Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Back tо USSR: як Росія бореться з Meta (та програє)

Наталія Миронова
Наталія Миронова
11 березня 2022 3 хвилин читання

Instagram ввів маркування верифіковані акаунти державних ЗМІ росії позначкою «ЗМІ, яким керує Росія». Разом з цим, компанія заборонила російським державним ЗМІ розміщувати рекламу чи монетизувати Facebook-контент у будь-якій точці світу. 

Після, Facebook обмежив доступ до акаунтів телеканалу «Зірка», «РІА Новини», видань «Лента.ру» та «Газета.ру». Росія була незадоволена та почала вимагати припинити маркування контенту російських медіа аж поки не почала припиняти роботу сервісів Meta на своїй території.

Як розгортаються події та скільки коштуватимуть образки росії для Meta – у матеріалі SPEKA.

Ображена Росія

«Ми не приховуємо, що ми держЗМІ, тим більше, що соцмережа далеко не перша, хто маркує нас у такий спосіб: до них це зробили Twitter і Facebook. Але питання про подвійні стандарти залишається відкритим: маркування на контрольованих державою облікових записах західних ЗМІ ми не бачимо. А хотілося б», – прокоментували у «Росія сегодня».

Російське МЗС теж побачило у цьому політики подвійних стандартів та прагнення американських IT-гігантів витіснити медіаконтент російських ЗМІ з міжнародного інформаційного простору.

У відповідь на це Роскомнагляд спочатку уповільнив трафік, а потім й зовсім заблокував Facebook на росії. Аргументували це «дискримінацією російських ЗМІ». Ба більше, перший заступник голови IT-комітету Держдуми Сергій Боярський анонсував можливе повне блокування сервісів Meta на території Росії. 

«Ми, звісно, це без відповіді не залишимо. Весь інструментарій реакцій на подібні протиправні дії у Роскомнагляду є. І щось мені підказує, що найближчим часом усі сервіси Meta на території РФ будуть заблоковані», – повідомив він та додав, що росіяни, «звичайно, нудьгуватимуть» без сервісів компанії. 

«Але ми це переживемо», – додав він.

На черзі – Instagram

Meta Platforms починає дозволяти користувачам Facebook та Instagram у деяких країнах закликати до насильства проти російських солдатів у контексті вторгнення в Україну.  Можна буде навіть бажати смерті президента росії Володимира Путіна або президента Білорусі Олександра Лукашенка.

 Посольство росії у США почало вимагати від Вашингтону припинення «екстермістської діяльності» Meta. А потім росія взагалі визнала Instagram екстермістським. 

Роскомнагляд повідомив, що обмежить доступ до Instagram через «заклики до насильства щодо росіян». Цікаво, що у повідомленні Meta йдеться не про мирних громадян Росії, а тільки про російських військових. 

Скільки компанії коштуватимуть образи росії

За даними Statista, Facebook налічує близько 66 мільйонів користувачів на росії. Згідно з останнім річним звітом компанії, доходи Facebook у Європі становили $19,68 від одного користувача.

За даними Forbes, Meta втрачатиме близько $3,6 млн на добу, або $1,3 млрд на рік, через заборону Facebook на росії. Для порівняння: це становить трохи більше 1% загальної виручки Meta. У 2021 році вона заробила $117,9 млрд.

1% від виручки – не надто дорого. Ображені росіяни – безцінно.

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Бізнес в рф: які ІТ-компанії пішли, а які лише вдають це

Наталія Миронова 48 хвилин тому

Програти на інформаційному фронті – програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 1 годину тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 5 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 12 годин тому