Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Фінтех-тренди 2024 року: що потрібно знати бізнесу

Олександр Лапко
Олександр Лапко CEO платіжного сервісу RozetkaPay
5 березня 2024 4 хвилин читання

Напевно, не існує сфери, яку б не зачіпала цифровізація. Рішення та інструменти, які раніше здавалися надійними та вдалими, йдуть, а на їхнє місце приходять нові. Звісно, бізнеси не можуть це ігнорувати та мають тримати руку на пульсі, щоб вчасно реагувати на зміни. Тим паче ті, які стосуються цифрової економіки країни. Що ж очікувати найближчим часом у фінансовій сфері?

Онлайн-кредитування

У нашій країні більш поширені карткові кредити, коли на банківській карці є кредитний ліміт, який можна використати для купівлі частинами. По суті, за подібні кредити платить продавець товару, завдяки цьому покупець має змогу придбати товар із нульовою ставкою. Щодо «паперових» кредитів, які можна отримати у точках продажу, то вони дешевші, адже тут банк отримує нового клієнта. 

Онлайн-кредитування без прив’язки до конкретного банку з низьким або нульовим відсотком буде поштовхом для подальшого розвитку електронної комерції. Це набагато зручніше для користувачів, тому що кредит можна оформити не будучи клієнтом конкретного банку та без кредитного ліміту на картці.

Підписуйтеся на наші соцмережі

А як же ризики для банків? Вони не більші, ніж в офлайні. Ідентифікувати покупця можна за допомогою різних сервісів, зокрема через «Дію», а також обов’язково провести скоринг — визначити ймовірність повернення кредиту. 

Миттєві платежі 

Нещодавно Нацбанк заявив, що проєкт із впровадження системи миттєвих платежів з’явиться вже на початку 2025 року, але ймовірно пілот ми побачимо раніше.

Система миттєвих платежів успішно працює у багатьох країнах світу. У чому її суть? Це буквально платіж з рахунка на рахунок, який доходить за 10 секунд, причому не потрібно вводити реквізити, як, наприклад, з IBAN. Достатньо відсканувати QR-код або перейти за посиланням.

Це дуже зручно, бо економить час клієнта та дає швидке зарахування коштів для продавця. Як це працюватиме у нашій країні, поки що невідомо. До запуску ще багато роботи, адже потрібно мінімізувати всі потенційні ризики.

Наприклад, під питанням комісія за подібний вид оплат. У деяких країнах за переказ платить той, хто його ініціює. Однак у наших реаліях це може не спрацювати, бо буде невигідно для покупця. Тому потрібно думати над новими інструментами, які дадуть змогу розподілити комісію, щоб це влаштовувало як покупця, так і продавця. 

Необанки

Простими словами це «елементи» банків, які створюють компанії всередині своєї інфраструктури. Тобто такий банк може створити для своїх клієнтів, наприклад, великий ритейл чи логіст.

Компанії відкриватимуть для клієнтів рахунки (і ми вже бачимо такі приклади, як-то банк від «Сільпо») і надаватимуть з ними додаткові можливості. Варіанти можуть бути різні: кредитування, знижки, спеціальні пропозиції. І, звісно, клієнт зможе з цього рахунку оплачувати товари чи послуги, перевіряти стан рахунку, дивитися аналітику. По суті, все те, що ми робимо у застосунку банка. 

Але є нюанс. Довіра до необанків у більшості випадків залежатиме від того, яка саме компанія їх запускає і чи довіряють загалом бренду. Тому великим гравцям, які давно на ринку, буде легше залучити людей та запропонувати їм такий досвід. Звісно, побудувати банк майже з нуля — завдання не з легких, але якщо розглядати це з позиції подальшого розвитку для компанії, то багатьом бізнесам таке може бути цікаво

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як концепція «Золоте кільце» змінює підхід до бізнесу?

Олеся Руденко 1 годину тому

Маленька, але потужна: як створити невелику технічну команду, яка замінить пів сотні людей

Сергій Марієха 21 березня 2025 11:54

Діти в гаджетах: марна трата часу чи інвестиція в майбутнє?

Євген Мощенський 21 березня 2025 17:00

AI — ворог чи інструмент? Паула Шер про нову реальність дизайну. Безкоштовний вебінар від Projector

PRJCTR OnlineInstitute 21 березня 2025 11:17

Точки зростання CRO з AI. Як оптимізувати шляхи користувачів і зменшити падіння на етапі оформлення замовлення

Тарас Герасимюк 9 годин тому