Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

GitLab, ймовірно, працює з російськими компаніями, що є підрядниками армії рф

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
11 жовтня 2022 3 хвилин читання

Згідно з розслідуванням AIN, міжнародна компанія з українським корінням GitLab продовжує працювати з клієнтами з росії. Навіть більше, серед її клієнтів, є компанії, які виступають підрядниками армії рф. 

Міжнародна компанія з українським корінням GitLab припинила продажі у росії та білорусі на початку березня через військову агресією двох країн проти України. Але компанія не припинила працювати із чинними клієнтами, і серед них є постачальники російського військово-промислового комплексу.

Реакція GitLab на російську агресію

11 березня 2022 року компанія оголосила, що припиняє продажі на ринках рф та РБ, але лишається працювати із чинними клієнтами.

Сід Сейбрандей
CEO компанії GitLab

Як компанію нас дуже засмучує неспровоковане і невиправдане російське військове захоплення України, жахливі випадки насильства проти незалежної нації і людей та його страшний вплив на весь регіон, зокрема на членів нашої команди, їхні сім'ї та друзів.

Клієнти GitLab, що є підрядниками російської армії

Водночас російський бізнес продовжує проводити тендери на закупку послуг GitLab, а серед російських клієнтів компанії є щонайменше один бізнес, який водночас є постачальником для російського ВПК.

  • Зокрема, йдеться про компанію «Лаборатория 50», яка співпрацює з підприємствами військово-промислового комплексу росії. Серед її проектів — бойові керівні системи для фрегатів, платформи для стендів та тренажерів для тренування особового складу військ росії. Детально про ці проекти можна почитати за посиланням.
  • Щонайменше один продукт цієї компанії — програмний комплекс «Моно» для Astra Linux Special Edition — зроблений за допомогою GitLab. У нього репозиторій на цій платформі, регулярно виходили апдейти (уже після початку війни). Також він має сертифікат відповідності від Миноборони рф №5490 від 24.11.21, це означає, що його можуть використовувати підприємства ВПК росії.
  • Також дані з російських порталів про державні тендери свідчать, що держустанови та комерційні підприємства шукають спеціалістів, які можуть працювати із GitLab. Про це свідчать тендер одного з банків Татарстану, оголошений у травні цього року і тендер на закупку GitLab Premium від держпідприємства «Атоменергопроєкт», оголошений на початку березня 2022 року (це підприємство входить до держкорпорації «Росатом»).
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мільйон DDoS-атак та рекордне 29-денне протистояння: як атакували росію на кіберфронті

Владислав Миронович 31 січня 2023 15:35

Міноборони уклало держконтракти з 16 українськими виробниками дронів

Руслан Сорока 30 січня 2023 20:19

Superhumans Center відкрив електронну чергу для пацієнтів

Руслан Сорока 30 січня 2023 15:11

Як танки від Заходу змінять перебіг весняної кампанії проти росії. Прогноз The Economist

Олександр Тартачний 26 січня 2023 18:35

Ракетна атака по Україні 26 січня: оновлюється

Катерина Колонович 26 січня 2023 10:25