Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Компанія українця Максима Полякова Dragonfly Aerospace розробила камеру для місії DART. Вона фільмуватиме зіткнення космічного тарана з астероїдом

Тетяна Новак
Тетяна Новак
6 грудня 2021 2 хвилин читання

24 листопада космічне агентство NASA запустило у космос корабель DART, що наступного року має врізатися в астероїд Діморфос і трохи змінити його курс. За подією спостерігатиме супутник LICIACube, оснащений камерою від компанії Dragonfly Aerospace.

Місія DART — це перше випробування технології контрольованого удару, розробленої NASA для захисту планети від небезпечних астероїдів. Згідно з планом, 26 вересня 2022 року апарат DART перестріне «піддослідного» астероїда на відстані 11 млн кілометрів від Землі і протаранить його на швидкості 6,6 км/с. Подробиці читайте у матеріалі SPEKA.

Незадовго до зіткнення від корабля DART відокремиться кубсат LICIACube, наданий Італійською космічною агенцією. На борту супутника встановлена система оптичних камер Gecko, створена інженерами з Dragonfly Aerospace. Компанія повідомила у пресрелізі, що Gecko зможе до дрібниць зафільмувати мить удару і передати на Землю яскраві фото й відео.

Dragonfly Aerospace — південноафриканський виробник оптичних супутників. Потужності компанії розташовані у технопарку Стелленбош поблизу міста Кейптаун. У квітні 2021 року український бізнесмен Максим Поляков викупив контрольний пакет акцій компанії Dragonfly Aerospace і приєднав її до власної екосистеми космічних стартапів Noosphere (Firefly Aerospace, SETS, Flight Control та EOS Data Analytics).

Коментарі
Інші матеріали

Японські вчені виявили цунамі завдяки детектору космічних променів

Тетяна Новак 18 квітня 2022 19:19

Європейська космічна агенція припиняє партнерство з рф щодо досліджень Місяця

Тетяна Новак 13 квітня 2022 20:31

ESA відмовилась від співпраці з Роскосмосом над місією ExoMars

Тетяна Новак 17 березня 2022 20:35

З українським супутником «СІЧ-2-30» відновили стабільний зв'язок

Роман Судольський 17 лютого 2022 11:32

У сусідній зоряній системі Проксима Центавра відкрили нову потенційну планету. Що варто про неї знати

Тетяна Новак 14 лютого 2022 19:51