Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Фінансові показники Microsoft. Скільки заробив техногігант

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
26 квітня 2023 6 хвилин читання

Microsoft опублікував фінансові результати за третій квартал 2023 року (закінчився 31 березня цього року).  Розповідаємо, на чому заробляє та де втрачає гроші корпорація, чому не вдалось придбати Activision Blizzard та які прогнози має на наступний рік.

Фінансовий звіт Microsoft 2023: на чому заробляє корпорація Фінансовий звіт Microsoft 2023: на чому заробляє корпорація

Прибутки та загальні фінансові показники Microsoft 

За даними звіту, дохід Microsoft за квартал склав $52,9 млрд, а чистий прибуток – $18,3 млрд. Виторг зріс на 7%, а чистий прибуток на 9%. Попри те, що доходи від Windows, Xbox та продажу техніки сильно впали в цьому кварталі, прибуток компанії забезпечили продаж хмарних та серверних послуг, а також продаж офісних програм. 

Прибутки компанії у останньому фінансовому кварталі 2023 року Прибутки компанії у останньому фінансовому кварталі 2023 року

Як падіння продажів техніки вплинуло на Microsoft

Виторг Windows від виробників техніки, які платять корпорації за встановлення Windows на ноутбуки та ПК, впав на 28%. Продаж ПК і ноутбуків скоротився у світі приблизно на 30% за рік. Проблеми цього ринку також скоротили доходи Microsoft від пристроїв, які включають HoloLens та аксесуари для ПК. 

Ринок ПК сповільнюється після пришвидшення продажів комп'ютерів під час пандемії, коли працівники облаштовували домашні офіси, а студентам були потрібні ноутбуки для дистанційного навчання.

Але за словами фіндиректора Microsoft Емі Гуд, незважаючи на падіння доходів, «попит на ПК був трохи кращим, ніж очікували».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Чи прибутковий Xbox та ПК-геймінг для Microsoft

Не надто оптимістична ситуація для компанії і у геймінг-сфері. Дохід від продажів консолей Xbox у цьому кварталі впав на 30%. Протягом кварталу на який припадають різдвяні свята Microsoft продала менше консолей Xbox Series S/X, ніж за вищими цінами за той самий період у 2022 р., і ця ж тенденція у останньому кварталі. Microsoft бачить причину у «збільшенні пропозицій консолей». 

Це найнижчий дохід від обладнання Xbox з моменту запуску консолей Xbox Series X/S у 2020 році. Падіння доходу від обладнання Xbox не є особливо дивним, враховуючи відсутність власних ігор протягом 2022 року, щоб стимулювати продажі.

Дещо збільшився дохід від послуг Xbox (на 3%) завдяки зростанню Xbox Game Pass. 

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла каже, що компанія «встановила рекорд за кількістю активних користувачів за місяць і активних пристроїв за місяць» у Xbox. Microsoft також майже досяг $1 млрд доходу від підписок. Тому Microsoft очікує зростання доходу від ігор у наступному, четвертому кварталі 2023р. 

Microsoft досі не надає оновлення щодо кількості підписників на Xbox Game Pass. В січні 2022 р. вона повідомляла про аудиторію у 25 млн користувачів, але дані не оновлювались понад рік. 

PC Game Pass і невдача з придбанням Activision Blizzard

Що ж стосується ігор на ПК, то Microsoft намагається залучити більше підписників через просування PC Game Pass, який з’явився у низці нових країн, зокрема в Україні. 

Також після довгих перемовин не вдалось придбати компанію Activision Blizzard (видавець хітів Warcraft, Diablo, Call of Duty). Сторони узгодили між собою угоду за $67 млрд, але регуляторні органи проти цієї угоди. Нещодавно Управління з питань конкуренції та ринків Великобританії заявило, що блокує придбання Activision Blizzard. Раніше Велика Британія пропонувала компанії частково купити Activision Blizzard, відмовившись від відомих ігрових серій, як-от Call of Duty або World of Warcraft.

У своїй заяві CMA стверджує, що рішення заблокувати угоду «прийнято після того, як запропоноване Microsoft рішення не змогло ефективно вирішити проблеми в секторі хмарних ігор, викладені в попередніх висновках Управління опублікованих у лютому».

На частку Microsoft вже припадає приблизно 60-70% глобальних хмарних ігрових сервісів, а також має інші важливі переваги в хмарних іграх завдяки володінню Xbox та глобальною інфраструктурою хмарних обчислень (Azure і Xbox Cloud Gaming). Угода зміцнить перевагу Microsoft на ринку, давши їй контроль над важливим ігровим контентом, таким як Call of Duty, Overwatch і World of Warcraft»
Заява CMA

На чому заробляє Microsoft

Доходи від продуктів Office, хмарного середовища та серверів компенсували падіння продажів Xbox, ноутбуків та Windows. Дохід від серверних продуктів і хмарних сервісів зріс на 17%, а від Azure – на 27%. 

Кількість користувачів Microsoft 365 зросла на 12% до 65,4 млн осіб. Корпорація запустила нову  передплату Microsoft 365 Basic за $1,99 доларів, що допомогло зберегти високу кількість передплатників. 

За даними Microsoft, LinkedIn також зафіксував «рекордну залученість» цього кварталу. Сеанси в соціальній мережі зросли на 15%, а дохід – на 8%.

Основні джерела прибутків Microsoft Основні джерела прибутків Microsoft

У які продукти інвестує Microsoft 

Сатья Наделла також повідомив, що Microsoft Teams тепер має 300 млн активних користувачів щомісяця, порівняно з 280 млн в січні. Останню версію Teams компанія планує запустити наприкінці цього року.

Що ж стосується Microsoft Copilot for Business, то у лист очікування зареєструвалося понад 10 тис. організацій. Більше про плани Microsoft щодо штучного інтелекту буде відомо на конференції Microsoft Build наступного місяця. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Середні зарплати працівників авіації зросли майже на 50% — Гетманцев

Максим Красіков 12 годин тому

Конференція Access2Finance: розширення можливостей для стійкого розвитку бізнесу

Ольга Топольська 10 вересня 2024 17:39

Чому цифрові близнюки змінюють бізнес та до чого тут ШІ

Олександр Тартачний 10 вересня 2024 08:35

Топ-5 професій, які найчастіше використовують ШІ, назвали в Microsoft

Вікторія Рудзінська 9 вересня 2024 19:37

FAVBET Tech — партнер IT Ukraine GR Conference 2024

Анна Старкова 9 вересня 2024 16:06