Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Головні Фейсбук-срачі цього тижня

SPEKA Media
11 грудня 2022 6 хвилин читання

Срачі у соцмережах — національна українська забава. Цього тижня вони прокотилися по країні безжальною лавиною, не відрізняючи правих від винуватих, а поважних персон від пересічних громадян. 

Якщо ви теж заплуталися у тому, що відбувається або не мали достатньо інтернету, щоб досконально дослідити кожен зі срачів цього тижня, ось вам короткий дайджест (проте сподіваємося, що це не стане постійною рубрикою). Або таки треба буде вводити податок на срач).

Пташкосрач

Національна героїня, захисниця Маріуполя Катерина «Пташка» Поліщук висловила на власній сторінці у ФБ повагу та підтримку Президенту Володимиру Зеленському. Цей допис викликав обурені коментарі, і, як заведено в українських срачах, хвилю підтримки. Врешті решт сторінку Катерини в Інстаграм заблокували і вона оголосила, що йде у Twitter.

NASA-срач: скандал з Доржом Бату

Мабуть, найгучніший срач тижня почався з посту одного з «Демсокирян» Віктора Трегубова. Той заявив, що письменник Андрій Васильєв, відомий за псевдонімом Dorje Batuu, ніколи не працював в NASA, не був дотичний до Національної гвардії США, а полковник Уескот, Франческа та інші герої його книг — вигадані персонажі. 

Письменник відкинув звинувачення, проте його спростування виявилися недостатньо переконливими — він не надав доказів своєї співпраці з NASA ні широкому загалу, ні на прохання видавництва. Тому «Видавництво Старого Лева», яке співпрацює з письменником, прийняло непросте рішення:

«Книжки авторства Доржа Бату не додруковуватимуться. Книжки „Франческа. Повелителька траєкторій“, „Франческа. Володарка офіцерського жетона“, які вже є в наявності, будуть промарковані, як такі, в яких „Інформація про біографію автора не є достовірною“

Гедерно-календарний срач: еротичний календар працівниць 5 каналу

Працівниці 5 каналу до Дня збройних сил України випустили еротичний календар на 2023 рік. Вони планували продати його на аукціоні, заробити мільйон, а гроші передати на рації для бійців ЗСУ.  Ініціатива викликала звинувачення у сексизмі, торгівлі оголеним жіночим тілом та багатьох інших гріхах. 

Втім, розголос пішов благодійній ініціативі на користь. Тільки донатів на Монобанку зібрали вже майже 600 тис грн. 

Еротичний календар 5 каналу  Еротичний календар 5 каналу 

Pohuy-срач: нова лінія спецодягу

Український бренд POHUY презентував нову лінію спецодягу для поранених «Незламним POHUY». Вартість комплекту з шортів та футболки на ліпучках у 1600 грн. деяким здалася завеликою. 

В соцмережі проєкт презентував Юрій Гудименко. Він запросив долучитися до благодійної акції — придбати такий комплект для пораненого військового або задонатити на це будь-яку суму. 

В коментарях закидували один одного фотографіями Кошового та Залужного у речах бренду, проте не забували донатити. Наразі тільки на Монобанку українці скинули майже півтора мільйони гривень. 

Юрій Гудименко в новій лініх спецодягу «Незламним POHUY» Юрій Гудименко в новій лініх спецодягу «Незламним POHUY»

П'яно-вишневий срач: сексистський слоган

У Львові біля одного із закладів «П'яної вишні» пройшли акції протесту. Феміністична організація «Білкіс» виступила проти сексистського слогана «П'яної вишні» та сексуалізації жінок закладами цієї мережі. Мова йде про про зображення оголеної жінки з вишнями-грудьми в руках, навпроти якої намальований чоловік, закутаний в одяг з голови до ніг. Слоган мережі, що звучить як «І вона не відмовить. І він не відступить», на думку протестуючих, підтримує культуру згвалтування.

Соцмережа традиційно вибухнула мемами. Зараз на нових закладах мережі та стаканчиках скандальний текст не використовують.

Хлібний срач

Мережу «Хлібний» звинуватили у тому, що в одному з закладів Києва персонал вигнав із зали бабусю, яка попросила їсти та «хоча б гарячої води». За словами самої бабусі, її домівка постраждала під час вибухів на складах в Ічні на Чернігівщині, а кіз розстріляли«.

Коментатори у соцмережах не стримували себе: «Вони вкотре пробивають дно», «Мене аж нудити почало. Яка бридота», «Зібрати петицію і закрити цю шарашкину контору».

Співвласник мережі «Хлібний» Дмитро Заходякін спростував всі звинувачення і розповів, що цю бабусю заклад годує регулярно. А через деякий час волонтери з'їздили додому до баби Жені і з'ясували, що домівка не постраждала, а кози цілі.

Мівіносрач

Прессекретар президента Сергій Никифоров під час інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів про аскетичні подробиці життя команди Володимира Зеленського у перші дні російського вторгнення в Україну: 

«Розбавляли „Мівіну“ навіть не гарячою, а теплою водою, через це вона як треба не розмокала. Але це буквально перші дні, потім поступово з їжею ситуація покращувалась».

Як ви розумієте, українці не могли пройти осторонь. Просто наберіть у Google «Зеленський + Мівіна» — самі все побачите. 

Time-срач: Людина року-2022

Тут все як завжди — не ту людину обрали Людиною року. Кого треба було обрати — у кожного є своя власна думка з цього приводу. 

Бонус-срач 

Історія з телеканалом «Дождь» 

Редакція довго сперечалася, чи вважати це нашим срачем, адже з приводу цієї події думки українці одностайні. Вирішили залишити поза рейтингами, як ілюстрацію тези про спірність існування «хороших руських».

Отже ведучий російського телеканалу «Дождь» під час буденного ефіру програми «Здесь и сейчас» зізнався у підтримці війни росії проти України:

«Мы надеемся, что многим военнослужащим мы смогли помочь, например, с оснащением или просто с элементарными удобствами».

Керівництво каналу звільнило ведучого та публічно покаялося в ефірі, але це не допомогло — «Дощ» позбавили ліцензії та оголосили загрозою національній безпеці.

На захист каналу стали практично всі російські «ліберали», які втікли з росії до ЄС. 

Наразі TvRain планує звернутися до суду з проханням визнати латвійську правову норму про необхідність перекладу контенту на латишську мову дискримінаційною. 

Так, вам не здалося. Вони хочуть визнати дискримінаційною норму латвійського закону, що захищає латишську мову. 

І ще один бонус: мем про українські срачі 

Created by Darka Ozerna  Created by Darka Ozerna 

 

 

 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta змінить правила соціальної реклами в Україні з 4 березня

Богдан Камінський 16 лютого 2024 14:05

Facebook-маркетинг у Латинській Америці: стратегії для залучення аудиторії

В'ячеслав Юренко 14 лютого 2024 13:30

Facebook, Instagram та Threads маркуватимуть зображення, створені штучним інтелектом

Богдан Камінський 6 лютого 2024 18:13

У пошуках безпечного онлайну. Чи створять для дітей та підлітків окремий інтернет?

Сергій Коноплицький 5 лютого 2024 17:26

Threads через пів року після запуску не замінив X, але не повторив долю Clubhouse. Чи є майбутнє у соцмережі?

Олександр Тартачний 5 лютого 2024 13:00