Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ethereum Merge: ефір відмовився від майнінгу заради економії ресурсів

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
15 вересня 2022 2 хвилин читання

Одна з найбільш популярних криптовалют у світі Ethereum оновила програмне забезпечення та перейшла на більш енергоефективну інфраструктуру. Процес переходу отримав назву Merge ("Злиття").

Основний блокчейн ефіру переключився на новий протокол, що базується на консенсусі Proof-of-Stake.

Головна перевага нового консенсусу — радикальне зниження споживання ресурсів. Раніше використовуваний механізм Proof-of-Work (його досі застосовують у біткоїні та більшості криптовалют) передбачає, що транзакції підтверджуються після проведення певної кількості математичних операцій, які поступово ускладнюються. З огляду на те, що валідація чергового блоку здійснюється через конкуренцію між учасниками мережі, це потребує великої кількості серверних ресурсів.

Дійшло до того, що криптоіндустрія почала споживати електроенергії більше, ніж, наприклад, Аргентина. Proof-of-Stake не вимагає проведення обчислень у такій кількості — підтвердження транзакцій у блоці проводять на підставі кількості монет, що належать валідаторам.

Перехід Ethereum на Proof-of-Stake, який, за прогнозами, зменшить споживання енергії на 99%, має стратегічний сенс як природний наступний крок для Ethereum. Цей перехід ще й бажаний, оскільки витрати на енергоносії продовжують різко зростати в усьому світі.

Існують логічні контраргументи проти Proof-of-Stake, а саме, що Proof-of-Stake може сприяти високій концентрації багатства серед невеликої кількості валідаторів, і що це може фактично ускладнити подолання бар'єру входу. Але багато хто вважає, що плюси зрештою переважують мінуси, особливо з точки зору безпеки блокчейнів і довгострокової масштабованості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що провідні криптовалютні біржі за ініціативи Державного бюро розслідувань України заблокували акаунти росіян, які проводили анонімні транскордонні криптовалютні операції в обхід санкцій щодо країни-агресора.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У США створили спецгрупу, щоб боротися з криптовалютними злочинами

Ірина Маринюк 17 вересня 2022 17:20

Ethereum Merge, Україна у топ-3 за використанням криптовалют, Starlink в Антарктиці. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 16 вересня 2022 09:42

Українська мережа супермаркетів Varus стала першою в Європі, що приймає до оплати криптовалюту

Євген Муджирі 15 вересня 2022 16:02

Україна увійшла до топ-3 лідерів з використання криптовалюти у світі

Євген Муджирі 15 вересня 2022 15:17

Влада США прирівняла криптовалюту до цінних паперів: що буде з анонімністю

Євген Муджирі 9 вересня 2022 14:17