Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
2 грудня 2023 3 хвилин читання

Суддя Джеймс Донато розглядає справу Epic проти Google, справу, яка може визначити майбутнє магазину додатків для Android, але свідчення в цій справі також можуть мати більше наслідків для Google.

У п’ятницю суддя Донато пообіцяв розслідувати Google за навмисне та систематичне приховування доказів, назвавши поведінку компанії «лобовим нападом на чесне відправлення правосуддя». Ми були там у залі суду для його пояснення.

«Я збираюся докопатися до суті того, хто несе відповідальність», — сказав він, додавши, що займатиметься цими питаннями «самостійно, поза цим судом».
Джеймс Донато

Свідчення в судовому процесі Epic проти Google — і в паралельному антимонопольному позові Міністерства юстиції проти Google у Вашингтоні, округ Колумбія — показали, що Google автоматично видаляв повідомлення чату між співробітниками, і що співробітники аж до генерального директора Сундар Пічаї навмисно використовували це, щоб переконатися, розмови зникають. Пічаї та багато інших співробітників також засвідчили, що не змінювали налаштування автоматичного видалення навіть після того, як їм було повідомлено про їхній юридичний обов’язок зберігати докази.

І Пічаї, серед інших співробітників, визнав, що вони позначили документи як юридично конфіденційні лише для того, щоб уберегти їх від рук інших людей.

14 листопада Пічаї заявив суду, що він покладався на свою юридичну команду та команду з дотримання вимог, щоб дати йому відповідні вказівки, зокрема на головного юриста Alphabet Кента Волкера, і тому суддя Донато притягнув Волкера до суду через два дні.

Але суддя також не був задоволений свідченнями Волкера, звинувативши його в «чечітці».

Вокер сказав, що він ніколи не намагався перевірити, чи справді співробітники зберігають докази — окремим працівникам залишалося вирішувати, які повідомлення можуть мати відношення до судової справи, і більше ніж один співробітник свідчив у суді, що вони неправильно уявляли, що має значення. .

Сьогодні суддя Донато сказав, що мене як судового офіцера Сполучених Штатів «глибоко турбує» те, що Google діяв таким чином, назвавши це «найсерйознішим і тривожним доказом, який я коли-небудь бачив за десять років на лаві щодо сторона навмисно приховує відповідні докази».

«Ця поведінка є лобовою атакою на чесне відправлення правосуддя. Це підриває належний процес. Це ставить під сумнів справедливе вирішення судових спорів. Це суперечить нашій системі», – сказав суддя Донато.
Донато

І все ж сьогодні суддя вирішив, що він не буде видавати «обов’язкову інструкцію щодо висновків» — таку, яка б сказала присяжним, що вони повинні діяти з розумінням того, що Google знищила докази, які могли завдати шкоди його справі.

Нагадаємо, що Google та Apple видалили зі своїх магазинів застосунки російських банків, які потрапили під санкції США та ЄС.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google Chrome навчився писати відгуки та проходити опитування за користувача

Артем Житкевич 17 годин тому

Google не планує закривати Gmail

Юлія Мирська 23 лютого 2024 13:34

Intel готова випускати компоненти для конкурентів

Артем Житкевич 23 лютого 2024 00:00

Women Go Tech з Литви запрошують українок навчитись IT та інженерії: як долучитись

Артем Житкевич 22 лютого 2024 21:32

ШІ для розваги — топ ресурсів, щоб згаяти час із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 17:00