Коли ФОП — платник ЄП припиняє підприємницьку діяльність податківці мають право (не обов’язок) провести документальну позапланову (ліквідаційну) перевірку (пп. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 ПК України).
Якщо ФОП має у своєму підпорядкуванні найманих працівників, та з часом вирішив припинити підприємницьку діяльність, краще звільнити працівників до моменту проведення державної реєстрації припинення ФОП, ніж займатися цим питанням після припинення (закриття) ФОП.
Підприємництво — це не робота за найманням згідно з трудовим договором, тобто такий ФОП не перебуває у трудових відносинах і сам для себе не є роботодавцем, оскільки, ФОП-діяльність — це самостійна систематична господарська діяльність, яка ведеться на власний ризик.
NovaPay запустила пластикові бізнес-картки для підприємців. Замовити їх можна у застосунку та отримати у будь-якому відділенні «Нової пошти». Платформа продовжує розширювати свої послуги для ФОПів, роблячи співпрацю з бізнесом ще зручнішою.
У 2024 році Україна посідає 5-те місце за рівнем розвитку цифрових державних послуг та 1-ше місце за показником E-Participation — готовністю громадян долучатися до державних процесів через онлайн-платформи. Про це свідчать дані міжнародного дослідження E-Government Development Index, що оцінює 193 країни та розробляється ООН. Активна цифровізація в Україні розпочалася з приходом Мінцифри.
Діяльність ФОП психолога передбачає наявність у ФОП наступних КВЕД-2010:
Податки для резидентів «Дія.City» збільшать нарівні з іншими секторами економіки. Про це повідомив заступник голови податкового комітету Ради Ярослав Железняк.
Згідно з п. 20.1.1. ст. 20 Податкового кодексу України, податкова має право запрошувати ФОП, щоб перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати податків, зборів, платежів, дотримання вимог законодавства з інших питань, зокрема законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, контроль за додержанням якого покладено на ДПС. До прикладу: ФОП приховав дохід, а податковій стало про це відомо, підприємець порушив чинні правила (законодавство) фінмоніторингу.
ФОП відповідно до договору (контракту) укладеного з іноземним замовником направляє йому Інвойс із зазначенням обсягу наданих послуг та їх вартості. Замовник оплачує через акаунт Veem вартість послуг (зазначену в Інвойсі), де сплачені кошти надходять на акаунт відкритий в системі Veem. Після надходження коштів на акаунт відкритий платником податків в системі платежів Veem, вся сума коштів, що надійшла на цей акаунт, автоматичним платежем (за реквізитами SWIFT) перераховується на валютний рахунок ФОП відкритий в українському банку. При здійсненні такого платежу Veem утримує комісію $29 (комісія може різнитися). Кошти перераховані з акаунту відкритого в системі Veem надходять на валютний рахунок ФОП відкритий в українському банку протягом трьох робочих днів за мінусом комісії, утриманої системою платежів Veem.
Після проведеної камеральної перевірки, податкова надсилає вимогу про сплату зобов'язань Податкове повідомлення-рішення — це рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані податковою платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такої податкової та відображатися в електронному кабінеті (далі — ППР).
Не кожен ФОП – платник єдиного податку може бути орендодавцем. ФОП — платник ЄП 1 групи, не має права здавати в оренду нерухоме майно (земельні ділянки, житлове/комерційне приміщення).
У цьому пості ознайомимося, що ж таке Акт камеральної перевірки та як діяти ФОП-платнику ЄП у разі його отримання.
До 2022 року можна було не використовувати касовий апарат, якщо сума доходу становила менше 1320000 грн. Але, зараз, не має ніяких лімітів, під час реалізації товарів/послуг потрібно використовувати касовий апарат (ПРРО або РРО) — незалежно від суми. Крім того, з 1 жовтня 2023 року повернули штрафи за невикористання касового апарату. Виключення становить оплата за IBAN реквізитами, тоді касовий апарат можна не використовувати.
Усі ФОП зобов’язані виконувати вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У січні 2024 року податкова надала роз’яснення про те, що ФОП може додати до доходу кошти, отримані від нерезидентів за зовнішньоекономічними контрактами на рахунок, відкритий у системі WISE, а саме: доходи, отримані від здійснення ЗЕД, зараховані на рахунок, відкритий у системі WISE, та надалі перераховуються на рахунки, відкриті у банківських установах в Україні для здійснення підприємницької діяльності, то такі кошти додають до доходу ФОП та оподатковуються у порядку, визначеному главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.
Привіт! Наш сайт використовує cookies, щоб покращити досвід інтернет-користувачів.