Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Неля Збишко
Неля Збишко Журналістка SPEKA
0
8 квітня 2025 8 хвилин читання

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні

З 3 по 6 квітня Львів на кілька днів перетворився на осередок української (і не тільки) гейм-індустрії. Саме тут відбулася вже легендарна конференція Games Gathering 2025 Lviv, що зібрала сотні розробників, художників, продюсерів, косплеєрів і просто фанатів відеоігор. 

Це була унікальна нагода послухати виступи фахівців з усього світу, пограти у нові інді-проєкти, завести корисні знайомства. Команда SPEKA відвідала захід, щоб розповісти вам, як усе минуло, які теми лунали найгучніше та хто став зіркою українського геймдеву.

Що таке Games Gathering?

Games Gathering — щорічна конференція для тих, хто живе та дихає відеоіграми. Вона стартувала ще 2015 року у Києві, а нещодавно організатори вирішили проводити івент у різних українських містах. Цієї весни був Львів — місто з давніми традиціями, смачною кавою і неймовірною кількістю молодих талантів. 

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 1 Games Gathering 2025

Місія конференції проста й масштабна водночас: надати можливість розробникам, видавцям, інвесторам, рекрутерам та усім дотичним до гейм-індустрії обмінюватися досвідом, знаходити партнерів, збагачувати знання і надихатися новими ідеями.

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 2 Games Gathering 2025

Упродовж чотирьох днів на різних майданчиках тривали лекції, воркшопи, пітчинги та інді-шоукейси. Чесно, навіть якщо ти досвідчений професіонал, планувати графік було непросто: хотілося встигнути усюди. А крім офіційних виступів ще ж і дружнє спілкування, яке часто відкриває неочікувані можливості.

Гібридний формат і насичена програма

Організатори вирішили почати 3 квітня з онлайн-програми. Це врятувало тих, хто не міг вирватися до Львова, однак хотів послухати лекції важливих експертів. На трансляції зайшли гейм-дизайнери з різних куточків світу. 

Після онлайн-дня (де, до речі, відбулися й декілька міжнародних панелей) настала черга п’ятничної Preparty. Наступні два дні — інтенсив з численних лекцій спікерів, нетворкінг та можливість спробувати свіжі інді-проєкти.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Зустріч із легендами: GSC Game World, Jama Jurabaev та інші зірки

Хайлайтом стала присутність делегації від GSC Game World. Розробники S.T.A.L.K.E.R. 2 привезли одразу кількох спікерів, які детально розповідали про технічні рішення, роботу зі світлом, аномалії та створення атмосфери у грі. Фактично це перша настільки відверта розмова після їхнього гучного релізу у 2024-му

Не менш яскравим гостем був Jama Jurabaev — голлівудський концепт-художник і артдиректор, що працював над «Мандалорцем» та фільмами Marvel. Уявіть залу, в якій Джама наживо малює фантастичний пейзаж, коментуючи процес: де використовувати швидкі мазки, як упроваджувати вигаданий лор у візуальний дизайн, чому важливо ризикувати з кольорами. Схоже, що за дві години його виступу хтось із молодих художників прокачався більше, ніж за кілька місяців самостійної практики.

Серед інших зіркових гостей варто виділити Ґотьє Васера (Gauthier Vasseur), викладача Стенфорду й Берклі, який досліджує штучний інтелект та аналітику. Він розповідав про те, як нейромережі змінюють ігрову галузь і чому ми наближаємося до «цифрового дарвінізму», де виживають найбільш гнучкі студії. Сесія викликала неабиякий резонанс: дехто схвально кивав, а хтось побоювався, що «роботи відберуть робочі місця» у художників і сценаристів. Проте Ґотьє закликав шукати у ШІ корисного партнера, а не ворога.

Загалом склад спікерів налічував кілька десятків осіб. Серед них — провідні українські розробники з різних студій (від AAA-команд до інді-стартапів), представники компаній-спонсорів, а також іноземні фахівці. Наприклад, своїм досвідом ділилися розробники львівської студії Hologryph (творці Party Hard 2 та Secret Neighbor, які зараз працюють над новою грою SAND), київської Red Beat та інші. 

Були і спеціалісти з гейм-дизайну, продюсування, маркетингу і навіть юристи: окрему лекцію провів Стефан Басиста, експерт з M&A та інтелектуальної власності, де розповів про юридичні тонкощі у геймдев-бізнесі. До Львова завітали рекрутери (компанії-спонсори активно шукали таланти на стендах вакансій) і видавці інді-ігор — для них організували трек indie-pitching, де невеликі команди могли пітчити свої проєкти потенційним інвесторам.

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 3 Стенд АЗОВ. Games Gathering 2025

Головні технологічні тренди конференції: AI, VR, AR, проблеми сучасної розробки та мобільний геймінг

Чимало доповідей присвятили саме технологіям. Тема №1 — нейромережі. Розробники обговорювали генеративний AI, тренувалися створювати процедурні анімації та вивчали, як алгоритми можуть підлаштовувати складність гри у реальному часі. Хтось радів можливості в рази пришвидшити артпроцес, інші міркували, чи не знищить це креативність. Зрештою зійшлися на тому,, що ШІ уже невіддільна частина геймдизайну.

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 4 Games Gathering 2025

Другим топтрендом стала VR/AR-розробка. У демозоні повно охочих приміряти шолом віртуальної реальності й розмахувати руками перед невидимими монстрами. У залі обговорювали, як уникнути «motion sickness» у гравців, як створювати занурливі механіки для VR-атракціонів і коли врешті AR стане мейнстримом (скажімо, для освітніх або соціальних ігор).

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 5 Games Gathering 2025

Велику увагу відвідувачів привернула і мобільна розробка: як розробляти, рекламувати та не вигорати. 

Також порушували актуальні проблеми сучасної розробки, зокрема, чому одні ігри стають культовими, а інші провалюються. Багато розмов було і навколо візуальної та звукової частини гри, наскільки та чому це важливо. Це особливо актуально для інді-розробників.

З актуальних тем розробки ігор також була тема використання ігрового рушія Unreal Engine 5, де спікер Роман Чмих розповів про ключові технології, що відкривають нові можливості.

Indie Blast: де народжуються нові зірки

Окрема гордість Games Gathering — Indie Blast Showcase, майданчик, де інді-команди демонструють свої ігри. Кілька десятків стендів, кожен завалений ноутбуками, плакатами та візитівками. Тут тобі і мобільні аркади, і стильні 2D-екшни, і VR-виживалки, і розкішні пригоди. Учасники могли спробувати проєкти, познайомитися з розробниками та лишити відгук. 

Games Gathering
Games Gathering
Games Gathering
Games Gathering
Games Gathering
Games Gathering

Однією з головних подій останнього вечора стала церемонія нагородження переможців Indie Blast Awards. Участь брали 32 команди з усього світу, що вдалося реалізувати завдяки гібридному формату конференції. 

У номінації «Найкращий геймдизайн» перемогла команда Hidalgo Code з грою Olaf the Boozer — цікава однокористувацька головоломка з піксельною графікою та неймовірною атмосферою. 

У номінації «Найкращий арт» перемогла команда Maya Gameworks з грою Zombie Hunter Inc (де ви граєте за найманого мисливця на зомбі, який рятує вцілілих). Стенд команди користувався особливою увагою у відвідувачів. 

Номінацію «Найкраща гра конференції» забрала команда Wildery з Asura Cycles — пригодницька гра, де гравці беруть на себе роль героя, наділеного надзвичайною здатністю маніпулювати часом. Гра поєдную у собі атмосферний графічний стиль з чудовим сюжетом та містикою.

Games Gathering 2025 Lviv: як пройшла одна з найбільших геймдев-конференцій в Україні зображення 6 Команда Games Gathering

Games Gathering 2025 Lviv стала ще одним доказом, що наша індустрія здатна розвиватися за будь-яких обставин. Так, війна внесла корективи. Але жага до творчості, зустрічей, нових проєктів і знань сильніша за будь-які перешкоди.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Агентський договір та оподаткування доходу ФОП-платника ЕП

Inna Sharova 20 червня 2025 12:36

Порівняння податкових систем: Польща, Литва, Латвія, Естонія – де вигідніше відкривати власний бізнес у 2025 році?

Ірина Качмарчик 20 червня 2025 11:30

Літній криптопортфель: які активи тримати в спокійний сезон

Іван Павловський 19 червня 2025 10:09

Ментальне здоров’я в умовах турбулентності

Роман Крючок 20 червня 2025 14:27

Чому корпоративний мерч важливий і як вибрати надійного постачальника: практичний гайд від IdeaSoft

Поліна Борисова 20 червня 2025 14:16