Генеруємо попит на B2B послуги в LinkedIn: контент-маркетинг [Частина III]
Це — третя стаття, що розповідає про те, як генерувати попит на B2B послуги в LinkedIn за допомогою Social Selling підходу. В першій статті, ми розібралися з тим, як правильно запакувати ваш профіль. В другій — поговорили про те, як почати лідогенерацію. В цій же статті, сфокусуємось на тому, чому важливо робити якісний контент і що для цього потрібно.
Чому вашій сторінці в LinkedIn потрібен контент
Згідно з різними маркетинговими дослідженнями, серед 310 мільйонів активних користувачів LinkedIn, 3 мільйони створюють публікації. Виходить, що лише 1% людей у цій соціальній мережі робить контент. Для компаній і лідерів думок це унікальна можливість продемонструвати свій досвід та запропонувати унікальні рішення. Більш того, контент не продає напряму, він лише підкреслює вашу експертизу й допомагає потенційним клієнтом дізнатися більше про вас.
Звичайно, це не означає, що достатньо просто генерувати тексти за допомогою штучного інтелекту. Як і будь який маркетинг, контент вимагає стратегії, де ви чітко розумієте, хто ваша цільова авдиторія, які в неї потреби та болі. Лише так ви можете запропонувати цінні рішення.
Як почати писати постійно
Оскільки Addlium — сервісний бізнес, що обслуговує багатьох клієнтів, для себе ми обрали тактику інтерв’ю. Після того, як наша команда “занурюється” в особливості замовника, виникають питання на кшталт як команда вирішує ті чи інші проблеми, які в них підходи, як вони працюють, які тенденції в сфері. Краще за все про це можуть розказати люди, що працюють в компанії. Тому під час онбоардингу клієнтів ми готуємо список питань та проводимо усне інтерв’ю з контент командою. Це дозволяє нам знайти інсайти в галузі та якісно висвітлити їх в контенті.
Якщо ви хочете займатися контентом самостійно, можна влаштувати короткі брейншторм сесії з командою, яка залучена в спілкування з клієнтами. Так ви зможете генерувати купу цікавих ідей.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Ще один спосіб — записувати думки та інсайти в нотатник. Повірте мені, найкращі ідеї для контенту приходять зненацька. Наприклад, під час робочу мітингу або в розпал рутинного завдання. Ваша ціль — просто записати всі думки, що виникають із цього приводу.
В контент маркетингу також важливо робити дописи постійно, приблизно 1-2 рази на тиждень. Якщо ви спочатку писатимете багато публікацій, а після перестанете це робити, алгоритми LinkedIn будуть погано просувати ваш профіль. Справа в тому, що в соціальній мережі є “приховані” штрафи. Наприклад, якщо ви перестанете публікувати пости більш ніж на місяць, то охоплення можуть впасти до 30%.
Щоб писати постійно, вам потрібен контент план. Він повинен містити інформацію про ідею публікації, дату, мету, тощо. Також тут можна додавати свої нотатки, тощо. Ось як це виглядає в нас.
Про що повинен бути контент
Переважна більшість компаній робить помилку, коли створює контент, — вони забагато говорять про себе. Такі публікації не вирішують проблему користувачів, а просто розповідають про те, які ви класні.
Ось декілька рубрик, що ви можете пропрацювати:
- How-To. Це дописи-інструкції про те, як зробити щось. Наприклад, якщо ви дизайн агенція, можете розказати про те, як створюєте прототипи. Головне — давати поради зі свого персонального досвіду.
- Погляд з середини. Розкажіть про те, як відбуваються процеси в вашій компанії. Наприклад, як приймаються рішення або як ви підходите до роботи з постачальниками. Чудово продемонструвати це реальними фотографіями.
- Кейси. Покажіть, як ви співпрацювали зі своїми клієнтами та які проблеми допомогли їм вирішити. Однак пам’ятайте, що важливо висвітлювати саме результати. Наприклад, якщо ви IT-компанія, клієнту не буде цікаво, скільки розробників ви залучили на проєкт та які технології використали. Краще сфокусуйтесь на реальних бізнес-результатах, — “допомогли знизити операційні витрати на 30% за рахунок…”.
- Огляд послуг. Чесно розкажіть, яким типам клієнтів може бути корисна ваша послуга. Ви також можете порівняти їх із конкурентами та аргументувати, чому ви кращі.
- Опитування. Поцікавтесь думкою своєю цільової авдиторії. Наприклад, що їм важливо під час пошуку постачальників. Між іншим, добре працюють опитування з двома варіантами відповідей.
- Персональний досвід. Не бійтеся ділитися власними думками. Наприклад, це можуть бути ваші інсайти щодо ведення бізнесу або процесів. Людям важливо переймати досвід інших людей.
У LinkedIn також добре працюють ваші персональні фотографії. Вони можуть підвищити залученість та охоплення публікації в 3 рази.
Критерії гарного допису
- Спрямованість на ЦА. Пост дійсно адресований вашій цільовій авдиторії та вирішує її проблему.
- Власний досвід. Не потрібно пересувати статті з інтернету — діліться власними думками.
- Запропоноване рішення. Якщо озвучуєте проблему, то розкажіть, як вам вдалося це вирішити.
- Лише одна теза. Не потрібно розповідати про все в одному пості. Якщо думок багато, краще зробити декілька окремих публікацій. Так і тем в контент плані стане більше, і ви глибше зануритесь у тему.
Технічні аспекти, що мають значення
Згідно з наших спостережень, зібрав тут декілька важливих нюансів:
- Увімкнений Creator Mode дозволяє підвищити охоплення на 30%.
- Підтверджений профіль (нова функція в LinkedIn) дозволяє підвищити залученість на 650%.
- Оптимальний розмір одного допису — 1200-2000 символів без пробілів.
- Посилання на зовнішні ресурси в дописах знижують охоплення.
- Якщо ви редагуєте свій допис протягом першої години після публікації, це знижує охоплення на 20%.
- Якщо перший коментар до допису — ваш, це також знижує охоплення.
- Якщо ви відповідаєте на коментар іншої людини протягом першої години після публікації, це значно просуває ваш допис у стрічці.
Хоча ефективність контенту важко виміряти, просто робіть свою справу. Настане день, коли ви побачите результати вашої щоденної праці.