Як генерувати унікальні логотипи за допомогою ШІ
За допомогою ШІ сьогодні можна генерувати безліч речей. Хочу розповісти вам про сервіс, а точніше телеграм-бота, який дозволяє створювати унікальні логотипи, використовуючи інструменти штучного інтелекту під назвою Logo AI generator.
Історія створення Logo AI generator
Усе почалося з того, що друг засновника попросив його згенерувати специфічну фотографію. Midjourney не видавав якісних результатів. Почалось дослідження Stable Diffusion — це технологія з відкритим вихідним кодом. Наприклад, одним із завдань було згенерувати людину в спортивному костюмі в ковбойському капелюсі, з обличчям певного актора. Через Midjourney виходило погано, точніше, виходило добре лише одне — певний елемент (обличчя, капелюх, костюм), але ніяк не вдавалося досягти бажаної синергії усіх елементів зображення.
Завдання вирішили завдяки іншим інструментам, зокрема StableDiffusion, що вимагають глибших знань щодо генерації. Також були спроби генерації зображень іншого типу, але все це було б важко монетизувати. Потім спала на думку ідея стосовно генерації логотипів. Зараз Midjourney та інші інструменти дуже погано генерують логотипи, і було багато спроб покращити генерацію, але результат був незадовільний.
Вийшло знайти технологію, завдяки якій можна генерувати якісні логотипи. Якщо цей стартап нікому не буде потрібен, технологія буде додана у відкритий доступ чи, можливо, далі її використають для того, щоб іще більше покращити точність і якість зображень.

Основні можливості Logo AI generator
Особливо допомагає тоді, коли немає уявлення про те, що хочеться зробити, або коли навіть сам клієнт його не має, то можна дати посилання на бота, щоб він згенерував бажані варіанти, від яких потім можна відштовхуватись дизайнеру.
Цей сервіс не для того, щоб замінити дизайнерів, а насамперед для того, щоб допомогти швидше та якісніше виконувати їхню роботу. За три години після публікації посилання у телеграм-чатах ми отримали більш ніж 100 користувачів, які написали боту. Наразі зроблено понад 1000 генерацій більш ніж 250 користувачами.
Технологія Logo AI generator
Ми використовуємо генерацію власними розробками та орендованими ресурсами. Під час створення сервісу було витрачено багато часу на тренування моделей та досліди. Тренування зазвичай відбувалися на відеокарті NVIDIA A100-SXM4 з 40GB відеопам'яті та 85GB оперативної пам'яті. CPU – Intel Xeon 2.20GHz. Логотипи генеруються модифікованою моделлю Stable Diffusion. Зараз триває активна робота з покращення як самої генерації, так і продукту загалом. Логотипи генеруються на сервері з потужною відеокартою runpod.io. Планували робити генерацію на серверах Amazon, але поки що ведемо переговори з отримання дозволу на хоча б базові потужності.
Зараз ми стоїмо перед складним вибором з трьома моделями:
- Перша: непогано притримується заданого промпту, але зустрічаються не дуже гарні логотипи.

- Друга: дуже погано притримується заданого промпту, але майже всі логотипи дуже гарні.


- Третя: добре притримується заданого промпту, але часто додає «не логотипну» графіку.




Поки що використовуємо перший варіант, але активно шукаємо компроміс. Хочеться знайти баланс між моделями та отримувати лого вищого рівня.
Генерація логотипів в Logo AI generator
Основна функціональність бота — генерувати логотипи за запитом із 1-2 слів максимум. Що більше слів, то менш точний результат. Також можна просто натиснути на кнопку /random, і тоді буде генерація випадкових логотипів.
Дизайн в Logo AI generator
Для тренування мережі залучили професійних дизайнерів, які провели глибоку аналітику, дослідили десятки дизайн-книг, серед яких більшість — збірники логотипів. Ці дизайнери провели колосальну роботу — створили більш ніж 3000 спеціальних графічних елементів — від примітивів до більш складних фігур, від безформних елементів до елементів з ідеальними формами. Графічні елементи можна поділити на 14 груп, кожна з яких має додатковий поділ на кількість базових елементів в одній формі — від 2 до 12.
Конкуренти Logo AI generator
Серед основних конкурентів — сервіси генерації логотипів, які можна знайти в Google за запитом «створити логотип». Тобто це ті сервіси, які начебто «генерують» логотипи, але фактично відбувається вибір готових шаблонних графічних елементів зі статичного переліку, відбираються готові стокові фігури, вибирається колір, додається назва, слоган, опис — і готово.
Основний недолік наших конкурентів у тому, що за однакових вхідних даних ймовірність створення однакових логотипів сягає 90-100%. Тоді про яку ідентифікацію за рахунок унікальності можна говорити?
Такі сервіси, як Logomaster, який має домен .ai, знову ж таки начебто «генерують» варіанти, але це просто вибірка з бази даних готових варіантів з різними кольорами. Або такі сервіси, як Wix, який взагалі видає іноді 500-ту помилку (помилка сервера). Або такі сервіси, як Canva, VistaCreate, Logaster та інші, які є просто пережитками минулого. Стандартні, зазвичай некрасиві форми, які всі уже бачили та знають, шаблонні варіанти, кліше — це все про старі варіанти і можливості генерації лого.