Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Компанія українця Максима Полякова Dragonfly Aerospace розробила камеру для місії DART. Вона фільмуватиме зіткнення космічного тарана з астероїдом

Тетяна Новак
Тетяна Новак
6 грудня 2021 2 хвилин читання

24 листопада космічне агентство NASA запустило у космос корабель DART, що наступного року має врізатися в астероїд Діморфос і трохи змінити його курс. За подією спостерігатиме супутник LICIACube, оснащений камерою від компанії Dragonfly Aerospace.

Місія DART — це перше випробування технології контрольованого удару, розробленої NASA для захисту планети від небезпечних астероїдів. Згідно з планом, 26 вересня 2022 року апарат DART перестріне «піддослідного» астероїда на відстані 11 млн кілометрів від Землі і протаранить його на швидкості 6,6 км/с. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

Незадовго до зіткнення від корабля DART відокремиться кубсат LICIACube, наданий Італійською космічною агенцією. На борту супутника встановлена система оптичних камер Gecko, створена інженерами з Dragonfly Aerospace. Компанія повідомила у пресрелізі, що Gecko зможе до дрібниць зафільмувати мить удару і передати на Землю яскраві фото й відео.

Dragonfly Aerospace — південноафриканський виробник оптичних супутників. Потужності компанії розташовані у технопарку Стелленбош поблизу міста Кейптаун. У квітні 2021 року український бізнесмен Максим Поляков викупив контрольний пакет акцій компанії Dragonfly Aerospace і приєднав її до власної екосистеми космічних стартапів Noosphere (Firefly Aerospace, SETS, Flight Control та EOS Data Analytics).

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Визначили вік та місце народження знаменитого астероїда Рюгу

Вадим Добровольський 1 годину тому

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 23 години тому

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05