Енергоефективність датацентрів під пильною увагою в Україні та Європі. Досвід Tet Cloud для провайдерів ЦОД
У сфері інформаційно-комунікаційних технологій ЦОД є одним із найбільших споживачів електроенергії. Сьогодні на них припадає приблизно 3% загального світового споживання, а до 2030 року цей показник може зрости до 4%. Як зробити датацентри менш енерговитратними, а бізнесам заощаджувати цінну електроенергію?
Досягти більшої ефективності ЦОД можливо завдяки використанню меншої кількості електроенергії для охолодження обладнання та зниження обчислювальної потужності. Провайдер послуг датацентрів і хмарної платформи Tet Cloud оцінює енергоефективність своїх датацентрів за допомогою PUE. Вже зараз для датацентру Perses Street він становить 1,38, що дуже близько до найкращих показників найефективніших світових датацентрів. Для цього компанія щорічно інвестує 300 тис. євро у підвищення енергоефективності ЦОДів.
П’ять серверів можна замінити одним
Клієнти Tet надають перевагу сервісам хмарних обчислень, зокрема стратегії Cloud first як основі для побудови екосистеми бізнесу. Вона значно менш енерговитратна і дозволяє набагато ефективніше використовувати обчислювальні потужності.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Сьогодні приблизно 39% потужностей датацентрів використовують безпосередньо для надання хмарних сервісів. Звичайно, є клієнти, які вважають за краще будувати свою ІТ-інфраструктуру на фізичних серверах. Для цього необхідно вибирати найсвіжіше технічне рішення із доступних. Фахівці Tet дійшли висновку, що, хоча нові сервери споживають більше електроенергії, ніж старі, співвідношення обчислювальної потужності до споживаної енергії значно вище. Врешті 4-5 серверів, які слугували понад сім років, можна замінити на 1-2 сервери, що дає значну економію електроенергії.
Посилення регуляторної політики для скорочення енергоспоживання
Хоча мережеве обладнання та ЦОДи стають більш ефективними, їхнє загальне енергоспоживання збільшується в міру розширення корпоративної інфраструктури та збільшення трафіку даних. Наразі вся сфера цифрових технологій споживає від 5 до 7% світової електроенергії, а з розвитком штучного інтелекту, інтернету речей та блокчейн-рішень ця цифра зростатиме. Тому Європейська комісія вже зараз зажадала, щоб датацентри стали більш енергоефективними та використовували більше відновлюваних джерел енергії.
Протягом наступного десятиліття законодавство ЄС обмежить економічну діяльність, що спричинятиме зміни клімату. Очікується, що у найближчому майбутньому компанії вироблять чіткий план дій, який забезпечить сумісність їхньої бізнес-моделі та стратегії із переходом до економіки низького рівня викидів. Водночас інститути ЄС працюють над регуляторними умовами, ініціативами фінансової підтримки, а також методами оцінки енергоефективності, кліматичної нейтральності та загальної стійкості ЦОД.
Як заощаджують електроенергію у датацентрах Tet Cloud
У ЦОДах Tet діє єдина система моніторингу, щоб дані можна було накопичувати, аналізувати і таким чином удосконалювати систему.
Зазвичай система складається з регулярно оновлюваних серверів, тому що нові сервери можуть охолоджуватися за вищої температури, а отже, збільшується граничне значення температури, за якої необхідно вмикати охолодження у ЦОД. У перерахунку на роки та кількість датацентрів, якими оперує Tet, це дає відчутну фінансову економію. Крім того, для охолодження компанія використовує холодне повітря ззовні за технологією фрикулінгу. Устаткування кондиціювання теж регулярно замінюється на більш екологічне та енергоефективне.