Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Голосовий бот для бізнесу: як під час війни працює сервіс Keycall

Діана Полуніна
Діана Полуніна Журналістка The Page
1 вересня 2022 6 хвилин читання
Голосовий бот для бізнесу Keycall: що це і як працює під час війни Голосовий бот для бізнесу Keycall: що це і як працює під час війни

Голосові боти стають дедалі популярнішими серед бізнесу, адже спрощують багато процесів та заощаджують час. Саме цим займається черговий герой проєкту SPEKA та The Page «Агов, оговтуємося?!» Keycall. Повномасштабна війна змусила компанію перейти на дистанційний формат, стала причиною втрати клієнтів і багатьох інших проблем. Однак Keycall вдалося утриматися на плаву.  Про це розповідає CEO і co-founder Keycall Катерина Дегтяр. 

Історія створення Keycall

Продуктова IT-компанія Keycall, створена 2018 року, розробляє голосовий бот для бізнесу, який знімає рутину з менеджера, заощаджуючи його час. Новий «співробітник» може виконувати такі завдання:

  • презентувати пропозиції старим клієнтам;
  • повідомляти про акції;
  • збільшувати конверсії у продаж;
  • обдзвонювати за холодною базою;
  • збирати зворотний зв'язок; 
  • нагадувати про початок вебінару, співбесіди, NPS-опитування;
  • запрошувати на івенти, виставки чи концерти. 

Натепер на рахунку компанії понад 700 проєктів. Keycall працює з українськими компаніями у таких галузях, як агро, автобізнес, будівництво та ремонт, інфобізнес, освіта, сфера послуг.

«Варто наголосити, що ми принципово не працюємо з неекологічним бізнесом (казино, компанії колекторів), оскільки сучасні технології мають розвивати якісний бізнес, який спрямований на розвиток держави та соціуму».
Катерина Дегтяр

У компанії приблизно 15 співробітників та стажери, які згодом  матимуть змогу вести проєкти. 

Команда компанії Keycall, яка розробляє голосовий бот для бізнесу Команда компанії Keycall, яка розробляє голосовий бот для бізнесу

Робота Keycall під час війни

З початком повномасштабної війни Keycall призупинила роботу на декілька днів, щоб співробітники могли переїхати у безпечні місця. Компанії довелося з офлайну (з офісу у Києві)  перейти на дистанційку

Команда продовжила працювати над проєктами, які не брали паузу у взаємодії з Keycall, а від березня почала роботу над модернізацією сайту, аналізом ринку та удосконаленням технічної складової бізнесу. Катерина каже, що причиною такого швидкого відновлення роботи стало те, що саме діяльність є важливим чинником, який допомагає знизити дію стрес-чинників

«Ми маємо досвід роботи під час пандемії і прекрасно розуміли, що бізнес не може довго стояти, економіка має працювати. Тож потрібно шукати рішення, як ми можемо приносити користь», — пояснює співзасновниця. 

Однак не обійшлося у Keycall і без складностей. Найбільша проблема була з проєктами: їхня кількість різко скоротилася, особливо тих, які компанія вела на постійній основі. А тих, які продовжили працювати, не беручи паузу, від 24 лютого залишилося лише два.  

«З рештою ми відновлювали співпрацю поступово, коли клієнт розумів, що готовий до цього», — розповідає Катерина. Вона пояснює, що Keycall також призупинив залучення нових клієнтів, і перший новий замовник, який повірив у сервіс та автоматизував свій бізнес, у компанії з'явився у травні. Клієнтів бракує і сьогодні, адже більшість компаній досі перебуває у невизначеній ситуації і не розуміє, чи доцільно зараз залучати послуги бота.

Окрім того що бізнес в умовах невизначеності боїться пробувати нову для себе технологію, Катерина також вбачає складність у тому, що про голосового бота  ще мало знають на ринку і  плутають його з IVR- або SaaS-сервісами. Однак є і позитивні моменти: власники бізнесів починають шукати заміну російським сервісам, які йдуть з ринку, надаючи перевагу українським, а клієнти, які раніше користувалися голосовим ботом, починають відновлювати роботу, адже розуміють, що він допомагає економити час, людські ресурси та кошти.

Для того аби в умовах війни триматися на плаву, зберігати робочі місця та підтримувати функціонування бізнесу, Keycall окрім переходу на дистанційний формат також запровадила такі зміни:

  • компанія шукає нові ринки для розвитку компанії та аналізує, у яких нішах може бути корисною;
  • автоматизує процеси: за цей час Keycall удосконалила особистий кабінет, тепер ним зручніше користуватися і менеджеру, і клієнту;
  • команда відкрила нову для компанії вакансію лідогенератора, щоб самостійно шукати представників бізнесу та розповідати про продукт, а не сподіватися лише на рекламу.

Попри складні обставини, команда допомагає країні наблизити перемогу. Компанія долучилася до інформаційної війни і готова підтримувати соціальні проєкти, яким необхідно швидко обдзвонити великі бази контактів. Так, наприклад, вона стала інформаційним партнером для міжнародного форуму відбудови України REBUILD.UA LVIV-2022. 

Плани Keycall на майбутнє

Компанія поступово виходить в нуль і не збирається відмовлятися від своїх амбітних цілей на 2022 рік, які поставила ще до війни: освоєння нових ринків, розширення відділу продажів, масштабування бізнесу, збільшення команди.  

І хоча Катерина не береться прогнозувати терміни поліпшення ситуації, вона впевнена: Keycall краще почуватиметься тоді, коли в Україні відновиться бізнес, якому і допомагає компанія, а також очікує на стабілізацію курсу долара, від якого залежить, адже користується технологією Speech-to-Text від Google, яку оплачує в доларах. 

«Ми плануємо інвестувати у розвиток технології та її вихід на нові ринки і готові приймати у команду студентів, адже освічена вмотивована молодь є потужним ресурсом для відбудови держави», — резюмує Катерина. 

 

 

0
Прокоментувати