Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Фінансові показники Alphabet. Скільки заробив власник Google та YouTube

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
27 квітня 2023 3 хвилин читання

Alphabet опублікував фінансові результати за перший квартал 2023 року. Розповідаємо, на чому корпорація заробляє, скільки звільнила працівників та як конкурує з TikTok

Фінансовий звіт Alphabet 2023 Фінансовий звіт Alphabet 2023

Прибутки та загальні фінансові показники Alphabet

Фінансові результати перевищили оцінки аналітиків. Загальний прибуток – $69,79 млрд, що майже на $1 млрд перевищив очікуваний показник. Водночас чистий прибуток впав до $15,05 млрд ($1,17 на акцію), з $16,44 млрд ($1,23 на акцію).

Під час звернення до інвесторів фінансовий директор Рут Порат сказала, що через складне економічне середовище «перспективи залишаються невизначеними». 

Операційний дохід Alphabet зріс на 3% у порівнянні з попереднім роком, але впродовж останніх кількох кварталів темпи зростання доволі низькі, особливо у порівнянні з серединою 2021 року, коли дохід зріс на 62%. 

Динаміка прибутків компанії Alpabet Динаміка прибутків компанії Alpabet

Не лише Google: на чому заробляє Alphabet

Основні прибутки Alpabet отримує від реклами. Тут виторг теж перевищив очікування аналітиків, але впав порівняно з роком раніше до $54,55. 

Google Cloud приніс компанії $7,45 млрд. Також Google нарешті отримує прибуток у своєму бізнесі хмарних обчислень, який конкурує з Amazon і Microsoft. Підрозділ зафіксував операційний дохід у $191 млн після збитків у $706 млн рік тому.

Як YouTube конкурує з TikTok

Хоча справи в Alphanet загалом непогані, YouTube вже третій квартал поспіль має нижчі прибутки. Дохід від реклами на YouTube —  $6,69 млрд за квартал. Це -2,6% від аналогічного періоду минулого року. 

У лютому, генеральний директор YouTube Сьюзен Войчіцкі пішла зі своєї посади після того, як керувала відеоплатформою майже десять років. Її замінив Ніл Мохан, який теж працював у підрозділі YouTube директором з продуктів. 

Компанії доволі важко боротись за аудиторію з TikTok. Водночас фінансовий директор Alphabet  Рут Порат сказала, що бачить «ознаки стабілізації» для YouTube. Її начальник, CEO Alphabet і Google  Сундар Пічаї, назвав  NFL Sunday Ticket (платна підписка на матчі НФЛ у YouTube) можливістю для збільшення кількості передплатників. 

Звільнення у Google

Компанія нещодавно провела найбільші скорочення в історії компанії. Зокрема в січні Google звільнила 12 тис. співробітників — приблизно 6% робочої сили. Цього місяця фінансовий директор Рут Порат оголосила про «багаторічні» скорочення витрат на нерухомість, послуги співробітників і обладнання.

Водночас звільнення теж коштували грошей. Alphabet повідомила, що витратила $2,6 млрд на заходи, пов’язані зі звільненнями та скороченням офісних площ. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львівській політехніці ветеранів навчатимуть ІТ

Олеся Дерзська 6 годин тому

TikTok розробляє можливість пошуку по фото

Владислав Паливода 23 години тому

ШІ-інструменти в смартфонах збиратимуть більше даних користувачів

Олеся Дерзська 24 червня 2024 17:57

Позов США проти TikTok зосередиться на безпеці даних дітей

Олеся Дерзська 22 червня 2024 19:00

TikTok поступово перетворюється на туристичний застосунок

Вікторія Рудзінська 22 червня 2024 11:47