Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Web Summit vs Facebook. Учасники конференції закликали притягнути Цукерберга до кримінальної відповідальності

SPEKA Media
8 листопада 2021 3 хвилин читання

Минулого тижня у Лісабоні пройшла найбільша у світі ІТ-конференція Web Summit. Однією з найобговорюваніших тем форуму була відповідальність соцмереж та їхнього керівництва, причому не лише соціальна, але й кримінальна. Критика стосувалася здебільшого Facebook та засновника і CEO компанії Марка Цукерберга.

Цьогорічний Web Summit відкривала ексспівробітниця Facebook Френсіс Хауген, яка стала відомою завдяки Facebook Papers: вона надала медіа внутрішні документи компанії, які показали недбале ставлення керівництва Facebook до небезпечних тенденцій на платформі.

Хауген оголосила перед 20-тисячною аудиторією, що Марк Цукерберг мусить скласти повноваження керівника компанії. За її словами, Facebook не лише ігнорує поширення шкідливого контенту, але й активно його просуває, адже контроверсійні та агресивні пости отримують більше реакцій від користувачів.

Колишній інвестор Facebook та наставник Цукерберга Роджер МакНемі взагалі закликав ініціювати кримінальне розслідування щодо Facebook та його керівництва.

Зокрема, він згадав такі моменти:

  • Комісії США з цінних паперів та бірж варто звернути увагу на те, що Facebook відмовляється розкривати важливу фінансову інформацію;
  • Facebook уможливив торгівлю людьми на своїй платформі та «мав з цього зиск;
  • керівництво Facebook було «співучасником» кампанії Stop the Steal, яка закінчилася штурмом Капітолія 6 січня;
  • досі триває розслідування про можливу змову Facebook та Google щодо ціноутворення на рекламу.

Етичний бік бізнес-практик Facebook не вперше викликає питання: булінг, расизм та мова ненависті на платформі є великою проблемою. Так, футбольна легенда Тьєррі Анрі повідомив, що видалив свої акаунти у соцмережах через постійні расистські закиди. «Технологічні гіганти недостатньо активно протидіють онлайн-насильству», — наголосив він.

Френсіс Хауген також підкреслила, що Facebook просто не здатен ефективно модерувати весь контент, що з'являється на платформі насамперед через мовний бар'єр. Платформа зосереджується на англомовному контент та користувачах і майже не зважає на проблемні зони та події, якщо про них пишуть не надто «поширеною» мовою. Як приклад вона навела громадянську війну в Ефіопії, де на 100 млн населення припадає шість мов та 95 діалектів.

Заклики, щоб керівництво соцмереж несло персональну відповідальність за бізнес-практики своїх компаній, перетворюються на тренд. Так, у жовтні генеральний прокурор округу Колумбія Карл Расін уперше додав особисто Марка Цукерберга до списку відповідачів у справі Cambridge Analytica.

Якщо тренд триватиме, Facebook буде змушений переглянути свої алгоритми.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

На Meta подали позов за відстежування паролів вебсайтів через Facebook

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 11:15

Україну на Web Summit 2022 представлять 24 стартапи. Серед них Awesomic, Choice31, Keiki, Releaf Paper

Христина Коновалова 15 вересня 2022 20:00

Чи вдалося Instagram Reels скласти конкуренцію TikTok — The Wall Street Journal

Олександр Тартачний 15 вересня 2022 17:00

Українська ІТ-індустрія на Web Summit: проєкти презентують 24 команди

Ірина Маринюк 14 вересня 2022 19:38