Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ізраїльський стартап Tevel навчив дрони збирати яблука

Тетяна Новак
Тетяна Новак
31 січня 2022 2 хвилин читання

У 2020 році глобальний урожай фруктів сягнув майже 900 млн тонн. Як прогнозує ООН, до 2050-го населення Землі (а водночас і потреба в їжі) зросте щонайменше на 40%. Тим часом людей для збирання врожаю не вистачає вже сьогодні. За оцінками agrotech-компанії Tevel, через брак робочої сили світ щороку втрачає до 10% врожаю яблук.

Технологія від Tevel — це група дронів, прив'язаних до пересувної станції із бортовим комп'ютером. Завдяки штучному інтелекту система не лише розпізнає кожне яблуко, але й перевіряє його на відповідність стандартам за розміром та ступенем стиглості. Дрони обладнані метровими маніпуляторами з маленькими всмоктувачами, що делікатно відділяють плоди від гілки і складають їх у контейнери, орієнтуючись за QR-кодами. Фермери можуть стежити за маршрутом робота через мобільний застосунок.

Натепер система Tevel працює у декількох садах Ізраїлю. Зважаючи на інформацію на сайті, замовити продукт можна з будь-якої країни. Ціну, щоправда, на сайті не зазначили. 

Нагадаємо, ізраїльський foodtech-стартап із харчових технологій Plantish виготовив перше у світі філе лосося на рослинній основі. Подробиці — у матеріалі SPEKA.

0
Прокоментувати