Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

EPAM, SoftServe, GlobalLogic та Luxoft перевезли 3,3 тис. фахівців в інші країни — дослідження

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
6 березня 2023 4 хвилин читання

Чотири з п'яти найбільших IT-компаній України (EPAM, SoftServe, GlobalLogic та Luxoft) за минулі пів року перевезли в інші країни 3,3 тис. людей. Evoplay єдина з «великої п'ятірки» компаній, яка найняла 253 людини за минулі шість місяців.

EPAM, SoftServe, GlobalLogic та Luxoft пояснюють зменшення кількості спеціалістів релокацією айтівців у закордонні офіси компаній. Про це стало відомо з дослідження DOU.

Як змінився склад фахівців у найбільших українських IT-компаніях:

  • Найбільша компанія, EPAM, зменшила кількість айтівців на 1255 осіб. Частина спеціалістів виїхали з України, рятуючись від війни, і вирішили залишитися там. Вакансій EPAM в Україні наразі небагато, оскільки потребу в спеціалістах переважно покривають через бенч — внутрішніх фахівців компанії.
  • SoftServe втратила 1468 осіб в другій половині 2022 року проти 164 у першій половині. Компанія теж пояснює ці зміни релокацією: майже 2000 спеціалістів SoftServe переїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення. Частина з них повернулась, але багато хто залишається за кордоном і тепер легалізовується в інших локаціях компанії. 
  • GlobalLogic у першому півріччі зберігала позитивну динаміку, а в другому має мінус 444 людини. Причина така сама: більшість цих спеціалістів перейшла до інших офісів компанії у світі. Згідно з внутрішнім опитуванням GlobalLogic, понад 70% з них планують повернутися в Україну з настанням миру.
  • Evoplay наразі зросла на 253 людини і пояснює це розширенням наявних проєктів і відкриттям нових.
  • Luxoft втратила 200 спеціалістів також через легалізацію людей за кордоном. Наразі компанія фокусується на безпеці фахівців, утриманні високого рівня сервісу для клієнтів і залученні нових замовників.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Динаміка зростання у топ-5 українських IT-компаніях. Фото: DOU. Динаміка зростання у топ-5 українських IT-компаніях. Фото: DOU.

Оновлено. Як розповіли SPEKA в GlobalLogic, більшість співробітників компанії долучились до GlobalLogic в інших країнах.

«Наразі маємо офіси у 20 країнах світу, де залюбки вітають колег з України. Понад 70% колег, що виїхали, планують повернутись в Україну з настанням миру в нашій державі», — зазначила старший маркетолог GlobalLogic Наталя Вагнер.

Хто з українських IT-компаній наймав нових фахівців у другому півріччі 2022 року?

Лише 14 IT-компаній із 50 найбільших зберегли позитивну динаміку приросту штату в другому півріччі. П'ять компаній збільшилися на понад 100 спеціалістів, серед них GR8 Tech, Genesis, Evoplay, Ajax Systems та ZONE3000.

  • Лідер зростання — GR8 Tech («Грейт Тек") — це компанія-наступниця Parimatch Tech. Вона вийшла на ринок у січні 2023-го та успадкувала команду Parimatch. У другому півріччі 2022-го компанія активно наймала в Україні та світі — усього 323 спеціалісти. Також частково фахівці холдингу приєдналися до GR8 Tech, тож загальна кількість людей зросла.
  • Genesis продовжує зростати (+282 спеціалісти) завдяки тому, що її екосистема продуктових бізнесів не залежить від зовнішніх замовників — продуктами користуються по всьому світу. Бізнеси зростають, тож компанія продовжує наймати — відкрито більш як 100 вакансій.
  • Ajax Systems, яка минулого півріччя була рекордсменом зростання (+802 спеціалісти), у другій половині минулого року додала 228 фахівців. У компанії розповіли, що продовжують стрімко зростати і станом на початок березня мають понад 120 вакансій.
Компанії-лідери зростання серед наймання персоналу. Фото: DOU. Компанії-лідери зростання серед наймання персоналу. Фото: DOU.

Інші 34 компанії із топ-50 мають негативну динаміку зростання за минуле півріччя також через релокацію штату. Загальна кількість спеціалістів в українському топ-50 скоротилась на 5,3%, або 5200 фахівців, за півріччя. 

Раніше SPEKA повідомляла, що став відомий рейтинг найбільших за кількістю персоналу українських IT-компаній. Враховували айтівців, які перебувають в Україні, або перебувають за кордоном, але сплачують податки до українського бюджету.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Молодість втратила статус “найщасливішого” часу життя

Вікторія Рудзінська 15 липня 2024 17:07

Ринок генеративного ШІ в медицині зросте до $22 млрд у найближчі роки — прогноз

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 13:16

Як ефективно інтегрувати ветеранів та ветеранок: RazomTech від Kharkiv IT Cluster 4 липня

Олеся Дерзська 20 червня 2024 18:09

Ветеранів навчатимуть, як працювати з базами даних

Олеся Дерзська 20 червня 2024 15:02

Головні висновки за 10 років розвитку харківського офісу SoftServe

Владислав Миронович 20 червня 2024 10:00