Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П'ять головних трендів ринку грошових переказів. Колонка СЕО компанії TransferGo Даумантаса Двілінскаса

20 січня 2022 6 хвилин читання

Онлайн-сервіси грошових переказів нав'язали серйозну конкуренцію  традиційним банківським установам у міжнародних транзакціях. Співзасновник та СЕО компанії TransferGo Даумантас Двілінскас у колонці для SPEKA розповідає, як штучний інтелект, біометрія та чатботи допомагають сервісам грошових переказів вигравати конкуренцію у банків.

Чим платіжні сервіси кращі за банківські перекази

Ще десять років тому банківські перекази були єдиним надійним способом переказу коштів, однак вони мали багато недоліків: висока комісія за транзакцію, тривалий час очікування платежу, а також неможливість розрахувати точну суму, яка надійде отримувачу через коливання курсу валют. 

Людям потрібні були швидкі та дешеві перекази, і чимало фінтех-стартапів взялися розв'язувати проблему. Так виникли сервіси грошових переказів, які на відміну від банків не зберігають гроші своїх клієнтів, а є лише посередником платіжних послуг.

Кожен із таких сервісів пропонує свої способи, як пришвидшити платіж та знизити вартість послуги. Наприклад, у TransferGo ми використовуємо модель local-in/local-out. Сервіс як посередник приймає локальний цифровий платіж у країні відправника. Інформація про цей платіж надходить у закордонний офіс компанії, що розташований у країні отримувача. І вже місцеве відділення перераховує гроші отримувачу зі свого рахунку. Технічно гроші не перетинають кордон, саме тому отримати переказ можна того самого дня  чи навіть за годину з мінімальною комісією. 

5 найпомітніших трендів у галузі платіжних сервісів

Сфера фінтех разюче відрізняється від банківської, і насамперед це стосується відносин із клієнтами. Нікому не подобається змінювати банк без нагальної потреби, тому з ним клієнт будує довгострокові відносини. Банківський працівник зазвичай веде  справи кількох поколінь однієї родини, перетворюючись на персонального консультанта, і це перекриває недоліки незручного застосунку, чи, наприклад, не найвищої на ринку ставки за депозитами. 

Із платіжними сервісами, навпаки, розмова коротка. Якщо клієнт помічає найменшу незручність, він більше не буде мати справу з цим сервісом. Це стимулює постійно поліпшувати послуги: зважати на останні тренди у галузях customer experience та захисту даних, працювати над вдосконаленням конкурентних переваг та впроваджувати інноваційні рішення.  

1. Штучний інтелект

Зважаючи на ті обсяги даних, які сервіси обробляють щодня, застосування штучного інтелекту, зокрема машинного навчання, для гарантії безпеки переказів — єдиний дієвий варіант. 

Його застосовують для аналізу поведінки користувачів та їхніх транзакцій. Завдяки визначеним маркерам, таким як частота транзакцій, країни відправлення й одержання переказів, кількість акаунтів, на які переказують кошти, тощо, ШІ оцінює реальні ризики, які стосуються кожної конкретної транзакції. Коли він помічає незвичну поведінку користувача, інформація про це надходить на додаткову верифікацію у спеціальний відділ захисту користувачів. 

З одного боку, такий підхід дозволяє зменшити кількість ресурсів, що йдуть на аналіз кожної транзакції, а з іншого — ймовірність похибки ШІ є незрівнянно нижчою за людську.

2. Біометрична ідентифікація

Біометрична ідентифікація та авторизація — ще один must для сервісів переказів, що працюють онлайн. Сучасні сервіси визначають свого користувача за голосом, відбитками пальців, сітківкою, розпізнають обличчя.

Звісно, для верифікації акаунту одних біометричних даних недостатньо: більшість сервісів просять надати посвідчення особи, а за переказу великих сум можуть вимагати підтвердження адреси чи походження коштів. Однак саме біометричні технології змінюють наше уявлення про надійність та безпеку фінансових операцій у мережі. 

3. Чатботи

Одним із найбільших трендів останніх років щодо підтримки користувачів є використання чатботів у соціальних мережах: вони дозволяють відновлювати доступ до акаунту, змінити дані клієнта (наприклад, адресу чи номер телефону), підказують правила користування сервісом, відповідають на FAQ та багато іншого. Зокрема, на найбільш поширені запити користувачів TransferGo цілодобово відповідає чатбот у Facebook. 

Деякі платіжні сервіси, що не займаються транскордонними переказами, пішли ще далі: їхні чатботи дозволяють здійснювати фінансові операції, не покидаючи соціальної мережі. Однак сьогодні це стосується переважно дрібних платежів, таких як оплата комунальних послуг чи інтернету.

4. Партнерства з традиційними фінансовими установами

Ще до пандемії було зрозуміло, що фінансові технології матимуть вирішальний вплив на індустрію фінансових послуг, однак карантин лише пришвидшив цю тенденцію. Натепер перед традиційними банками постало два виклики: потреба у терміновій цифровій трансформації та у співпраці з представниками фінтеху.  

Фінтех активно росте завдяки можливості зручної співпраці з традиційними фінансовими установами, зокрема завдяки системі відкритого банкінгу. Вона дозволяє фінансовим компаніям безпечно співпрацювати з різними API, тобто обмінюватися відкритою інформацією в режимі реального часу, щоб користувачі могли насолоджуватися більшими можливостями. У нашому випадку — швидкими та безпечними платежами за кордон. 

5. Освіта клієнтів щодо фінансової безпеки

Найкращі та найновітніші технології не зможуть уберегти клієнтів від фроду, якщо вони «ведуться на хитрощі шахраїв та поширюють свої персональні дані. Тому не менш важливим є систематичне інформування про поширені схеми шахрайства. 

Серед таких — пропозиції створити й продати фейковий акаунт на платформі фінансових сервісів, імейли з підозрілих адрес, що просять перерахувати гроші чи поділитися конфіденційними даними (можуть надсилатися від імені партнерів, керівника, банку), дзвінки нібито з фінансових установ з особистими питаннями тощо. 

Здається, всі вже багато разів чули про правила фінансової безпеки, однак, потрапляючи у кризову ситуацію, чимало людей досі стають легкою здобиччю шахраїв, тому ми постійно попереджаємо про ризики у медіа та соцмережах.     

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Валютні перекази в Україну стануть дешевшими

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 19:05

З криптою до супермаркету. В Україні запустили першу криптовалютну платіжну картку

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 10:37

Декаданс венчурного капіталізму

Олександр Тартачний 2 серпня 2022 15:47

Українці збільшили обсяг грошових переказів до своєї країни

Валерій Моісєєв 3 липня 2022 11:52

Як українцям отримати гроші з-за кордону: найкращі системи, комісії, швидкість

Олександр Тартачний 24 червня 2022 10:39