Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Facebook масово блокує литовців за згадування війни в Україні

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
21 грудня 2022 2 хвилин читання

У Литві користувачів Facebook почали масово блокувати за дописи, в яких згадують слова «Московія» (литовською — «Москалія»), «москалі», «кацапи» та «орки». 

Як повідомляє суспільний мовник LRT, заступниця міністра з комунікацій Агне Вайчукевічуте зустрічалася з представниками відділу компанії Meta, який відповідає за сегмент соцмережі у Балтії та Польщі. Вона висловила стурбованість з приводу того, що литовських користувачів Facebook часто карають за підтримку України. 

Під час аналізу організація Debunk виявила, що приводом для масових блокувань стають слова «Московія» (литовською — «Москалія») «москалі», «путінські зомбі», «російські вбивці», «кацапи» та «орки». 

Так, на один день заблокували мера Вільнюса Ремігіуса Шимашюса, який зробив публікацію з поясненням про те, що «Московія» — це історичний термін. Алгоритми Facebook сприйняли слово як заборонений контент. 

Кейси блокувань також помітили серед спільнот, які ініціювали збори коштів на підтримку України. Експерти вважають, що однією з причин проблеми може бути хибний автопереклад з литовської на англійську, що викривлює зміст мовою оригіналу. 

Керівник комітету Сейму заявив, що Литва вживатиме заходів для зміни цієї ситуації. Виконавчі органи вже запросили представників Meta до Литви. Вони мають приїхати до Вільнюса у січні 2023 року.

Раніше SPEKA розповідала, що український Facebook та Instagram не модерують росіяни — український сегмент популярних соцмереж контролює офіс Центральної та Східної Європи у Варшаві. Окрім співробітників контент перевіряє штучний інтелект.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Наземний дрон «Лють» нищить росіян та зберігає життя військових ЗСУ — відео

Владислав Паливода 8 годин тому

росія активно використовує Telegram для поширення пропаганди проти підтримки України

Владислав Паливода 11 годин тому

Нові іранські бомби росія може використовувати для ударів по Україні

Владислав Паливода 13 годин тому

Наземний броньований дрон створили українські розробники

Владислав Паливода 27 травня 2024 19:38

Ракетний удар по Харкову: Епіцентр виплатить по 1 млн грн родичам загиблих та допоможе постраждалим

Владислав Паливода 27 травня 2024 17:30