Flex-офіси. Навіщо потрібні гнучкі простори та як вони працюють
Flex-офіс — це простір (зазвичай у коворкінгу), де співробітники не мають власних столів, а можуть працювати у різних приміщеннях відповідно до потреб: обирати індивідуальні робочі місця у опенспейсі, кімнати для нарад або окремі закриті кабінети.
SPEKA відвідала захід, де Co-Founder/Owner у Focus.office Борис Мартиненко та старший консультант з нерухомості у CBRE Ukraine Анастасія Качан розповідали про цей тренд. Розповідаємо, чому дедалі більше компаній переходять у формат гнучких офісів.

У світі:
- Більш як 80% компаній пришвидшили автоматизацію своїх процесів у відповідь на COVID-19.
- До 2030 року 30% офісних площ глобально стануть гнучкими. Така модель роботи дозволить створити 30 млн додаткових місць для роботи.
- У майбутньому 40% співробітників будуть використовувати модель віддаленої роботи.
В Україні гнучкий формат лише набирає обертів.
- Найбільше flex-локацій представлені у Києві.
- Загальна пропозиція гнучких офісів у столиці становить 99 тис. кв. м.
- Натепер на гнучкі офіси припадає 5% у загальній структурі офісної нерухомості.
«Коворкінг — нефіксоване місце, відкритий простір. Натомість гнучкий офіс — закритий простір, куди мають доступ тільки співробітники певної компанії, де можна ізолюватися», — розповідає Анастасія Качан.
Чому гнучкі офіси у тренді

• Гібридна робота спонукатиме зростання гнучких офісів у майбутньому.
• Співробітники хочуть самі обирати, де працювати.
• Малі компанії хочуть мати фізичний офіс, але дедалі рідше звертаються до традиційної нерухомості.
• Ринок комерційної нерухомості поступово оговтується від наслідків пандемії.
• Орендар може раціонально використовувати простір і не переплачувати: компанія з 300 співробітників може спланувати графік роботи так, щоб орендувати лише 100-150 робочих місць.
Що чекає на ринок гнучких офісів у 2022 році
З початком пандемії кількість співробітників, які працюють в офісах, скоротилася на 40%, проте кількість компаній-орендарів не змінилася, як і орендована площа.
Мартинов прогнозує, що незабаром співробітники почнуть повертатися до офісів, адже багато компаній, особливо представників малого та середнього бізнесу, не можуть прорахувати ефективність роботи команди дистанційно.
