Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Компанія українця Максима Полякова Dragonfly Aerospace розробила камеру для місії DART. Вона фільмуватиме зіткнення космічного тарана з астероїдом

Тетяна Новак
Тетяна Новак
6 грудня 2021 2 хвилин читання

24 листопада космічне агентство NASA запустило у космос корабель DART, що наступного року має врізатися в астероїд Діморфос і трохи змінити його курс. За подією спостерігатиме супутник LICIACube, оснащений камерою від компанії Dragonfly Aerospace.

Місія DART — це перше випробування технології контрольованого удару, розробленої NASA для захисту планети від небезпечних астероїдів. Згідно з планом, 26 вересня 2022 року апарат DART перестріне «піддослідного» астероїда на відстані 11 млн кілометрів від Землі і протаранить його на швидкості 6,6 км/с. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

Незадовго до зіткнення від корабля DART відокремиться кубсат LICIACube, наданий Італійською космічною агенцією. На борту супутника встановлена система оптичних камер Gecko, створена інженерами з Dragonfly Aerospace. Компанія повідомила у пресрелізі, що Gecko зможе до дрібниць зафільмувати мить удару і передати на Землю яскраві фото й відео.

Dragonfly Aerospace — південноафриканський виробник оптичних супутників. Потужності компанії розташовані у технопарку Стелленбош поблизу міста Кейптаун. У квітні 2021 року український бізнесмен Максим Поляков викупив контрольний пакет акцій компанії Dragonfly Aerospace і приєднав її до власної екосистеми космічних стартапів Noosphere (Firefly Aerospace, SETS, Flight Control та EOS Data Analytics).

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп «Габбл» вперше безпосередньо виміряв масу самотнього білого карлика

Катерина Колонович 4 лютого 2023 18:37

Rolls-Royce розробила ядерну установку для космічних кораблів

Руслан Сорока 1 лютого 2023 20:29

Квантові комп'ютери, цифрова трансформація українських громад, претенденти на місію Artemis II. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 1 лютого 2023 08:30

Телескоп Джеймса Вебба знайшов лід на астероїді з кільцями Харікло

Катерина Колонович 28 січня 2023 18:40

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01