Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Facebook масово блокує литовців за згадування війни в Україні

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
21 грудня 2022 2 хвилин читання

У Литві користувачів Facebook почали масово блокувати за дописи, в яких згадують слова «Московія» (литовською — «Москалія»), «москалі», «кацапи» та «орки». 

Як повідомляє суспільний мовник LRT, заступниця міністра з комунікацій Агне Вайчукевічуте зустрічалася з представниками відділу компанії Meta, який відповідає за сегмент соцмережі у Балтії та Польщі. Вона висловила стурбованість з приводу того, що литовських користувачів Facebook часто карають за підтримку України. 

Під час аналізу організація Debunk виявила, що приводом для масових блокувань стають слова «Московія» (литовською — «Москалія») «москалі», «путінські зомбі», «російські вбивці», «кацапи» та «орки». 

Так, на один день заблокували мера Вільнюса Ремігіуса Шимашюса, який зробив публікацію з поясненням про те, що «Московія» — це історичний термін. Алгоритми Facebook сприйняли слово як заборонений контент. 

Кейси блокувань також помітили серед спільнот, які ініціювали збори коштів на підтримку України. Експерти вважають, що однією з причин проблеми може бути хибний автопереклад з литовської на англійську, що викривлює зміст мовою оригіналу. 

Керівник комітету Сейму заявив, що Литва вживатиме заходів для зміни цієї ситуації. Виконавчі органи вже запросили представників Meta до Литви. Вони мають приїхати до Вільнюса у січні 2023 року.

Раніше SPEKA розповідала, що український Facebook та Instagram не модерують росіяни — український сегмент популярних соцмереж контролює офіс Центральної та Східної Європи у Варшаві. Окрім співробітників контент перевіряє штучний інтелект.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як танки від Заходу змінять перебіг весняної кампанії проти росії. Прогноз The Economist

Олександр Тартачний 26 січня 2023 18:35

Ракетна атака по Україні 26 січня: оновлюється

Катерина Колонович 26 січня 2023 10:25

Сьогодні кібератака, а завтра ракетний удар. Історія кібервійни росії проти України

Олександр Тартачний 26 січня 2023 09:30

Meta відновить акаунти Трампа у Facebook та Instagram

Катерина Колонович 26 січня 2023 09:00

Кібертерорист проти світу. Кого крім України атакує росія і як саме: дослідження Держспецзв'язку

Олександр Тартачний 25 січня 2023 12:00