Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Концепцію метавсесвіту Facebook ще в 2018 році описав виконавчий директор Oculus Джейсон Рубін. Розповідаємо, в чому вона полягала

SPEKA Media
2 листопада 2021 4 хвилин читання

Ще в 2018 році концепцію метавсесвіту для Facebook описав на 50 сторінках Джейсон Рубін – виконавчий директор Oculus. Цей документ він відправив декільком топменеджерам компанії, а також члену ради директорів Facebook Майку Андріссену. В тексті Рубін детально описував, чому Facebook має завоювати ринок віртуальної реальності за допомогою продукту, який виключить будь-яку конкуренцію в цій сфері. Американский портал CNBC отримав документ із власних джерел, а SPEKA вибрала найцікавіше з матеріалу CNBC. 

  • «Перший метавсесвіт, який стане популярним, найімовірніше, буде останнім, — писав Рубін. — Ми маємо діяти першими та досягати великих успіхів, інакше ризикуємо стати лише одним із наслідувачів». Він вважав, що у Facebook є потенціал витіснити з ринку віртуальної реальності Google, Apple, Sony, HTC, Valve та інших гравців.
  • Попри це, на його думку, Цукербергу не варто було б анонсувати метавсесвіт до того, як він буде створений. До цієї поради, як ми знаємо, СЕО Facebook не прислухався – 28 жовтня 2021 року він розповів світу про Meta.
  • У своїй презентації метавсесвіту Джейсон Рубін 12 разів використовує слова «шок і трепет» для опису досвіду, який отримають його користувачі.
  • У цифровому світі віртуальні люди не тільки споживатимуть рекламу, купуватимуть віртуальні товари, користуватимуться віртуальними послугами, але й будуть одружуватись та створювати сім'ї. Потрапивши до метавсесвіту, люди менше часу приділятимуть реальному світу, який Рубін називає «м'ясним» (meatverse). Реальність людям буде потрібна тільки для того, щоби їсти, спати, справляти фізіологічні потреби та працювати.
  • Розваги ж поступово перейдуть у метавсесвіт. Цьому сприятимуть Netflix, Facebook, Instagram та інші інтеграції з Metaverse. Метавсесвіт монетизуватиметься за рахунок реклами. Наприклад, Coca-Cola платитиме за розміщення реклами на віртуальних будівлях, Ford — за те, щоб автомобілі компанії використовували у віртуальному світі, а Gucci зможе відкрити свій віртуальний магазин. 
  • Рубін підрахував, що 100 млн користувачів метавсесвіту можуть принести компанії більший дохід, ніж реальний всесвіт із мільярдом користувачів.
  • «Якщо люди проводять час у метавсесвіті, значить саме там захоче бути реальна економіка, — написав він. — Наша мета — довести метавсесвіт до цієї стадії».
  • Для побудови такого віртуального всесвіту Рубін давав чотири роки і вважав, що Facebook впорається з цим самотужки. Але тепер він розуміє, що потрібно більше часу і доведеться співпрацювати з іншими компаніями.

CNBC нагадує, що Facebook придбав компанію Oculus у 2014 році за $2 млрд. Станом на червень 2018-го її VR-гарнітурами щомісяця користувалося 250 тис. активних гравців. Але, на думку Рубіна, щоби здобути популярність у «середніх користувачів», не геймерів, потрібно дочекатися, коли «допечеться» справжня віртуальна реальність. Через 10 років після її запуску продаж VR-гарнітури сягне 100 млн одиниць. З них 50% будуть від Oculus, решта — від інших виробників.

Цікаво, що автор терміну «метавсесвіт» відхрестився від зв'язку з Facebook і тим, що задумав Марк Цукерберг. Американський письменник Ніл Стівенсон, в романі якого «Лавина» (Snow Crash) ще у 1992 році вперше з'явилось це слово, написав у своєму твіті: «Я не маю нічого спільного з тим, що задумав Facebook щодо метавсесвіту».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Відволіктися від війни. Добірка цікавих публікацій про технології від західних медіа

Роман Судольський 3 години тому

Українці втомилися від новин і повернулись до онлайн-купівлі: топ-10 найпопулярніших сайтів у травні

Наталія Миронова 24 червня 2022 11:04

Ранкова SPEKA: демарш українського фізика, віртуальна реальність Цукерберга та універсальна зарядка Берні Сандерса

Роман Судольський 21 червня 2022 08:21

Посилений фактчек: техногіганти підписали жорсткий кодекс поведінки у боротьбі з дезінформацією

Наталія Миронова 16 червня 2022 18:39

Facebook і Twitter блокують дописи загиблого на фронті активіста Ратушного про війну

Олександр Кульбачний 15 червня 2022 20:45