучного інтелекту та почесний професор нейронауки у Нью-Йоркському університеті, зазначає, що багато компаній продають мрії про те, що технологія перейде з 80% правильності до 100%. За його словами, досягти початкових 80% просто, але остаточні 20% надзвичайно складні.

Конкуренція в галузі ШІ зростає. OpenAI працює над власною пошуковою системою, нові пошукові системи штучного інтелекту оцінюють у мільярд доларів, а молоде покоління користувачів переходить у тікток. Google відчуває тиск конкуренції, що, ймовірно, сприяє безладним випускам AI.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

TikTok розробляє можливість пошуку по фото

Владислав Паливода 3 години тому

ШІ-інструменти в смартфонах збиратимуть більше даних користувачів

Олеся Дерзська 7 годин тому

Viber запровадив ШІ-зміст в усіх чатах

Олеся Дерзська 21 червня 2024 19:15

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 20 червня 2024 17:00

Як ШІ-фейки використовують в ІПСО проти України

Олеся Дерзська 19 червня 2024 21:05