Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Back tо USSR: як Росія бореться з Meta (та програє)

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
11 березня 2022 3 хвилин читання

Instagram ввів маркування верифіковані акаунти державних ЗМІ росії позначкою «ЗМІ, яким керує Росія». Разом з цим, компанія заборонила російським державним ЗМІ розміщувати рекламу чи монетизувати Facebook-контент у будь-якій точці світу. 

Після, Facebook обмежив доступ до акаунтів телеканалу «Зірка», «РІА Новини», видань «Лента.ру» та «Газета.ру». Росія була незадоволена та почала вимагати припинити маркування контенту російських медіа аж поки не почала припиняти роботу сервісів Meta на своїй території.

Як розгортаються події та скільки коштуватимуть образки росії для Meta – у матеріалі SPEKA.

Ображена Росія

"Ми не приховуємо, що ми держЗМІ, тим більше, що соцмережа далеко не перша, хто маркує нас у такий спосіб: до них це зробили Twitter і Facebook. Але питання про подвійні стандарти залишається відкритим: маркування на контрольованих державою облікових записах західних ЗМІ ми не бачимо. А хотілося б", – прокоментували у "Росія сегодня".

Російське МЗС теж побачило у цьому політики подвійних стандартів та прагнення американських IT-гігантів витіснити медіаконтент російських ЗМІ з міжнародного інформаційного простору.

У відповідь на це Роскомнагляд спочатку уповільнив трафік, а потім й зовсім заблокував Facebook на росії. Аргументували це «дискримінацією російських ЗМІ». Ба більше, перший заступник голови IT-комітету Держдуми Сергій Боярський анонсував можливе повне блокування сервісів Meta на території Росії. 

«Ми, звісно, це без відповіді не залишимо. Весь інструментарій реакцій на подібні протиправні дії у Роскомнагляду є. І щось мені підказує, що найближчим часом усі сервіси Meta на території РФ будуть заблоковані», – повідомив він та додав, що росіяни, «звичайно, нудьгуватимуть» без сервісів компанії. 

"Але ми це переживемо", – додав він.

На черзі – Instagram

Meta Platforms починає дозволяти користувачам Facebook та Instagram у деяких країнах закликати до насильства проти російських солдатів у контексті вторгнення в Україну.  Можна буде навіть бажати смерті президента росії Володимира Путіна або президента Білорусі Олександра Лукашенка.

 Посольство росії у США почало вимагати від Вашингтону припинення «екстермістської діяльності» Meta. А потім росія взагалі визнала Instagram екстермістським. 

Роскомнагляд повідомив, що обмежить доступ до Instagram через «заклики до насильства щодо росіян». Цікаво, що у повідомленні Meta йдеться не про мирних громадян Росії, а тільки про російських військових. 

Скільки компанії коштуватимуть образи росії

За даними Statista, Facebook налічує близько 66 мільйонів користувачів на росії. Згідно з останнім річним звітом компанії, доходи Facebook у Європі становили $19,68 від одного користувача.

За даними Forbes, Meta втрачатиме близько $3,6 млн на добу, або $1,3 млрд на рік, через заборону Facebook на росії. Для порівняння: це становить трохи більше 1% загальної виручки Meta. У 2021 році вона заробила $117,9 млрд.

1% від виручки – не надто дорого. Ображені росіяни – безцінно.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta оголосила про скорочення штату та бюджетів Facebook

Вадим Добровольський 3 години тому

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 9 годин тому

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 9 годин тому

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37