Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Fail fast — scale fast: коли стартапи помирають через брак технічної експертизи

Федір Компанієць
Федір Компанієць Кофаундер та CEO компанії Gart Solutions
17 жовтня 2024 6 хвилин читання

Швидке зростання — великий ризик для стартапів 

Стартапи часто стикаються з дилемою: швидко масштабуватися чи мати більш досконале технічне рішення. Зазвичай вибір падає на швидке зростання, що несе великі ризики через відсутність часу на ретельне тестування, побудову масштабованої архітектури та розв'язання технічних проблем.  

Такі помилки можуть коштувати дорого: накопичення технічного боргу, проблеми з масштабованістю та роботою продукту.  

Ми досить часто стикаємося з кейсами технічних рішень, які не дозволяють стартапу рости та масштабуватися (або ж це буде необґрунтовано дорого, що завдає суттєвого удару юніт-економіці продукту). 

Зазвичай до нас приходять із кейсами, коли треба рятувати компанію від захмарних витрат на ті ж хмарні сервіси, або коли стався сек’юріті-інцидент, або коли терміново потрібно пришвидшити delivery, щоб релізити продуктові апдейти та бути швидшими за розвиток конкурентів. 

Власне, мало хто звертається вчасно, щоб запобігти проблемам і будувати  масштабовану архітектуру та сервіси. Щоб не було запізно, ми маємо декілька порад, скориставшись якими ваш продукт буде у безпеці.

ІТ-аудит та консалтинг

Проста практика вчасного виявлення технічних пасток, яка допоможе забезпечити стабільний розвиток з урахуванням бізнес-цілей. 

ІТ-аудит — не просто технічна перевірка.

Багато стартапів недооцінюють важливість ІТ-аудиту чи ІТ-консалтингу на ранніх етапах. Вважаючи це зайвою витратою часу та грошей, вони ризикують накопичити технічний борг, який пізніше може призвести до збоїв у роботі продукту або до значних витрат на його виправлення.  

Ми бачимо ІТ-аудит не просто як перевірку коду, а як комплексний аналіз поточного стану ІТ-інфраструктури та надання рекомендацій, які покращать роботу технічного рішення. 

Що варто робити під час ІТ-аудиту? 

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Аналіз архітектури: вивчити поточну архітектуру стартапу, знайти слабкі місця та надати рекомендації щодо оптимізації. 
  • Перевірка ефективності: оцінюємо, наскільки ефективно використовуються ресурси, і як можна покращити швидкість та стабільність роботи продукту.
  • Оцінка безпеки: визначаємо вразливі місця та пропонуємо конкретні шляхи для посилення захисту даних.
  • Комплаєнс-аудит: аудит відповідності виконання вимог регуляторів та допомога з підготовкою до ассесменту.

Аудит допомагає не лише вчасно виявити проблеми, але й надати чіткі рекомендації щодо їх усунення.  

ІТ-моніторинг — постійний контроль за стабільністю 

Якщо ІТ-аудит допомагає виявити поточні проблеми, то ІТ-моніторинг забезпечує контроль за стабільністю в режимі реального часу. Це особливо важливо для стартапів, які швидко розвиваються і впроваджують нові функції. Постійний моніторинг дозволяє швидко виявляти потенційні загрози та уникати простоїв, які можуть негативно вплинути на користувачів та юніт-економіку. 

Як налаштувати моніторинг? 

  • Контроль за критичними показниками: відстежувати навантаження на сервери, продуктивність баз даних та збої у мережі. 
  • Проактивне реагування: налаштувати автоматичні сповіщення про відхилення від норми, щоб технічні спеціалісти могли оперативно реагувати на проблеми.
  • Аналітика та звіти: регулярно аналізувати дані, щоб виявити закономірності та надавати рекомендації для подальшої оптимізації.

Завдяки нашому підходу до ІТ-моніторингу стартапи можуть впевнено масштабуватись, не боячись технічних збоїв та втрат користувачів. 

Бізнес-логіка у центрі технічних рішень 

Розроблення технічного рішення для стартапуце не просто налаштування серверів чи вибір мов програмування.  

Ми розуміємо, що будь-яке технічне рішення має враховувати бізнес-цілі компанії.  

Саме тому важливо завжди працювати у тісному зв'язку з власниками бізнесу та бізнес-аналітиками, щоб запропонувати рішення, які не лише вирішують технічні завдання, а й допомагають стартапу досягати комерційного успіху. 

Як поєднати бізнес та технічну експертизу? 

  • Аналіз ринку: досліджуємо ринкові умови та конкурентів, щоб запропонувати оптимальну архітектуру, яка буде відповідати поточним та майбутнім потребам. 
  • Масштабованість як пріоритет: з огляду на плани зростання стартапу, ми розробляємо рішення, які можуть легко адаптуватися до збільшення кількості користувачів чи нових функціональних можливостей.
  • Оптимізація витрат: враховуючи бюджет стартапу, пропонуємо рішення, які забезпечують максимальну ефективність за мінімальних витрат.

Цей підхід допомагає стартапам швидко реагувати на зміни ринку, адаптувати свої продукти до потреб користувачів та розвиватися без страху технічних збоїв. 

Інноваційна ІТ-архітектура 

Для забезпечення швидкого масштабування варто розробляти IT-архітектуру, яка дозволяє легко додавати нові функції та адаптуватися до зростаючих потреб. 

Використання хмарних технологій також надає необхідну гнучкість та ефективність. 

Крім того, завжди автоматизувати ключові процеси, щоб зменшити час на розробку та запуск нових фіч без затримок. 

Навчання та підтримка технічної команди 

Якщо у команді стартапу не вистачає певної експертизими допомагаємо її розвинути. Наші рекомендації щодо роботи з інструментами для аналізу великих даних, штучного інтелекту та інших сучасних технологій дають можливість максимізувати ефективність розробки та операційних процесів, а це все впливає на успішність стартапу і здатність його конкурувати з іншими продуктами. 

Кейси 

Успіх технічного рішення вимірюється у бізнес-показниках, саме це і є основним завданням, яке ми вирішуємо.  

Нижче наведені деякі кейси клієнтів, для яких технічне рішення допомогло під час масштабування та розвитку. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Штучний інтелект 2024: ключові тренди та прогнози

Олександр Тартачний 29 хвилин тому

Як український стартап Quests Inc спробує витягнути вас з онлайну в реальне життя

Сергій Коноплицький 4 грудня 2024 17:17

8 років — 8 уроків бізнесу

Олександра Богуславська 2 грудня 2024 14:00

Web Summit 2024: про технології, що змінюють освіту та світ

Неля Збишко 28 листопада 2024 15:15

Як стартапу отримати 25-50 тис. євро від Seeds of Bravery — алгоритм

Павло Бартос 28 листопада 2024 15:01