Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Формувати свідоме суспільство. В Україні запустили кампанію з протидії дезінформації

Христина Тимофійчук
Христина Тимофійчук комунікаційниця в SpinusAgency
2 грудня 2024 3 хвилин читання

ГО «Детектор медіа» і Spinus Agency у співпраці з ЮНЕСКО почали кампанію «Медіаграмотність ― це свобода», яка має на меті підвищити рівень медійної та інформаційної грамотності серед українців і звернути увагу на важливості критичного мислення та навичках протидії дезінформації у воєнний час.

Кількісне дослідження ГО «Детектор медіа» «Індекс медіаграмотності українців», що визначає рівень усвідомленого сприйняття й критичного ставлення українців до інформації, а також їхню здатність користуватися медіа, оприлюднене на початку 2024 року, показало: протягом другого року великої війни кількість українців із високим рівнем медіа- та інфограмотності зменшилася.

Правила медіаграмотності
«Рівень медіа- та інформаційної грамотності залежить від віку, рівня освіти, добробуту, місця проживання. Цілком передбачуваним є її високий рівень у молоді 18–25 років (шляхом цифрової компетентності) і низький серед старшої вікової групи 56–65. Що нижчий освітній статус, то нижчим є й рівень медіа- та інфограмотності. Суттєві відмінності спостерігаються між людьми з різним матеріальним статусом. Що вищий рівень добробуту, то вищий показник має індекс. Утім дезінформація стає хитрішою й тоншою, тому повірити в оманливі новини може кожен», ―
зазначає Наталія Лигачова, голова ГО «Детектор медіа».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ініціатори кампанії хочуть привернути увагу до правил медіаграмотності, які допоможуть розпізнавати маніпуляції, захищатися від оманливих новин, дезінформації та дипфейків, а також обирати надійні джерела інформації. 

«У рамках кампанії для нас важливо нагадати українцям принаймні відписатися від анонімних каналів, за якими не стоять відомі новинні бренди або державні установи. Будь-що анонімне створено для того, щоб маніпулювати свідомістю, тож немає жодної причини читати це. Слід завжди перевіряти, що про той чи інший факт написали солідні медіа, наприклад, Суспільне мовлення. Якщо в серйозних медіа такого немає, то напевне це дезінформація. Нічого суперважливого медіа не пропустять. У нашої команди ще багато роботи щодо медіа- та інформаційної грамотності», ―
зазначив програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.

Невдовзі ГО «Детектор медіа» планує нове дослідження індексу медіаграмотності українців. Тож ініціатори сподіваються, що кампанія сприятиме розвитку вміння свідомо сприймати й критично тлумачити інформацію, а також користуватися розмаїттям медіа. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Криптографія, ШІ, квантові обчислення та дипфейки — що буде у трендах технологій у 2025 році

Олександр Тартачний 8 січня 2025 09:17

Diia.City Union Annual Gathering 2024: інновації та майбутнє української IT-спільноти

Анна Старкова 6 січня 2025 17:46

Від ідеї до MVP за 7 годин: що розробляли на ETHKyiv Impulse: Based Edition?

Макс Савченко 3 січня 2025 12:00

Як відкрити інтернет-книгарню в Європі

Артем Чуйко 31 грудня 2024 11:10

FAVBET Tech взяла участь у загальних зборах Асоціації IT Ukraine

Анна Старкова 26 грудня 2024 17:09