Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ступінь захисту, батарея, ударостійкість: як правильно обрати захищений смартфон. Гайд від Sigma mobile

Володимир Маслович
Володимир Маслович
10 лютого 2022 5 хвилин читання

Одна з найважливіших потреб людини у надзвичайній ситуації — залишатися на зв'язку, а отже, мати доступ до близьких людей, можливість викликати медичну допомогу або рятувальні служби. 

SPEKA вже писала про месенджери, які працюють навіть в умовах відсутності інтернету та мобільного зв'язку. Але також важливо не опинитися у чистому полі з iPhone 13, який повністю розрядився за добу, або Google Pixel, який помер через кілька крапель води. 

Захищеними смартфонами, які тримають заряд тижнями та витримують екстремальні умови, досі користувалася меншість українців. В умовах тривоги через військову загрозу з боку Росії український виробник захищених смартфонів Sigma mobile розповів, як правильно підібрати до тривожної валізки девайс, що витримає бруд, воду і відсутність розеток. 

Як визначити ступінь захищеності смартфона

Захищеність мобільного пристрою — це насамперед його стійкість до потрапляння у корпус пилу, бруду чи води. Чи має смартфон такі властивості, з'ясувати дуже легко. Якщо у переліку характеристик або в описі товару є напис IP, а поруч зазначені цифри, наприклад, 68 або 69, то це саме те.

Параметр IPхх (англ. ingress protection code код захисту від проникнення) це міжнародна система класифікації захисту корпусу пристрою від потрапляння у нього твердих предметів та води. Рівень захисту визначають за допомогою стандартних методів випробувань. Цей показник містить дві цифри. Перша (від 0 до 6) вказує на захист від пилу, піску і частинок бруду. Друга (від 0 до 9) інформує про рівень захисту від води.

Цей показник одразу допомагає користувачеві оцінити перспективи виживання пристрою у різних ситуаціях, зокрема, у вологому чи запорошеному середовищі. Що більша цифра, то стійкіший смартфон. Доволі часто бренди повідомляють користувачів, що саме передбачає той чи інший рівень захисту їхнього пристрою.

Наприклад, ми у Sigma mobile надаємо клієнтам таку інформацію про стандарт захисту: 

«Стандарт захисту IP68 передбачає: 6x захист від пилу, піску і частинок бруду, х8 захист за тривалого (до 30 хвилин) занурення у воду на глибину до 1,5 м. Це повна водонепроникність, тобто пристрій може працювати у воді.
IP69 передбачає: 6x — захист від пилу, піску, частинок бруду та інших подрібнених матеріалів і речовин, х9 — захист за тривалого (до 30 хвилин) занурення у воду на глибину до 1,5 м. З таким показником пристрій не лише може працювати у воді, а й витримує високотемпературну мийку під високим тиском». 

Важливо розуміти, що показник IPхх не передбачає протиударність. Завдяки додатковим ущільнювачам і кріпленням захищені пристрої мають підвищені показники вібростійкості, але потребують обережного використання.

Обидві цифри у маркуванні стандарту захисту стосуються характеристик корпусу, оскільки саме його герметичність забезпечує описані вище властивості пристрою. Важливо звертати увагу на наявність на корпусі заглушок, які закривають роз'єми. Якщо вони є, то повинні бути щільно закритими.  Це унеможливлює потрапляння води, пилу та бруду всередину пристроїв.

На які показники слід звернути увагу 

Потужна батарея — це ще одна характерна риса захищених смартфонів. Більшість таких девайсів оснащена акумуляторами ємністю від 5000 мА*год і більше. Саме завдяки цьому показнику захищений смартфон може працювати на одному заряді, наприклад, у режимі активних дзвінків, до тижня.

Зважаючи на описані вище властивості захищених смартфонів — надійний корпус, стійкість до пилу, бруду, вологи та падінь, а також потужнішу батарею, пристрої можуть бути дещо важчими й трохи більшими за розмірами порівняно з іншими сучасними девайсами. Однак, погодьтеся, таке можна пробачити виробникам, якщо смартфон чудово працює у польових умовах, витримує тривале занурення у воду, відмінно функціонує за низьких температур і на морозі.

Тож, обираючи захищений смартфон, зверніть увагу на:

  • ступінь захисту за кодом IP;
  • начинку (процесор, кількість ядер, обсяг оперативної пам'яті);
  • потужність акумулятора;
  • розмір дисплея;
  • властивості камери (не тільки параметри роздільної здатності матриці, а й додаткові функції, наприклад, спалах, автофокус, оптична стабілізація зображення).

Додаткові характеристики захищених смартфонів

Крім основних характеристик варто зважати на особливі функції захищених смартфонів, які можуть знадобитися залежно від професії та стилю життя. Серед додаткових опцій можуть бути:

  • різноманітні датчики (освітленості, наближення, гравітації, акселерометр, магнітометр, гіроскоп тощо);
  • налаштування безпеки (розблокування за паролем, розпізнаванням обличчя, PIN-кодом, графічним малюнком, сканом відбитка пальця).
Коментарі